Jump to content
IGNORED

Ogrodzenie betonowe - wady, zalety

lapek85
 Share

Recommended Posts

Witam.

Muszę ogrodzić działkę 38x60m i zastanawiam się nad płotem z płyt betonowych.

Ma ktoś jakieś doświadczenia z tego typu ogrodzeniami, ile to wytrzyma, jakiś polecany producent, na co zwrócić uwagę.

87kma5ny.jpg

vckup7t7.jpg

Z góry wielkie dzięki.

Kolego, dlaczego akurat plot betonowy? Mam o tym wyrobione zdanie

Wg MNIE powinni ZABRONIC czegos takiego

Kojarzy mi sie to z obozem zaglady w Oswiecimiu :facepalm: albo jakims zakladem pracy :facepalm: naprawde

Jezeli juz sie upierasz to szukaj kogos w swojej okolicy. Sa szpece ktorzy wala piasek tonami :) unikaj z daleka

latwo to poznac, plyty nie sa szare tylko bardziej zoltawe

dzięki za radę odnośnie piasku i koloru płyt

co do wyboru ogoredzenia to jeszcze nic nie wybrałem.

szukam czegos co wytrzyma długie lata i zakryje trochę podwórko

może płot z jakiś stalowy + np. świerki ładnie przycięte?

takie płoty to najczęściej stoja na cmentarzach. Np ogrodzenie z gabionów lub z klinkieru

zamiast tego bambusa to już lepiej coś takiego: https://www.google.pl/search?q=ogrodzenie+panelowe&num=30&safe=off&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=eo4hVJKeCuTB7AbUuID4Cg&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1280&bih=675

A co do ogrodzenia betonowego, to moim zdaniem jest to dobre i tanie wyjście, aby odgrodzić się od wścibskiego sąsiada. Wygląd wyglądem, ale zawsze można dać ogrodzenie betonowe + jakieś tuje czy coś. A jaki typ ogrodzenia, to już sprawa indywidualna. Ogrodzenie betonowe lub siatkowe będzie najtańszym rozwiązaniem.

Ja sie od sasiada odgrodzilem takim plotem betonowym na 2,5m i nie narzekam

dostałem wycenę na płot z płyt 2m wysokości, od lokalnej firmy z montażem wyszło 10150zł za 204 m.

Tylko gwarancja 2 lata jakoś mnie zniechęca.

Ja sie od sasiada odgrodzilem takim plotem betonowym na 2,5m i nie narzekam

Musiałeś mieć jakieś pozwolenie? Bo słyszałem że do 2,2m pozwolenia nie trzeba, wyżej - już tak

takim ogrodzeniem to przeważnie cmentarze grodzi się a nie ogrody lub jak kolega napisał działkę. Jest dużo lepszych patentów :)

Ale drzewek w stosownej ilości darmo nie dają a nigdy wszystkie się nie przyjma . o czasie na ueosniecie nie wspomne. To ja wiem czy tak taniej wyjdzie? Mi się upieklo z ogrodzeniem bo sąsiedzi postawili przede mną to mam pol działki ogrodzone juz za pol ceny.

Płot betonowy ma jedną zasadniczą wadę :Ty jako właściciel będziesz miał tą brzydką stronę po swojej stronie a sąsiad będzie oglądał stronę z "dekoracją" :grin: Nie ma większej kichy jak taki płot utopiony w zieleni ogrodów. :(

Edited by janusz_stg

A co za problem stronę ze wzorem dać w swoją stronę??

Wysłane z mojego C6903

Za siatkę z podmurówką zapłacisz 56zł z metra. Np. firma dillmet która robi w całej Polsce + tuje.

http://olx.pl/oferta/montaz-ogrodzen-ogrodzenia-z-siatki-siatka-slupki-podmurowka-CID619-ID3R9Tp.html

nie wciskajcie koledze siatki jak mu zalezy na szczelnym i trwałym ogrodzeniu.

• Upvote 1

nie wciskajcie koledze siatki jak mu zalezy na szczelnym i trwałym ogrodzeniu

wodę będzie lał że mu szczelne potrzebne? Siatka ocynkowana czy powlekana jest trwała.

Jeśli chce się osłonić to są bardziej estetyczne sposoby. Nie dziwię się kolegom, że wyrażają swoje zdanie. Mnie też kłuje to w oczy. Nie ma to kilka fajnych domków i posesja "za murami"...

A co za problem stronę ze wzorem dać w swoją stronę??

Wysłane z mojego C6903

A taki to problem ,że przy inwentaryzacji geodezyjnej o ile płot będzie stał dokładnie na miedzy zostanie przypisany do posesji sąsiada. Jest zasadą budować płot np. z siatki umieszczając słupki po swojej stronie a siatkę od zewnątrz. Podobnie z betoniakiem.

nie widzialem u sibie zeby ktos dawal wzorem do sasiada, kazdy kto stawia, daje wzorem do siebie. Jakie macie inne sposoby na ogrodzenie oprocz siatki i płyt betonowych?

Janusz a propo jeszcze tego ogrodzenia. Podeślij mi proszę info gdzie to jest zapisane o tym ogrodzeniu ze ma być wzorek od strony sasiada

Wysłane z mojego C6903

Edited by majkel20

Stosowne rozporządzenie ministra infrastruktury.

Edited by janusz_stg

Mnie osobiście betonowe ogrodzenia kojarzą się z cmentarzem. W dzisiejszych czasach jest tyle możliwości. Czemu beton?

Mnie osobiście betonowe ogrodzenia kojarzą się z cmentarzem. W dzisiejszych czasach jest tyle możliwości. Czemu beton?

To napisz jakie można jeszcze zrobić ogrodzenie

Masz do wyboru: kamień,cegła. Ostatnio modna cegła klinkierowa. Złego murujesz słupki a przęsła dajesz kute. To oczywiście tylko sugestia.

Masz do wyboru: kamień,cegła. Ostatnio modna cegła klinkierowa. Złego murujesz słupki a przęsła dajesz kute. To oczywiście tylko sugestia.

To o czym mówisz, to dobre na front, od strony drogi, ale jak masz sporą działkę, to finansowo nie wydolisz aby ją całą ogrodzić w ten sposób. Dlatego siatka lub płyty betonowe wypadają pod tym względem najkorzystniej. Na front oczywiście płyty betonowe wyglądają fatalnie, ale reszta działki? Czemu nie.