Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana rozrządu AVF

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Chcę wymienić u siebie w aucie rozrząd(pasek, rolki itp.) Nigdy tego nie robiłem, i tutaj zwiracam sie z prośbą do was, czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć krok po kroku, jak ustawić pasek z jaką siłą napiąć pasek, na co uważać i tak dalej? Taki poradnik w stylu "warsztat- zrób to sam" .

Opublikowano

Lepiej jedź do mechanika niech Ci wymieni bo możesz narobić więcej szkód niż dobrego;)

Opublikowano

Oddaj samochód w ręce dobrego mechanika i nie kombinuj bo więcej szkód narobisz, jeśli nie masz pojęcia o tym.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

skoro pisze na forum zapytanie to chce sam to zrobić. tez zmienialem sam nie wiedząc jak to zrobić, ale nie jest to trudne, ja mam awx i inny napinacz niż avf, trzeba miec ten klucz do napinacza, przód lekko odchylić i nie trzeba klimy rozszczelniać, oczywiście blokada by sie przydala walu i walka rozrzadu, a synchronizacje to najlepiej sobie zaznaczyc jak jest teraz aby potem tak samo ustawic albo z vag-a. najwiecej problemów jest z wlasciwym ustawienie szczeliny(awx) a wg opisu avf tu sie napinacz zegarowy sam napnie jak ma byc. życze powodzenia ;-) pozdrawiam

Opublikowano

Bez blokad bym nie podchodził jeśli nie ma się pojęcia.

Ale mogę być uprzejmy i ci podesłać instrakszyn.

Opublikowano

Podepne się pod pytanie , A4 B6 silnik AWX rozrząd jeszcze jest gdzie dodatkowo jest tłumik drgań . Chce zastosować zestaw rozrządu jaki występował w AVF po 2003 roku , gdzie już tłumika nie było . Rozumiem że trzeba też założyć tryb na wale z AVF-a ??

Opublikowano

Zmiana tylnej obudowy rozrządu

I inne rolki są prowadzące- 1 lub 2 już nie pamiętam...ale koło dolne wału zmieniać... Nie zmieniałem.

Opublikowano

Zmiana tylnej obudowy rozrządu

I inne rolki są prowadzące- 1 lub 2 już nie pamiętam...ale koło dolne wału zmieniać... Nie zmieniałem.

To że zestaw rozrządu jest inny to wiem .

O którą chodzi obudowę rozrządu ?? bo są trzy , 045 109 107 F (górna) , 038 109 147 D (środkowa) i 038 109 175 (dolna) .

Dolnego koła na który nachodzi pasek rozrządu (03G 105 243) na pewno nie zmieniałeś ??

Do numerów nadwozia "8E-3-410 000" jest koło o numerze (038 105 243 F) , a od numerów nadwozia "8E-3-410 001" w górę jest koło (03G 105 243) , o co chodzi ??

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Jesli masz troszke smykałki do mechaniki, smiało wymieniaj sam, musisz tylko kupić (ok 60zł) lub pożyczyć blokady, robota jest prosta. Klimy nie odkrecasz tylko odsuwasz na bok, jesli bedziesz robił to pierwszy raz i sam w dzien czasu sie ogarniesz. Jesli ma sie troche wprawy w 2 godz mozna to ogarnąc.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Myślę że sobie poradzę, blokady zamówiłem(30 zł na allegro). Mam jeszcze pytanie odnośnie napinacze hydraulicznego (tłumika drgań), jest jakiś problem z jego wymiana czy tylko odkręcić i zakładasz nowy? PS, miałem wymieniać w październiku tylko wyskoczyło cos i kasy braklo:)

Opublikowano

Z tym nie ma żadnych problemów. Problem możesz miesc jedynie przy odkręceniu amortyzatorów uderzeniowych, śruby przeważnie wszyscy dokręcają pneumatem i bez pneumata trudno jest je odkręcić. Przy zdjeciu pasa przyda ci sie druga osoba. Jak juz bedziesz miał wszystko na wierzchu bedzie praktycznie po robocie.

Opublikowano
  • Autor

Ale czy trzeba go jakoś ustawiać, albo coś w tym stylu:)?

Opublikowano

Jak pasek jest jeszcze założony zakładasz blokadę (pamiętaj o poluzowaniu fasolek na kole wałka rozrządu) zdejmujesz stare graty zakładasz nowe i prawie gotowe. Po złożeniu wszystkiego należało by podpiąć vaga i ustawić kąt synchronizacji. Z doświadczenia wiem że wielu mechaników tak nie robi bo twierdzą że to co wyszło z blokad jest święte......

Opublikowano
  • Autor

Nie mam gdzie podpiąć, musi się obejść bez tego, po świętach się za to wezmę i napisze jak poszlo

Opublikowano

Uzupełnij profil i zwróć się do ktogos z forum z prośbą o pomoc.

Opublikowano

Jak pasek jest jeszcze założony zakładasz blokadę (pamiętaj o poluzowaniu fasolek na kole wałka rozrządu) zdejmujesz stare graty zakładasz nowe i prawie gotowe. Po złożeniu wszystkiego należało by podpiąć vaga i ustawić kąt synchronizacji. Z doświadczenia wiem że wielu mechaników tak nie robi bo twierdzą że to co wyszło z blokad jest święte......

A czemu trzeba luzowac fasolki na walku?

Opublikowano

Zeby pasek mógł prawidłowo i lużno wylożyc sie na zębach koła.

Opublikowano

Jeżeli już masz zamiar zakładac napinach hydrauliczny to tylko oryginał. INA się nie sprawdza.

Opublikowano
  • Autor

Psuje się szybko czy nieprawidłowo działa?

Opublikowano

U siebie mam INA od 3 lat i zero problemów. W 3 zaprzyjaźnionych autach również siedzi INA i jakos nie widać problemów z synchro.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.