Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Narciarstwo SKI-maniacy wszystko o sportach zimowych :-)


fafnasty

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam 65 :), narazie muszą starczyć. Orientuje się ktoś czy łańcuchy można założyć do kół stalowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obserwuję temat :wink:

29 lat śmigam na nartach, osobiście wolę Austrię niż Włochy - wg mnie lepiej przygotowane trasy :wink: ( choć jeżeli chodzi o wypad wiosenny to Italia wygrywa :) )

Jeżeli chodzi o ośrodek w Austrii - póki co u mnie od lat foworytem jest Sölden :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanley napisz cos o Solden. Zeszlym tygodniu czytalem o tej miejscowosci i zastanawiam sie czy w przyszlym sezonie sie tam nie wybrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanley napisz cos o Solden. Zeszlym tygodniu czytalem o tej miejscowosci i zastanawiam sie czy w przyszlym sezonie sie tam nie wybrac

Dla mnie już samo to, że zaczynają się tam zawody pucharu świata jest czynnikiem zachęcającym, dwa od jesieni trenują tam kadry z kilku krajów.

W jednym miejscu masz trzy lodowce, czyli w przypadku małej ilości śniegu i tak ośrodek daje radę :wink:

za***iście przygotowane trasy, Porównując np do bardzo popularnego ośrodka Fiss-Serfaus-Ladis - dla mnie Solden to poziom wyżej. ( lepiej przygotowane trasy i mniej dzieci na trasach) wg ,nie to taki austriacki Sankt Moritz.

Podsumowując, wg mnie jedne z lepiej przygotowanych tras narciarskich w Austrii, poniżej jeszcze krótki opis

http://www.skiinfo.pl/tyrol/soelden/osrodek-narciarski.html

Choć też fajnie jeździło mi się w ośrodkach Ischgl i Samnaun - ale z uwagi na strefę bezcłową ludzi sporo więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.. jeździ ktoś na deskach 'Fischer rc4 worldcup sl ' .. ? szukam jakiś twardych,agresywnych slalomek i podoba mi się ten model .. ;) może ktoś coś doradzi.. ?

Edytowane przez Dumel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.. jeździ ktoś na deskach 'Fischer rc4 worldcup sl ' .. ? szukam jakiś twardych,agresywnych slalomek i podoba mi się ten model .. ;) może ktoś coś doradzi.. ?

ja mam, ale gigantówki, czyli RC, natomist kilku znajomych ma te slalomówki i bardzo sobie chwalą :wink:

Myślę, że narty możesz śmiało brać :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki stan.. ;) powiem Ci że Rc też brałem pod uwagę.;) a powiedz mi jeszcze jaką długość polecasz na 183cm wzrostu... hm. .? bo co opinia to inna.. ;/

Edytowane przez Dumel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 182cm a nart 172cm gigantówki i nie wyobrażam sobie innych ;) jak dla mnie bardziej trzeba zwracać uwagę na twardość niż dopasowanie co do centymetra narty pod sylwetkę/umiejętności/wagę/styl/kondycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jak napisał wyżej fafnasty... dodałbym może jeszcze promień skrętu :wink:

Ze swojej strony mogę polecić Fischera, Atomica lub Volkl.

Wiem, że w/w narty po kilku ostrzeniach nie zachowują się jak kartka papieru :decayed:

Edytowane przez stanley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o tych butach ???

NARCIARSKIE FISCHER VIRON SOMA flex 120

dobry but, choć jeśli jeździsz np na nartach przez cały dzień, te pierwsze kilka dni może być trochę męczące.

Jak kupowałem swoje, część firm musiałem od razu odrzucić z uwagi na fakt iż mam szeroką stopę

Chcialem właśnie z wysokim flexem, ale odpuściłem, zakupiłem coś podobnego jak poniżej

615%2Bu6cHMlL._SX425_.jpg

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś może w zeszłym roku w Velka Raca Oscadnica?

Wspominam pozytywnie wyjazd parę lat temu kiedy w Szczyrku nie było zimy, a tam jak w innej krainie i zastanawiam się po ostatnich prognozach pogody, czy w tym roku się nie wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o tych butach ???

NARCIARSKIE FISCHER VIRON SOMA flex 120

dobry but, choć jeśli jeździsz np na nartach przez cały dzień, te pierwsze kilka dni może być trochę męczące.

Jak kupowałem swoje, część firm musiałem od razu odrzucić z uwagi na fakt iż mam szeroką stopę

Chcialem właśnie z wysokim flexem, ale odpuściłem, zakupiłem coś podobnego jak poniżej

615%2Bu6cHMlL._SX425_.jpg

.

teraz mam rossignole flex 90 ale zwiekszyłęm twardość narty i mam takie odczucie że but jest za słaby do narty.. albo mi się zdaje dla tego tak patrze teraz na 110-120 90 były bega wygodne i najwyżej pocierpie pierwsze dni :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakie spodnia polecacie na narty? Kwota do 300 zł.

Edytowane przez Zemis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakie spodnia polecacie na narty? Kwota do 300 zł.

Swego czasu kupiłem swoje w Tchibo za jakieś 200zł

Były ze mną 4 razy w Alpach i nic im nie mogę zarzucić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tchibo robi spodnie...kurde nie wiedziałem:) myślałem o jakiś 4F, Campus bądź Underarmor...Albo jakieś inne. Jestem otwarty na propozycje i uwagi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tchibo robi spodnie...kurde nie wiedziałem:) myślałem o jakiś 4F, Campus bądź Underarmor...Albo jakieś inne. Jestem otwarty na propozycje i uwagi:)

na pewno odpuść te z Lidla :grin:

porównywałem moje do innych spodni ze średniej półki ( np Fischer, Blizzard) i niczym im nie ustępują.

Wiadomo, jak masz 1000-1500zł to możesz zapodać Kjusa czy Phenixa :decayed:

PS Nie masz daleko, ta firma robi bdb odzież sportową i nie masz do nich daleko - polecam ich sprawdzić

http://jmpsport.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...