Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

2.0 TFSI wycinanie katalizatora, pusta pucha czy rurka?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

W silniku 2.0 TFS 211km mam wybebeszony katalizator. Daje dziwne odglosy. Lepiej go zostawic czy zastapic rura? Jakie plus i munusy?

Opublikowano

Witam,

W silniku 2.0 TFS 211km mam wybebeszony katalizator. Daje dziwne odglosy. Lepiej go zostawic czy zastapic rura? Jakie plus i munusy?

z tego co czytałem to rozcinają katalizatory i wkładają w środek rurę i zamykają obudowę katalizatora , tak żeby na przeglądzie się nie rzucali. U znajomego po włożeniu rury było komfortowo :wink:

Opublikowano
  • Autor

ten znajomy odczol roznice mocy?

Opublikowano

po wybiciu musisz usunąc drugą sonde z ECU i rób program

pare koni i niuta bedzie wiecej z racji braku kata

Opublikowano
  • Autor

myslalem o tym, zeby do drugiej sondy zamontowac emulator....

Opublikowano

wybij sobie to z głowy

Opublikowano

myslalem o tym, zeby do drugiej sondy zamontowac emulator....

Nie polecam żadnych emulatorów- check się pojawi :) Polecam wyłączyć 2 sonde za katem w programie.

Do kata prosta rura, bo bedzie rezonował własnie i dawał nieprzyjemne dzwięki.

Montaż donwpipe i wycinka katalizatora doda nawet 10km i 10nm.

Opublikowano
  • Autor

dzieki za opinie,tak zrobie :)

  • 1 rok później...
Opublikowano

dzieki za opinie,tak zrobie :)

Wycinaj,wylacz sonde i rob softa :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

ja bym wsadził perforowaną najlepiej przewężoną w środku + mat wygłuszający.

Opublikowano

Koledzy jak wstawic rurke w srodku kata? Wiem ze sie go rozcina, wyjmuje wnetrze, ale jak wstawic rurke? Rozumiem ze w tedy sondy nie beda mialy kontaktu ze spalinami tylko beda zamkniete w samej puszce?

Opublikowano

trzeba przespawac króćce. sondy musza miec kontakt ze spalinami.

Edytowane przez koloboro

Opublikowano

Rozcinany jest kat w środek wstawiana jest nawiercana na całej powierzchni rurka potem obspawana w środku dookoła wkładane jest specjalne wygłuszenie. (żeby nie brzęczało z czasem) Jeśli sonda jest w samym kacie a nie przed nim to trzeba by ją przenieść przed kata bo nawet jak wyprogramują Ci funkcje diagnozy kata to od czasu do czasu pojawi Ci się np błąd grzałki (Sonda nadal działa) lub podobny bo nie będzie dogrzana tak jak w ori kacie u mnie się to dzieje rzadko raz dwa razy na rok, a pozbyłem się wszystkich 4 katów i zstąpiłem je właśnie przelotowymi robionymi na zamówienie.

Od spodu jak spojrzeć to nie ma żadnych strumienic rurek czy innych dupereli widać że jest ori więc na przeglądzie nawet nie jest podnoszony temat że nie ma katów.

Co do mocy to po wywaleniu raczej nie odczułem natomiast moment się obniża to znaczy zaczyna ciągnąc już przy niższej prędkości obrotowej silnika niż z katami i To już jest zauważalne..

Opublikowano

tia, tylko nikt o zdrowych zmysłach w wolnnym ssaku nie wycina katalizatorów, osłabiłeś silnik.. gratulacje.

Opublikowano

A nie można wstawić emulatora zamiast wyłączenia sondy? Check nie zniknie?

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
Dnia 27.09.2014 o 21:45, gregor10 napisał:

Nie polecam żadnych emulatorów- check się pojawi :) Polecam wyłączyć 2 sonde za katem w programie.

Do kata prosta rura, bo bedzie rezonował własnie i dawał nieprzyjemne dzwięki.

Montaż donwpipe i wycinka katalizatora doda nawet 10km i 10nm.

Jak pojade do zakładu gdzie wycinają katalizatory to oni mi wespawaja jakąś rure zamiast tego czy zostawia puste miejsce?

Gdzie ewentualnie moge kupic rure zamiast kata do mojej a4 b8 2.0tfsi?

pozdro i dzięki za odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.