Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne dźwięki przy skręcaniu w prawo po kolizji


skywalker101

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. W lipcu tego roku stałem się szczęśliwym posiadaczem Audi A4 b5, udało mi się zdobyć egzemplarz absolutnie bezwypadkowy z przebiegiem ok. 180000, wszystko w aucie sprawne i niedotknięte zębem czasu. Tak było :-( pech chciał że uprzejmy pan nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w przednie prawe koło mojego auta, wyjezdzajac z drogi podporzadkowanej niszcząc przy okazji błotnik, drzwi przód ze słupkiem i drzwi tylne. Prędkość mojego auta 50km, prędkość auta, które we mnie uderzyło ok 40km/h. Tyle tytułem wstępu.

Auto zostało naprawione przez blacharza i lakiernika, pozostała kwestia zawieszenia i geometri. W zawieszeniu skrzywiła się zwrotnica, która została wyprostowana, reszta ok. Geometrię udało się ustawić z około 3 stopni kąta znoszenia. Auto jeździło tydzień ładnie, prosto itp. Zrobiłem nim trasę ok 700km i na tej trasie przy pokonywania zakrętów w prawo przy prędkości od 60 wzwyż pojawia się dźwięk który brzmi mniej więcej tak: "wwwyyywwwyyy,wwwwwyyy,wwwwwyyyyy". Dzieje się tak tylko przy pokonywaniu zakretow w prawo, na wprost i w lewo jest ok. Dodatkowo pojawił się luz na kierownicy, delikatny ale jest. Prosiłbym o pomoc co to może być? Co trzeba sprawdzić? Tak jak pisałem wyżej zawieszenie sprawdzone, łożyska sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od maglownicy. Może listwa dostała po tyłku przy uderzeniu. Pompę wspomagania tez sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maglownica sprawdzona. Pompa wspomagania działa. Mechanik dzisiaj stwierdzil, ze po prawej stronie na przegubie przy skrzyni biegow sa luzy i twierdzi, ze uszkodzeniu ulegla skrzynia biegów, a dokładniej ktoraś z satelit w środku- ponoć przy wyższych prędkościach i jezdzie po łuku w prawo powoduje to poluzowanie na półosi i dziwne dźwięki dochodzą ze skrzyni biegów. Sugeruje wymianę skrzyni biegów, bo naprawa będzie nieopłacalna. Jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem lacznie u 4 mechanikow. Jeden stwierdzil, ze skrzynia biegow do wymiany, drugi, ze przegub wewnetrzny, blizej skrzyni, trzeci kazal wymienic lozysko a czwarty stwierdzil, ze jest wszystko ok :-) badz tu madry teraz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czwartego mechanika skreśl. Następnie eliminuj usterki. Myślę że to nie łożysko. Wyło by cały czas i nasilał by się huk podczas przyśpieszania. Pozostają przeguby no i skrzynia. Zacznij od przegubów bo tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :-) Teraz do powyżej wymienionych objawów, doszedl kolejny odglos: po hamowaniu w czasie ruszania, slychac trzy krotkie stuki, przypomina to jakby trzy razy puszczal zatrzask. Dzwiek wystepuje na prostych i skreconych kolach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz raz jeszcze. Czyli sugerujesz zeby wymienic przegub tak? Sadze, ze mogl dostac przegub wewnetrzny po prawej stronie (ten blizej skrzyni). Zauwazylem ogladajac z mechanikiem spod auta, ze ten przegub wlasnie sie spocil i wyglada, jakby pluł olejem na łączeniu. Oby na tym sila uderzenia sie zatrzymala i nie poszlo na skrzynie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko możliwe że podczas uderzenia to on ucierpiał najwięcej jednak na tym może się nie skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość dowiedzenia się jaki był finał ?.

Przegub wewnętrzny czy jednak skrzynia ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...