Skocz do zawartości
IGNOROWANY

rozładowany akumulator


cris1503

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy akumulator sam z siebie w trakcie 2 dni może się rozładować? Mianowicie 2 dni temu zrobiłem ok 40km i wszystko było ok. Kręcił jak należy a tu nagle dzisiaj wsiadam w samochód i po przekręceniu kluczyka nawet kontrolki ledwo widoczne były, ani radio ani nic nie działa. Chodzi mi o to czy akumulator może sam z siebie się rozładować do zera w trakcie 2 dni, że taki stary już jest czy może jakieś zwarcie, coś pobiera prąd(ale że aż tyle że praktycznie do zera go rozładował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest to normalna sytuacja, ja czasami stoję nieraz nawet tydzień i pali na dotyk, a aku jeszcze fabryczny (2004). Więc albo coś pobier prąd, albo bateria powoli odchodzi do krainy wiecznych łowów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co by musiało pobierać tyle prądu żeby aż cały aku wyczerpać...narazie podpiąłem pod prostownik, za pare godzin go zaloże i zobaczymy jak jutro rano odpali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co by musiało pobierać tyle prądu żeby aż cały aku wyczerpać...narazie podpiąłem pod prostownik, za pare godzin go zaloże i zobaczymy jak jutro rano odpali...

Mój dziadek ma w A4 taki problem, że jak włącza lampkę wnętrza żeby była aktywowana przy otwieraniu drzwi i auto stoi to wyładowuje mu akumulator w 2-3 dni. Do dziś nie wie co jest nie tak. No, ale da się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny akumulator w samochodzie i już nawet nie zakręcił... Teraz ciekawe czy aku siadł całkowicie czy jakieś zwarcie czy coś na kablach... Jeszcze spytam... czy powinno być przejście miedzy klemą plusową a minusową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wstaw aku na podmiankę

2. Miernik weź i zmierz pobór prądu przy wyłączonych wszystkich urządzeniach. Masz dokładany alarm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam alarm. Napięcie od wczoraj do dzisiaj w aku spadło do 10,5V. Jeszcze dzisiaj chce zrobić tak, że podładuje aku przez ok 6 godz. i niech postoi sobie bez ładowania z pare godzin i zobacze czy napięcie też zmalało czy nie. Jeżeli zmalało to będę wiedzieć, że to na 100% aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o pobór prądu niż o napięcie. Po tym od razu widać czy nie ma gdzieś zwarcia. A pytam o alarm bo dokładane czasem padną i robią zwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można w ramach eksperymentu podmienić aku z kimś znajomym i się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś tak miałem ze wsiadam do auta jak zawsze a aku na 0 wyladowany. SprawdŹ amperomierzem czy na klemach masz jakiś pobór a jeżeli tak to wyciagasz kolejno bezpieczniki i wpinasz amperomierz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego typu problem po paru dniu stania akumulator pada aż do 8v na liczniku jest wskażnik teraz mam drugi na podmianę i to samo dodam żę jak pisze

oyamabdg

u mnie też lampka nie działa przy otwarciu drzwi może ona robić zwarcie czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...