Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Narciarstwo SKI-maniacy wszystko o sportach zimowych :-)


fafnasty

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki stanley za info:) jutro będę dzwonił i zobaczymy czy rabat zrobi;) no są rożne ceny ale ja potrzebuje do tyrania a nie do jednorazowego zjazdu...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak wpadły buty na sezon LANGE COMP 120 MF mam nadzieje że dokonałem dobrego wyboru :jerk: ma ktoś jakies doświadczenia z tymi butami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam spodnie z 4f kupione na wyprzedaży. To najlepiej wydane 69zł brutto na tematy narciarskie. Chronią zacnie mój dziczy tyłek.

Fafnasty do nart fischer Progressor 900 muszę obowiązkowo mieć buty z wyższym flexem czy mogę mieć 60 ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flex 60 to dla osób zaczynających przygodę z nartami praktycznie bardzo mała kontrola nad nartami przy większych prędkośćiach

Wszystko zależy od twoich umiejętnościach wagi wzrostu i tego gdzie chcesz jeździć ja zaczynałem od Flex 80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flex 60 to dla osób zaczynających przygodę z nartami praktycznie bardzo mała kontrola nad nartami przy większych prędkośćiach

Wszystko zależy od twoich umiejętnościach wagi wzrostu i tego gdzie chcesz jeździć ja zaczynałem od Flex 80

ważniejsze żeby but był wygodny :wink:

80-100 to taki optymalny jeśli jeździsz na nartach cały dzień (tak jak jest to w moim przypadku.

Jak jeździ typowo rekraacyjnie to taki flex w zupełności wystarczy :wink:

Swoją drogą z chęcia bym wypróbował coś twardszego :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flex 60 to dla osób zaczynających przygodę z nartami praktycznie bardzo mała kontrola nad nartami przy większych prędkośćiach

Wszystko zależy od twoich umiejętnościach wagi wzrostu i tego gdzie chcesz jeździć ja zaczynałem od Flex 80

ważniejsze żeby but był wygodny :wink:

80-100 to taki optymalny jeśli jeździsz na nartach cały dzień (tak jak jest to w moim przypadku.

Jak jeździ typowo rekraacyjnie to taki flex w zupełności wystarczy :wink:

Swoją drogą z chęcia bym wypróbował coś twardszego :naughty:

no zgadza sie tylko po co takie narty jak buty mięciutkie jak wata ??? narty z górnej półki to nie bardzo beda sie łączyły z takimi butami myslę że do nich 100 to takie minimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Stanley za poradę. Szukałem spodni i z ciekawości podszedłem do Tchibo i rzeczywiście robią jakieś ciuchy, przymierzałem i wziąłem...99 zł wiec dobra cena:) zobaczymy jak będzie na stoku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata ktoś już może na stoku? Okolice Karpacz- zieleniec - szklarska albo Czechy jańskie łaźnie harachow itp? Są gdzieś warunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie był ktoś już w tym roku na jakiś stokach ?? Ja śmigam najczęściej w Korbielowie, Szczyrku i pobliskich stokach. Wiem że na niektórych już ruszyli z pełnym naśnieżaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie był ktoś już w tym roku na jakiś stokach ?? Ja śmigam najczęściej w Korbielowie, Szczyrku i pobliskich stokach. Wiem że na niektórych już ruszyli z pełnym naśnieżaniem.

Tydzień temu ruszył Biały Krzyż. Dziś Wisła Nowa Osada z beznadziejnymi warunkami a jutro Soszów, na który w niedzielę się wybieram o ile plusowa temperatura za dużo nie namiesza.

Standardowo w sezonie tak jak Ty - Szczyrk, Wisła, Ustroń i Korbielów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym sezonie chce zawitać do szczyrku a jeszcze nigdy tam nie byłem. Polecicie jakiś stok w okolicach? Podobno są tam trochę dłuższe stoki niż w okolicach białki.

Drugie pytanie: W zeszłym sezonie kupiłem sobie narty Elan

WAVEFLEX_8_ORANGE_720_zpseabdf737.jpg

Narty trafiły się w dobrej cenie więc wziąłem. Ktoś miał z nimi styczność? Albo nie umiem ich ujarzmić albo muszą tak myszkować po stoku ;/

Edytowane przez Maestro_86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myszkuja to pewnie są bardzo miękkie... patrzyłeś na ich konstrukcje ? jaki rdzień? dobrałeś je pod swój wzrost i WAGĘ czy poprostu kupiłes? podaj model sprawdzimy co to za deski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elan Waveflex 8. Moja waga 90kg i 178cm wzrostu. To moje nie pierwsze narty i koleś który mi doradzał powiedział ze są bardzo dobre i dla średniozaawansowanych i zaawansowanych narciarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tzw. Rocker-y. Beda wibrować na twardym śniegu czy przy wyższej prędkości. Narta jest na całej długości prosta. Podczas jazdy przód nie przyciśnięty do podłoża wibruje. Sam jeżdżę na takich drugi sezon, tyko od K2 i sobie chwale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm Rockery mówisz... to dwa wyjścia chyba mam. Zmienić narty albo się przyzwyczaić bo ujarzmić to ich chyba nie potrafie :P Faktem jest że przy jeździe na krawędziach prowadzą się naprawde dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany jest wogóle możliwość kupienia nosków do nart??? wyebałem przy świrowaniu i sie jednego pozbyłem :kwasny:


?????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany jest wogóle możliwość kupienia nosków do nart??? wyebałem przy świrowaniu i sie jednego pozbyłem :kwasny:

?????????

Popytaj po serwisach, często leżą im po kątach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...