Jump to content
IGNORED

zapali i zgaśnie 1.8t aeb

zbyszek190
 Share

Recommended Posts

witam potrzebuje pomocy auto odpala i zaraz gasnie.

wymieniłem odmę przeczyściłem podstawę odmy wymieniłem zaworek w tym trójniku do domy chyba to jest do odpowietrzania skrzyni korbowej w podstawie filtra oleju mialem gwint zwalony na czujniku i był na kleju więc myslałem ze wymienie ale nie było takiej więc zrobiłem redukcje i zamontowalem czujnik.

po odkreceniu podstawy oleju zobaczyłem że leży tam taka śrubka co niby ma być wkrecona w podstawe od srodka niby to jakis regulator cisnienia oleju czy jakos chyba tak wiec to zakrecilem wszystko poskladalem dalem nowy filtr oleju i nowy olej zaplalil pierwszym razem pochodziło moze 10 s i zgasło i teraz odpali za kazdym razem i zaraz gaśnie .

przed ta wymianiana mailem problem z wypadaniem zaplonu i na zimnym telepal i gasnal i chwile jak pochodzil to juz normaalnie chodzil to nastepnego dnia kiedy stal po nocy.

ciśnienie sprezania dobre cisnienie oleju przed tez bylo dobre nowe swiece

żadnych błedów ktoś pomoże

A co z przepustnicą, czyszczona,zaadoptowana?

Nie zaszkodzi zrobić. Przy okazji sprawdź świece.

Układ paliwowy trzeba przejrzeć,na próbę zamontuj zaworek zwrtny jak pomoże to na stałe daj go do baku lub wymien pompe.

W baku na przewodzie powrotnym lub blizej w silniku.

Jak pompka dobrze podaje to zakładanie zaworka chyba nie ma sensu. Auto pali, czyli paliwa nie cofa. Z jakiej przyczyny gaśnie? - to jest problem.

sprawdz cisnienie oleju po naprawach dla spokoju, poza tym komplet logow 2 7 13 25 do zrobienia

logów nie zrobi gdyż auto odpali i zaraz gasnie ..dzisiaj wymienie jeszcze raz filtr paliwa i przeloże od kolegi regulator ciśnienia na listwie ...innych pomysłow nie mam chyba ze ktos ma to bede sprawdzal

wymieniłem filter dla pewnosci ...podmieniłem regulator ciśnienia na listwie wtryskowej ...zamocowalem zaworek zwrotny na powrocie i potem na odwrot dalem na zasilanie i tak czy tak dalej to samo.

pompke slychac jak dobija benzyne po dobiciu bulkie w baku

i jakie powinni byc cisnienie paliwa auto jest podciagniete do 204km

mam manometr tylko bede musial dorobic koncowke zeby wkrecic w wezyk do listwy wtryskowej co jest na kluczyk

4 bary.

Odepnij kata od turbo i zobacz co będzie sie działo.

a immobilizer brałeś pod uwagę może od obcina zapłon bo np przemieściła się pestka w kluczyku i nie łapie

sory ale mołbys jakoś dokladniej z tym przemieszczeniem..

przed czynnosciami z odma wyciagnelem komputer zeby elektryk go obejrzal czy moze cos nie bylo wypalonego.

potem go wsadzilem i nie odpalalem tylko od razu zaczelem od odmy postawy oleju

palilem go ze zwyklego kluczuka...a mam jeszcze drugi z pilotem nie wiem czy to jakoś róznice ma na tym z pilotem nie palilem jeszce

i po przekreceniu stacyjki na desce pokazuje sie auto z kluczykiem

Gdyby to było imo to wcale by nie palił.

Jesli odpala na chwile i gasnie to typowy objaw odciecia przez immo, jak zgasnie to zapala sie kontrolka od immo na desce?

jak zgasnie to nic sie nie swieci.

\teraz probowalem kluczyka z pilotem odpalil ale strasznie mial niskie obroty chcialem dodac gaz ale jakby gaz wogole nie reagowal pochodzil 10sekund moze 15 i zgasl i za kazdym razem jak odpali to zgasnie

jak zgasnie to nic sie nie swieci.

\teraz probowalem kluczyka z pilotem odpalil ale strasznie mial niskie obroty chcialem dodac gaz ale jakby gaz wogole nie reagowal pochodzil 10sekund moze 15 i zgasl i za kazdym razem jak odpali to zgasnie

mam to samo z moim audi tez 1.8t aeb ... i mechanicy nie wiedza co i jak :D

najgorzej ze u mnie mechanicy to nie sa za dobrzy takze nie mam do kogo nawet zawiesc ktory by sie naprawde na tym znal

Jesli odpala na chwile i gasnie to typowy objaw odciecia przez immo, jak zgasnie to zapala sie kontrolka od immo na desce?

W b5 jak miałem problem z IMO to kręcił a nie zapalał. Zero reakcji.

W b5 jak miałem problem z IMO to kręcił a nie zapalał. Zero reakcji

mi akurat jak jest zimny to ciezko kreci . ale zakreci i zaraz zgasnie . ale jak odpale to pedal gazu wgl nie reaguje . jak tak kilka razy poodpalam to silnik nagrzeje sie i potem zaskoczy i juz w miare trzyma i tak po 5-10 min mozna jechac . ale mechanicy nie moga znalesc co to jest . sprawdzalem weze cisnieniowe , pompe paliwa , przepustnice tez sprawdzilem , wyczyscilem i zaadoptowalem ja . ale nadal te same problemy . jak silnik zimny to vag pokazuje ze czujnik polozenia przepustnicy rozjebany... a jak auto nagrzeje i podlacze vaga to 0 bledow xdd

jaki masz czujnik od wody ?

wlaczylem program vag i w centralcie chyba bylo 2 błedy

01366 opened deu to crash signal 35-00

00955 shareware version to decode all dct 's 09-00please register activate.

wykasowałem.

wyczytałem zeby włączyć zapłon i zostawić na 40 min tak zrobiłem i auto odpaliło tylko nie wiem czego znowu wypadanie zapłonu na 3 i 4 cyklu i tam po 7 minutach i kasowaniu bledach chodzi normalnie jechalem godzine i auto jechalo nie zgaslo z drugiego kluczyka tez odpalilo nie wiem co to moglo byc

w czasie jazdy wyskoczylo cos 2 raz błąd bank1 sonda 1 BŁĄD w przewodzie elektrycznym a potem jeszcze raz sonda 1 brak aktywności skasowalem i narazie nie ma

co do wypadania zapłonu

świece wymienione czujnik temp.nowy czujnik odpowietrzania skrzyni korbowej .cisnienie oleju ok sprezania tez ok

odpinalem przepływke ..w podstawie filtra oleju odkrecila sie srubka niby regulator cisnienia oleju wiec został zakrecony w podstawe .modul pare razy przemieniany cewki tez nawet na nowa jest założona z beru i dalej 3 i 4 cykl..czujnik wałka rozrządu przemieniałem od kolegi komp sprawdzony

I rano dalej odpalil z8sekund i zgasl i dalej odpala i zgasnie

auto było u Pana Piotra w Łąka i usterką był jakiś zawór w pompie olejowej .wymienione i wszystko chodzi ładnie lepiej niż wcześniej