Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Rant na tarczach hamulcowych


zagma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam A4 2,5 TDI AVANT 2003rok napęd przednia oś. Ostatnio wymieniłem klocki hamulcowe, przy wymianie zauwarzyłem, że już są bardzo duże "ranty-kołnierze" na tarczach. Wiem, że można przetaczać tarcze, ale też są określone minimalne grubości tarcz, więc pada pytanie jaka jest dopuszczalna minimalna grubość tarczy? Z góry dziękuję za pomoc.

Przywitaj sie w dziale NEWBIE!

Nazywaj poprawnie tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dostęp do książki sam naprawiam to tam znajdziesz graniczne grubości tarcz koła przedniego i tylnego. A jak nie to podaj mi na PW typ zacisków hamulca i srednice tarcz z podziałem wentylowana bez wentylacji to ci podam te grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pojawił się znaczny rant na tarczach to bezdyskusyjnie są do wymiany.

A gdybyś nie wiedział jakie wybrać to poczytaj m.in

TU

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_avf_pomoc_w_doborze_klockow_i_tarcz-t42339.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest dobry pomysł teraz sie już nie przetacza tarcz tym bardziej że są zamienniki i to wcale nie drogie :gicior:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie ma 5-atka to sie nie bawi w przetaczanie tarcz to twoje bezpieczenstwo a na bezpieczeństwie sie nie oszczedza, kup porzadne tarcze i klocki chyba chcesz sie cieszyć życiem i widokiem pieknej audi :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam A4 2,5 TDI AVANT 2003rok napęd przednia oś. Ostatnio wymieniłem klocki hamulcowe, przy wymianie zauwarzyłem, że już są bardzo duże "ranty-kołnierze" na tarczach. Wiem, że można przetaczać tarcze, ale też są określone minimalne grubości tarcz, więc pada pytanie jaka jest dopuszczalna minimalna grubość tarczy? Z góry dziękuję za pomoc.

Kolego jesli stac Cie na Audi B6 to czemu nie kupisz nowych tarcz ? tarcze sa po ok 150 zł /szt wiec nie wiem po co cała ta dyskusja :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam A4 2,5 TDI AVANT 2003rok napęd przednia oś. Ostatnio wymieniłem klocki hamulcowe, przy wymianie zauwarzyłem, że już są bardzo duże "ranty-kołnierze" na tarczach. Wiem, że można przetaczać tarcze, ale też są określone minimalne grubości tarcz, więc pada pytanie jaka jest dopuszczalna minimalna grubość tarczy? Z góry dziękuję za pomoc.

zuzycie po 1mm na strone, czyli 2mm mniej od fabrycznej grubosci.

ponizej tego tarcza powinna zostac wymieniona na nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...