Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 TFSI wycinanie katalizatora, pusta pucha czy rurka?


Mario777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W silniku 2.0 TFS 211km mam wybebeszony katalizator. Daje dziwne odglosy. Lepiej go zostawic czy zastapic rura? Jakie plus i munusy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W silniku 2.0 TFS 211km mam wybebeszony katalizator. Daje dziwne odglosy. Lepiej go zostawic czy zastapic rura? Jakie plus i munusy?

z tego co czytałem to rozcinają katalizatory i wkładają w środek rurę i zamykają obudowę katalizatora , tak żeby na przeglądzie się nie rzucali. U znajomego po włożeniu rury było komfortowo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wybiciu musisz usunąc drugą sonde z ECU i rób program

pare koni i niuta bedzie wiecej z racji braku kata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


myslalem o tym, zeby do drugiej sondy zamontowac emulator....

Nie polecam żadnych emulatorów- check się pojawi :) Polecam wyłączyć 2 sonde za katem w programie.

Do kata prosta rura, bo bedzie rezonował własnie i dawał nieprzyjemne dzwięki.

Montaż donwpipe i wycinka katalizatora doda nawet 10km i 10nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak wstawic rurke w srodku kata? Wiem ze sie go rozcina, wyjmuje wnetrze, ale jak wstawic rurke? Rozumiem ze w tedy sondy nie beda mialy kontaktu ze spalinami tylko beda zamkniete w samej puszce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba przespawac króćce. sondy musza miec kontakt ze spalinami.

Edytowane przez koloboro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozcinany jest kat w środek wstawiana jest nawiercana na całej powierzchni rurka potem obspawana w środku dookoła wkładane jest specjalne wygłuszenie. (żeby nie brzęczało z czasem) Jeśli sonda jest w samym kacie a nie przed nim to trzeba by ją przenieść przed kata bo nawet jak wyprogramują Ci funkcje diagnozy kata to od czasu do czasu pojawi Ci się np błąd grzałki (Sonda nadal działa) lub podobny bo nie będzie dogrzana tak jak w ori kacie u mnie się to dzieje rzadko raz dwa razy na rok, a pozbyłem się wszystkich 4 katów i zstąpiłem je właśnie przelotowymi robionymi na zamówienie.

Od spodu jak spojrzeć to nie ma żadnych strumienic rurek czy innych dupereli widać że jest ori więc na przeglądzie nawet nie jest podnoszony temat że nie ma katów.

Co do mocy to po wywaleniu raczej nie odczułem natomiast moment się obniża to znaczy zaczyna ciągnąc już przy niższej prędkości obrotowej silnika niż z katami i To już jest zauważalne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2014 o 21:45, gregor10 napisał:

Nie polecam żadnych emulatorów- check się pojawi :) Polecam wyłączyć 2 sonde za katem w programie.

Do kata prosta rura, bo bedzie rezonował własnie i dawał nieprzyjemne dzwięki.

Montaż donwpipe i wycinka katalizatora doda nawet 10km i 10nm.

Jak pojade do zakładu gdzie wycinają katalizatory to oni mi wespawaja jakąś rure zamiast tego czy zostawia puste miejsce?

Gdzie ewentualnie moge kupic rure zamiast kata do mojej a4 b8 2.0tfsi?

pozdro i dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...