Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jak obchodzić się z turbiną


swistacki

Rekomendowane odpowiedzi

Po ilu przejechanych kilometrach należy czekać aż turbina wystygnie? I ile trzeba czekać?

Po odpaleniu można od razu ruszać czy czekać, aż się rozgrzeje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA po odpaleniu auta czasami czekam a czasami ruszam. ale nie paluje auto dopoki sie nie nagrzeje.
Po powrocie tez zalezy. Jak nie paluje to gasze po kilku sek. a jak Cisne to czekam z 2-3 minuty i gasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie natomiast inaczej to wyglada zależy od pory roku latem po odpaleniu poczekam z 10 sek i ruszam i do puki silnik nie załapie 90 staram sie nie piłować z gaszeniem także czekam nieraz 20 sek nieraz min,2min a czasami wogóle zależy jak jechałem przez minionych kilka km a zimą odpalam auto odśnieżam i jade a z gaszeniem jak latem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to bardzo dobry olej, zadnych polsyntetycznych gow...n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki olej najlepiej lać dopiero co kupiłem 1.8t i jest lany 5W30 castrol polecacie co mam zalać przy wymianie?? Pozdrawiam


Witam dopiero co kupiłem 1.8t jest lany castrol 5W30 doradzicei co mam zalac jaki olej . Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA jeżdze na półsyntetyku:) ale z racji tego, że potrafi zakopcic

A co jedno z drugim ma wspolnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy ma cos wspolnego. Wlalem tanszy olej bo szkoda kasy jak i tak go bierze. Ale i tak planuje przejsc na pelny syntetyk jak juz sie uporam ze wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego tylko nie wiem czy po uporaniu sie ze wszystkim bedzie warto lać syntetyk zależy jak poważną naprawe zamierzasz prowadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie padły pierscienie więc cały remont mnie czeka. Dlatego teraz wlalem polsyntetyka. Chociaz z tego co dev pisze zaczynam sie zastanawiac czy 5w nie zalatwi sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pierscienie tylko uszczelniacze na zaworach Ci zdechly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dev ale przy odpalaniu nie kopci na zimnym tez praktycznie wcale. Dopiero jak sie nagrzeje potrafi zostawic chmurke:)
A z tego co czytalem to uszczelniacze kopca przy zimnym motorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak ze na zimnym nie zakopci a jak mu daje w palnik to dobiero przy 5 tys mocno zadymi ale to czasami to co tez uszczelniacze zaworow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ilu przejechanych kilometrach należy czekać aż turbina wystygnie? I ile trzeba czekać?

Po odpaleniu można od razu ruszać czy czekać, aż się rozgrzeje?

W instrukcji Audi jest napisane, że należy od razu jechać samochodem. Zalecenie jest spowodowane tym, żeby olej jak najszybciej mógł osiągnąć swoje właściwe parametry. Ja robię tak:

1. Odpalam, czekam jakieś 10 sekund.

2. Delikatnie wciskam gaz, do momentu aż wskazów nie przekroczy 60 C. Kiedy zaczyna być ponad 60 C wtedy już trochę głębiej wciskam pedał gazu i silnik kręcę wyżej. Wiadomo jak jest 90 C to wtedy ogień.

3. Jeżeli silnik nie osiągnie 90 C, albo spokojnie jeździłem to czekam z 10 sekund i gaszę. Jeżeli wracam z trasy gdzie licznik waha się od 100 do 180 km/h to wtedy czekam około 5-9 minut. Turbo wtedy może zostać lepiej wychłodzone i nie zatrzymuje się od razu.

W ten sposób jeżdżę już 2 lata bez żadnego problemu z turbosprężarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Turbo nie gazuje go dopóki nie złapie temperatury i zazwyczaj czekam kilkanascie sekund zanim zgaszę go. Po spokojnej jezdzie np do sklepu od razu gaszę. W A3 1.8T od kupna zrobiłem 170 tys km i turbinka śmiga do dziś. Co do oleju ja jak kupiłem swoje A4 1.8T miałem zalanego jakiegoś 5w30. Wymieniłem na Valvoline Max Life 5w40 i jestem zachwycony:) zrobiłem 17 tys km i poziom z maksa spadł ciut poniżej połowy a kolor zrobił się ciemno czrwony zamiast juz czarny więc dobrze trzyma właściwości. Dodatkowy atut jaki zauważyłem- silnik ciszej pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbina 1.8 t jest bardzo ale to bardzo dobra twarda i nie ulega uszkodzeniu pod kilkoma warunkami:

odpalanie bez gazowania zimnego silnika odczekanie okolo 30 sek do 1 minuty przed ruszaniem

nie gazowanie ,nie krecenie silnika powyżej 2100 zanim nie osiagnie temp 90 oraz bardzo wolne jego rozkręcanie

nie jezdzenie na emeryta czyli minimum te 2200 obr bo zajedziemy pompe

olej zawsze na max

olejwymieniany co 10-1200 km najlepiej 0w40 LM

po ostrzejszej jeździe conamniej minuta na postoju zanim zgasimy auto

na trasie robić przerwy nie krótsze niż 15min co 2 godziny i .....

nigdy nie będzie kłopotu z turbo , ja tak się z nim obchodzę i nigdy mnie nie zawiodło na lpg zrobiłem 100kkm i nic się nie dzieje i dziać nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...