Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni


Riciii

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wymieniłem skrzynię - odgłosy znikły. Skrzynia z luzem do sprzedania -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielkich bojach wracam z relacja...

Stukalo, pukalo, przy kazdej zmianie biegow. Mimo tego, ze nakrecony przeze mnie filmik ujawnia luzy na lozyskach, o ile nie powinny takie byc to musze stwierdzic fakt, iz powodem dziwnych odglosow nie byly luzy na lozyskach. Panowie - zmasakrowalo mi poduche silnika od strony pasazera (Angol). Stara zostala zastapiona poducha Lemfordera. Odebralem dzisiaj auto, jedynka - gaz, dwa - gaz, trzy - gaz i cisza. Nic nie stuka, zadnych osglosow, jednym slowem - za***iście.

Aczkolwiek mechanika z doswiadczeniem na temat skrzyn i tych nieszczesnych lozysk na mechanizmie niestety w Birmingham (Anglia) nie spotkacie... Czterech sie zabieralo za zmiane lozysk, zaden nie potrafil rozwiazac problemu...

Mam nadzieje, ze jak jutro pojade do autoryzowanego serwisu audi i bede chcial zwrocic lozyska, simeringi itp to bez problemu je przyjma... Wkoncu to 130£ do przodu. Ja mam spokoj... wkoncu !

Ps. Jak ktos bedzie chcial fotke mojej ''poduchy'' to dajcie znaka...

Wrzuć tę fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielkich bojach wracam z relacja...

Stukalo, pukalo, przy kazdej zmianie biegow. Mimo tego, ze nakrecony przeze mnie filmik ujawnia luzy na lozyskach, o ile nie powinny takie byc to musze stwierdzic fakt, iz powodem dziwnych odglosow nie byly luzy na lozyskach. Panowie - zmasakrowalo mi poduche silnika od strony pasazera (Angol). Stara zostala zastapiona poducha Lemfordera. Odebralem dzisiaj auto, jedynka - gaz, dwa - gaz, trzy - gaz i cisza. Nic nie stuka, zadnych osglosow, jednym slowem - za***iście.

Aczkolwiek mechanika z doswiadczeniem na temat skrzyn i tych nieszczesnych lozysk na mechanizmie niestety w Birmingham (Anglia) nie spotkacie... Czterech sie zabieralo za zmiane lozysk, zaden nie potrafil rozwiazac problemu...

Mam nadzieje, ze jak jutro pojade do autoryzowanego serwisu audi i bede chcial zwrocic lozyska, simeringi itp to bez problemu je przyjma... Wkoncu to 130£ do przodu. Ja mam spokoj... wkoncu !

Ps. Jak ktos bedzie chcial fotke mojej ''poduchy'' to dajcie znaka...

Wrzuć tę fotkę.

https://www.photobox.co.uk/my/photo?album_id=4037613854&photo_id=500003312060#500003312060

Tak powinna wygladac, taka wlozylem...

https://www.photobox.co.uk/my/photo?album_id=4037613854&photo_id=500003311994#500003311994

Tak wygladala moja ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak zupełnie inna część.

Tak wyglada, ale czesc na dolnym zdjeciu jest zdemontowana z aluminiowej obudowy. To tylko sama guma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy przy quattro jest taka sama skrzynia jak przy przednim napędzie? Tam też występuje ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, ale wolałem się upewnić. Czy problem tego luzu występuje przy napędzie quattro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, ja przynajmniej nie mam tego problemu u siebie, również poduszki silnika mam całe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, ale wolałem się upewnić. Czy problem tego luzu występuje przy napędzie quattro

Rozwiązanie mechanizmu róznicowego przedniego w Quattro jest takie samo jak w ośce, więc problem może wystepować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam temat.od kilku dni podczas delikatnego przyspieszania ,od 70-100km/h i zwalniania na biegu lub luzie slysze delikatne rytmiczne stuki(podobnego jakby osolona plastikowa mi pod wplywem powietrza oscylowala) wjechalem na kanal,wszystkie oslony zamocowane jak trzeba.lapiac przegub wew lewy przy zbiorniczku zero luzu.lapiac lewa polos zero luzu.natomiast prawa polos ma luz ale wzdluzny .prawego przegubu wew nie zlapalem poniewaz nie mialem czasu aby rozebrac oslony. wyieranie sie gniazd w skrzyni tez wam sie tak objawialo?? czy sie tym nie martwic i nie szukac tam przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, ale wolałem się upewnić. Czy problem tego luzu występuje przy napędzie quattro

Rozwiązanie mechanizmu róznicowego przedniego w Quattro jest takie samo jak w ośce, więc problem może wystepować

Jakos nie widać przypadków Quattro.

Wcale mnie to nie dziwi, bo napęd na 4 koła jest stały i do tego domyślnie na tył idzie 60% momentu obrotowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja miałem w quattro luz, na szczęście "zestaw naprawczy" kupiony na czas w ASO łozysko i 2 podkładki i zrobione ok 20tyś km i nic się specjalnego nie dzieje

Najważniejsze, to żeby nie jeździć z tym długo, tylko w pore wykryć usterkę, tak żeby luz był minimalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie są opisywane dwa przypadki.
1. To luz lewej półosi który jest spowodowany wydiaxowaniem gniazda w skrzyni przez niedopasowane łożysko.
Tu objawy występują przy niskich obrotach silnika nawet gdy auto porusza się na biegu jałowym. Słychać z lewej strony metaliczne chrobotanie.
2.To luz prawej półosi którego przyczyną są wyrobione łożyska. I tu jak koledzy wcześniej opisywali mogą być już odczuwalne drgania nadwozie. Prócz tego zarówno w 1 jak i 2 przypadku po fizycznym sprawdzeniu obu półosi można stwierdzić duży luz.

Edytowane przez krystian3769
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hurtowni łożysk pytałem i wyszło na prawą stronę 100PLN / łożysko uszczelniacz i duży oring /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...