Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 TDI Żywotność silnika jakie macie przebiegi


jesionekl

Rekomendowane odpowiedzi

BPW, 2005 r, zakupione w 2010 przy 181000, obecnie 245000, w połowie 2014 padła chłodnica EGR, poza tym 0 (odpukać w niemalowane) problemów, olej wymieniany co ok 10000 (5W40), w tym roku szykuję się do wymiany oringów na pompkach, ołówków w pompie, pasek rozrządu i może jakiś wirus, no chyba że sprzedam, jak się znajdzie kupiec ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

2007 rok BPW 190 tys, ale już po wymianie silnika, nie było już co ratować pęknięty blok, doszło już do uszkodzenia rozrządu ale jeszcze zajechał na wymiane. Wymieniany był we Florynce pod Nowym Sączem 4500 zł. z nowym rozrządem olejem i płynami. Przebieg tego niby 50 tys z rozbitka. Ale już po kilku tysiącach wycieki oleju, problem z PDF ( jeszcze nie rozwiązany, czekam na termin w Serwisie Audi w Austrii) Autko od dwóch lat ze mną....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

210kkm BRF (w A4 2007;B7) - multitronic

1) przy 200kkm EGR na nowke - poza tym jeszcze nic :)

270kkm BRF w (A6 2008; C6) - manual

przy 200k ;

1)EGR na nowy ,

2)turbo,

3)głowica (pękła)

nastepny w kolejce dwumas bo juz postukuje :(

Tak ze zalezy jak sie trafi ....

Edytowane przez Maszczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 TDI BLB 205 kkm, w 2010r w Niemczech miał ostatni wpis 122 kkm, poprzedni właściciel w Polsce przez 3 lata zrobił nim 70 kkm ja kupiłem przy przebiegu 190 kkm i tak po pewnym czasie silnik dostał nieregularnych drgań na wolnych obrotach z tej okazji wymieniłem dwumas - nie potrzebnie, pompa oleju to wiadomo czemu, zerwał sie rozrząd - 3 zawory do wymiany i przy okazji okazało się ze głowica zaczęła pękać to się zrobiło, drgania na wolnych były dalej, wymiana wiązki - nie pomogło, regeneracja pompowtryskiwaczy - niby jest lepiej ale nadal można wyczuć te drgania na wolnych obrotach teraz ma 205 kkm, między czasie pojawiło sie szarpanie przy 2000 tys obr/min ale blaszka z otworem fi 8 mm na egr załatwiła temat i przed zimą straciło sie ogrzewanie, nagrzewnica padla i bardzo mocno zastanawiam się nad sprzedażą tego samochodu z powodu tych drgań na wolnych :/

Odradzam Diesel'a Audi i dwoma rękami się pod tym podpisuję :)

Edytowane przez CelniK007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem BRD z pzrebiegiem 175 tysi orginalny przebieg wymienione

Głowica pompki akcja serwisowa obecie mam 195 tysi wymieniłem wałek pompy oleju i turbo na CAHA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik 2006 przebieg 289000 tys ale nie obylo sie bez awarii, po przekroczniu 200 tyś. `trzpień` a z nim turbina, dwumas i uszczelka pod glowicą, to w ciągu jedengo roku. Teraz od ponad dwóch lat spokój oby tak dalej, bo jezdzi mi sie tym autkiem calkiem fajnie.

Tak było do października, w listopadzie wymiana pompowtryskiwacza, zaraz po nim DPF - czszcenie mechaniczne i komputerowe nie dało zamierzanych skutów, trzeba było USUNĄĆ problem, a ostatnio przestał chodzić na jeden cylineder, jak się okazało wytarty wałek rozrządu (wymiana wałka, szklani, panewki itd) generalnie silnik sprawia sporo kłopotów i już bym się chętnie pozbył auta. Obecnie 300 tyś. przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[bRE 2006r] przegieg 193tyś, mam go od 4 miesiecy. Jak narazie tylko lać i jeździć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[bRE 2006r] przegieg 193tyś, mam go od 4 miesiecy. Jak narazie tylko lać i jeździć ;)

BRD 2007rok 175tys km przejechane.....panowie a od czego wam tak sie sypaly te glowice w brd????? i jakie objawy ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

248k km zatarty silnik przez pompe oleju na trybach z walkami, zmieniony blok na bkd, servisowany w aso, pompka oleju wymieniana przy 182k km wiec dlugo nie pociagla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

248k km zatarty silnik przez pompe oleju na trybach z walkami, zmieniony blok na bkd, servisowany w aso, pompka oleju wymieniana przy 182k km wiec dlugo nie pociagla

2.0 tdi 8 zaworowy BNA z 2005,przebieg 340.000 oraz tyle samo problemów i problemików.Też walcze z telepaniem silnika,chociaż regeneracja pompy oleju przy 250.000,wymiana poduszek pod silnikiem oraz pompek na niewiele się zdała.Dwumas i sprzęgło na chwilę dały pozytywny efekt ale w rezultacie jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BPW kupiony z przebiegiem 150tys ori teraz ma 220tys. ymieniona została uszczelka pod głowica przy 200tys i od razu wymienione uszczelniacze zaworowe, rozrząd itd. Turbo wymienione na brd fmic teraz 200km i odpukać narazie chodzi. Co prawda regenerowanem juz turbo BRDbo kupiłem używane i zaczęło po 1,5 roku od montażu puszczać olej. Ogólnie nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik 2006 przebieg 289000 tys ale nie obylo sie bez awarii, po przekroczniu 200 tyś. `trzpień` a z nim turbina, dwumas i uszczelka pod glowicą, to w ciągu jedengo roku. Teraz od ponad dwóch lat spokój oby tak dalej, bo jezdzi mi sie tym autkiem calkiem fajnie.

Tak było do października, w listopadzie wymiana pompowtryskiwacza, zaraz po nim DPF - czszcenie mechaniczne i komputerowe nie dało zamierzanych skutów, trzeba było USUNĄĆ problem, a ostatnio przestał chodzić na jeden cylineder, jak się okazało wytarty wałek rozrządu (wymiana wałka, szklani, panewki itd) generalnie silnik sprawia sporo kłopotów i już bym się chętnie pozbył auta. Obecnie 300 tyś. przebiegu.

Jak Ci praktycznie nie chodził na jednym z cylindrów z powodu wytartego wałka rozrządu, to jak DPF mógł prawidłowo funkcjonować z takim silnikiem :decayed:

248k km zatarty silnik przez pompe oleju na trybach z walkami, zmieniony blok na bkd, servisowany w aso, pompka oleju wymieniana przy 182k km wiec dlugo nie pociagla

2.0 tdi 8 zaworowy BNA z 2005,przebieg 340.000 oraz tyle samo problemów i problemików.Też walcze z telepaniem silnika,chociaż regeneracja pompy oleju przy 250.000,wymiana poduszek pod silnikiem oraz pompek na niewiele się zdała.Dwumas i sprzęgło na chwilę dały pozytywny efekt ale w rezultacie jest tak samo.

Bo problemem prawdopodobnie jest zużycie gniazd pompowtryskiwaczy w głowicy :decayed:

Moje BPW przy przebiegu o ponad połowę mniejszym ma już z tym problem :naughty:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRD 2008r. kupiony w maju 2013 z przebiegiem 255tkm obecnie przejechane 300tkm serwisowany, jeździ bez problemów. Z tym, że Niemiec przy 150tkm (w 2011r.) wymienił silnik i przy okazji pompowtryski, a przy 200tkm wymienił dpf'a. Ja póki co tylko wymieniłem rozrząd zaraz po zakupie (był przeciągnięty termin) i co 15tkm olej i filtry.

Pozdrawiam Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLB 2005 , 256 tyś, przywieziony z Niemiec jako 3 latek i miał już 167 tyś (minimum 50 rocznie trzeba przyjmować przy sprowadzanych) reszta po mieście w KRK..żadnych usterekc przy silniku jak i skrzyni (ciekawostka;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czytam tutaj o problemach z tym motorem to az ciarki przechodza ale kupując wiedziałem na co sie pisze

w tej chwili w pierwszej kolejnosci będą wtryski bo bipy na 1 i 4 cylindrze dosc wysokie i przy pełnym gwizdku widac dym w lusterku przy czym drgan na jalowym nie ma dlatego sie nie przejmuje zbytnio

auto oczywiscie z DPF'em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLB 2005, do Polski sprowadzony jako 4-latek z przebiegiem 176 tyś, obecnie 318 tyś, wykastrowane wałki, turbo zmienione na BRD, drugi ICek i lekki program, dwumasa i sprzegło także z BRD. Z awarii to wymieniony egr, zatarte wycieraczki, kostka poduchy pasażera i niedawno łożysko lewego koła z przodu, poza tym śmiga bez usterek, motul co 10 tyś. wymiana.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...