Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni


Riciii

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego krystian3769 przeczytałem wszystkie posty w tym temacie. Audi A4 przerobiłem już nie jedno. Z zamkniętymi oczami rozbieram je na czesci(bez mechaniki).A z tego co wyczytałem to jest napisane ze ASO ma zestaw naprawczy do tego. Dlatego jezeli nie masz odpowiedzi na pytanie to nabijaj posty w innych działach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie luzu jeszcze jako tako nie ma, ( no może minimalny) ale jak będę miał chwilę to wkleję łożysko na klej do szyb samochodowych. Jest bardzo silny a zarazem lekko elastyczny i będzie dobrze trzymał a zarazem tłumił wszelkie drgania. Coś na zasadzie tulei metalowo gumowej. twarde kleje się do tego nie nadają i bedą pękać i się wykruszać lub wyrabiać skoro aluminium się wyrobiło Otoczka ala guma wokół łożyska zapobiegnie postępowi tego raka.

wkleiłem tak kiedyś sprzęgło sprężarki klimy w AWX-ie do czasu zakupu nowego , zrobiłem 80tys km i trzymało. Dalej trzyma tylko właściciela zmieniło.

Swoją drogą to wstyd, że Audi nie poprawia takich bubli akcjami serwisowymi. Rozgłosu się boją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam luz z prawej strony, na pokrywie przekładni głównej - 0B4409131B .

zrobiłeś coś z tym luzem na prawej półosi,z tego co się dowiedziałem to z prawej strony w przekładni są dwa łożyska stożkowe które powodują ten luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - jeszcze nic nie zrobiłem . Czekam aż się ociepli. Na rysunku w ETCE jest jedno łożysko kulkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - jeszcze nic nie zrobiłem . Czekam aż się ociepli. Na rysunku w ETCE jest jedno łożysko kulkowe.

etka pokazuje lewą stronę na prawej nie pokazuje żadnego łożyska dzwoniłem do serwisu i twierdzą że na prawej (strona pasażera )nie ma żadnego łożyska ,wczoraj odebrałem audi od mechanika,odkręcił pokrywę przekładni i twierdzi że są dwa łożyska stożkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - jest łożysko stożkowe - po jednym dla strony lewej i prawej. I co zrobił mechanik , bo słyszałem że można dać grubszą podkładkę dystansową


Daj na PW nr tel. do siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - jest łożysko stożkowe - po jednym dla strony lewej i prawej. I co zrobił mechanik , bo słyszałem że można dać grubszą podkładkę dystansową

Daj na PW nr tel. do siebie

jeszcze nie robił bo nie miałem łożysk,twierdzi że nie ma możliwości regulacji jedynie wymiana twierdzi również że po lewej jest jedno kulkowe a po prawej na wałku 2 stożkowe,serwis ich nie widzi i moja etka też ,jak masz nr łożyska będę wdzięczny ,bo jeżeli nie znajdę wg nr.to demontaż i szukanie po sklepach z łożyskami

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam nr łożyska. Mam luz na tej flanszy i podejrzewam że on jest przyczyna drgań nadwozia przy prędkości ok 60-75km/h. Na wolnych obrotach jak uruchomię silnik po nocy to też z prawej strony słychać odgłosy jak by coś było nieskręcone , takie burczenie. Jak trochę przejadę to odgłos znika.


Znalazłem nr łozyska 0B4409218C


Odwiedź tą stronę http://vagfans.info/PL/audi/RDW/A4/A4-Avant/2009/636/R/409/409010/mechanizm-r%C3%B3%C5%BCnicowy-walek-atakujacy+kolo-talerzowe-dla-6-biegowej-skrzyni-manual.#20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam nr łożyska. Mam luz na tej flanszy i podejrzewam że on jest przyczyna drgań nadwozia przy prędkości ok 60-75km/h. Na wolnych obrotach jak uruchomię silnik po nocy to też z prawej strony słychać odgłosy jak by coś było nieskręcone , takie burczenie. Jak trochę przejadę to odgłos znika.

Znalazłem nr łozyska 0B4409218C

Odwiedź tą stronę http://vagfans.info/PL/audi/RDW/A4/A4-Avant/2009/636/R/409/409010/mechanizm-r%C3%B3%C5%BCnicowy-walek-atakujacy+kolo-talerzowe-dla-6-biegowej-skrzyni-manual.#20

no faktycznie opisane jest jako łożysko lewe i prawe masz może schemat do skrzyni automat 8 biegowy wydaje mi się że mechanizmy się nie różnią ponieważ łożysko kulowe jest takie same.W środę zaprowadzam audi do mechanika dam znać jakie będą efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po wymianie łożysk w mechanizmie różnicowym

koszt-

uszczelnienie wału -27,86zł x2 0B4409399C-0B4409400D

pierścień uszczelnienia-18,51zł WHT004074A

łożysko stożkowe-210,90zł x2 0B4409123E-0B4409218C

łożysko kulkowe-86,57zł 0B4409294D​

kapa łożyska-19,70 zł 0B4409175E

olej-50zł

robocizna-300zł

u mnie z lewej strony luzu nie było natomiast z prawej był dosyć duży, a efektem tego było trzęsienie przy przyspieszaniu(objaw ja przy uszkodzonym przegubie wewnętrznym)

najciekawsze jest to że serwis twierdził że w mojej skrzyni nie występują łożyska stożkowe, zasięgnęli informacji u producenta i dostali odpowiedź że nie występują a producent zaleca wymianę mechanizmu różnicowego :D

Edytowane przez rosk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie napisałeś jaki efekt. Przestało go telepać.

telepanie ustało zero luzów na półosiach,podobno można zastosować podkładki regulacyjne,ale do tego według mojego mechanika trzeba wyciągnąć skrzynie,aby dobrac dobre podkładki

Edytowane przez rosk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje sukcesu. Ja mam lekki luz tylko z prawej strony - chba mechanik zdejmie pokrywe mechanizmu i zmieni łozysko na tej krótkiej półosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje sukcesu. Ja mam lekki luz tylko z prawej strony - chba mechanik zdejmie pokrywe mechanizmu i zmieni łozysko na tej krótkiej półosi.

u mnie był większy luz na 0B4409123E nie trzeba było podobno użyć ściągacza aby je ściągnąć

Edytowane przez rosk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożyska w skrzyni to bez ściągacza wychodzą .

ze skrzyni bez ściągacza ale z wałka to już nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wlasnie jestem po zakupie lozyska kulkowego i kapy w ASO Bialystok. Koszt lozyska 89 zl, kapa 19zl.

Chcialbym sie dowiedziec czy jest mozliwosc wymiany tego lozyska samodzielnie ? W warunkach domowych ? Potrzebna jest jakas prasa ? Na co dokladnie trzeba zwrocic uwage ?

Dzieki wielkie za jakiekolwiek wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...