Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czy warto? i jaka instalacja lpg?


heniekpp

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziękuję za pomoc, zagości u mnie BRC. Pozdrawiam

To nie jest zbyt dobry pomysł jesli planujesz czipowac, słabo ogarniający tą instalkę gazownicy itd. wrzuć coś z polskich sterów staga, kme, tech, wtryski hana, dragon, reduktor ac, kme gold, na pewno zmieścisz sie w ok 2,5-2.8 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie co proponujesz ? Sterownik STAG 300 ? Wtryskiwacze Hana jakie ? jaki reduktor najlepszy pod 150-180 KM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie q-box, hany niebieskie, kme gold i śmiga to przy 190KM :)

Jeśli planujesz grubsze mody, mogą być konieczne dwa reduktory, ale na ten temat najlepiej się wypowiedzą tunerzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję około 260-270 NM programem i to wszystko. Czy mogę zrobić chipa po montażu instalacji ? Czy STAG-4 Q-Box Plus, reduktor KME GOLD oraz wtryskiwacze Hana niebieskie będzie działało ok ? na co jeszcze zwrócić uwagę ? przekrój węży od zbiornika 8mm styknie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli planujez tylko lekki program 260-270nm tak jak piszesz to wystarczy ci hana zielona, niebieska nie jest zbyt trwala, miedz 8 lub faro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję około 260-270 NM programem i to wszystko. Czy mogę zrobić chipa po montażu instalacji ? Czy STAG-4 Q-Box Plus, reduktor KME GOLD oraz wtryskiwacze Hana niebieskie będzie działało ok ? na co jeszcze zwrócić uwagę ? przekrój węży od zbiornika 8mm styknie ?

Stag QBox jak ma być podłączenie pod OBD to QBox Plus,

reduktor AC R01 spokojnie obrobi pod 180KM lub

AC R01 czerwony ten wystarczy pod 300,

Hana zielona lub Barracuda,

faro fi 6 wystarczy do zasilenia silnika około 200konnego jeśli ma być kiedyś więcej to faro fi 8 i w zbiorniku wielozawór EXTRA

Edytowane przez darko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat...ma juz ktoś V-generacji instalacje :) gaz ciekły ? piszą o nim tylko w superlatywach :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na forum generalnie polecany jest zestaw Staga + AC R01 + hany, sam byłem na niego bardzo mocno zdecydowany, ale trafiłem gazownika, który twierdzi, że przerabiał to już, że w tym silniku zadziała bez problemu, bo to prosty silnik. Zaleca jednak wrzucić Landi Renzo Smart Turbo - strasznie mi tym namieszał, ale ma interesujące argumenty:

- zestaw smart to komplet jednej firmy, który to (cały) komplet jest objęty gwarancją

- twierdzi, że kosztują tyle samo, ale jakością się różnią drastycznie

- dystrybutor ma siedzibę w Warszawie (jako i ja)

Generalnie gościu jest polecony, kumpel jeździ do niego od 15 lat. Majster twierdzi, że się nie upiera - że jak zdecyduję się na Staga, to on mi go włoży. Ale w jego opinii lepiej Landi Renzo. Zestaw kosztuje tyle, co Staga, więc cena nie wpływa na decyzję (tym bardziej, że nie planuję oszczędzać na instalacji - planuję oszczędzać przy dystrybutorze).

Straszny zamęt... Pomożecie nieco go rozwiać?

Fura: A4 B5 1.8T avant quattro, 1998, motor AEB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o wybór to weź pod uwagę pewną kwestię:

-czy to co ci zamontuje będzie łatwe i zrozumiałe do regulacji dla "speców" w twojej okolicy?

Jeżeli zamontuje ci coś co w okolicy zna tylko on, a okaże się, że niezbyt zna się na regulacji i partaczy, to będziesz skazany tylko na niego lub ewentualne szukanie dalej kogoś kto ma o tym pojęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


-czy to co ci zamontuje będzie łatwe i zrozumiałe do regulacji dla "speców" w twojej okolicy?
Jeżeli zamontuje ci coś co w okolicy zna tylko on, a okaże się, że niezbyt zna się na regulacji i partaczy, to będziesz skazany tylko na niego lub ewentualne szukanie dalej kogoś kto ma o tym pojęcie.

i tutaj jak najbardziej popieram wypowiedz kolege, bo potem mozesz byc skazany na jednego montera lpg, a wtedy nie zawsze mozesz byc zadowolony

a zamiast hanek niebieskich lepiej wziąć barakudy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...