Skocz do zawartości
IGNOROWANY

spalanie oleju 2.0 TFSI


Tmxp

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wcześniej jeżdziłem na motul i mobil 5w/30 spalanie około 0,6l na 1000km obecnie millers oil nanodrive 5w/40 o dziwo spalanie oleju spadło do około 0,2l na 1000km :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja wcześniej jeżdziłem na motul i mobil 5w/30 spalanie około 0,6l na 1000km obecnie millers oil nanodrive 5w/40 o dziwo spalanie oleju spadło do około 0,2l na 1000km :)

A jak motorownia odpala na zimnym chodzi mi o ujemne temperatury? i czy robiłeś test zamrażarki z tym olejem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5W30 trzeba pamiętać że nie nadaje się do ostrego upalania na autostradach,

ja polecam 0W40 / 5W40 Millersa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam 0W40 / 5W40 Millersa

Gregor a jaki konkretnie? Miałem w tym roku przejść z LM SHT na właśnie Millersa i wciąż mi po głowie chodzi pomimo zakupionej już bańki LMa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wcześniej jeżdziłem na motul i mobil 5w/30 spalanie około 0,6l na 1000km obecnie millers oil nanodrive 5w/40 o dziwo spalanie oleju spadło do około 0,2l na 1000km :)

A jak motorownia odpala na zimnym chodzi mi o ujemne temperatury? i czy robiłeś test zamrażarki z tym olejem??

silnik zapala bez problemów na mrozie jak na razie przejechałem na tym oleju 12000km i nic się nie dzieje niepokojącego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wcześniej jeżdziłem na motul i mobil 5w/30 spalanie około 0,6l na 1000km obecnie millers oil nanodrive 5w/40 o dziwo spalanie oleju spadło do około 0,2l na 1000km :)

A jak motorownia odpala na zimnym chodzi mi o ujemne temperatury? i czy robiłeś test zamrażarki z tym olejem??

silnik zapala bez problemów na mrozie jak na razie przejechałem na tym oleju 12000km i nic się nie dzieje niepokojącego

Ok to spoko bo tak się właśnie zastanawiam,którego Millersa wlać po zawirusowaniu skoro 5W30 się nie nadaje do upalania i właśnie myślę nad 0W40 i 5W40 z tym że obecnie 0W40 nie posiada już normy C3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim silniku przyczyną tak dużego poboru oleju były mocno zużyte tłoki. Więc teraz mam pytanie, bo nigdzie nie mogę znaleźć innych tłoków, a nie mam ochoty wymieniać tego w ASO. Co sądzicie o takich: http://top-tune.pl/kute-tloki-wossner-comp-921-20t-fsi-16v-audi-vw-seat-skoda-forged-pistons-set-p-113.html ?


Jaki będzie orientacyjny spadek mocy jeżeli zastosuję te tłoki? Przypominam że stopień sprężania w seryjnych tłokach to 10,5:1 a w tych 9,2:1?


Postanowiłęm wymienić tłoki, efekt - rewelacja teraz po przejechaniu 500 km nie widać żeby w ogóle poziom oleju spadł. Teraz auto znacznie lepiej się zbiera od niskich obrotów, czuć że odżył. Poniżej umieszczam zdjęcia jak to wszystko wyglądało po rozebraniu:

IMG_20150219_185909_1.jpgIMG_20150219_185942_1.jpg

IMG_20150219_190546_2.jpgIMG_20150220_182617_2.jpg

Dodam jeszcze że silnik zalałem olejem Liqui Moly Synthoil High Tech 5W-40

Edytowane przez qbass95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podzielić własnymi spostrzeżeniami. Zalany mam LM Top Tec 4100 5W-40.

Po przejechaniu 5000 km poziom na bagnecie spadł z max. na ok. połowę zakresu tak więc wygląda na to, że do następnej wymiany czyli razem ok. 10 000 km da radę przejechać bez dolewki. Tak więc nie mam się generalnie do czego przyczepić i ten olej sprawdza się u mnie jak najbardziej.

Na forum koledzy jednak częściej polecają i piszą o LM Synthoil High Tech 5W-40. Czy jest w ogóle jakaś różnica między tymi olejami ? Ktoś może testował obydwa ?

Mój silnik to BWE z 2006 r. Przebieg 145 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka że TopTec to jest olej HC czyli hydrokrak(czyt.przetworzony olej mineralny),a Synthoil High Tech to pełny syntetyk PAO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ukierunkowanie:) wiem już czego szukać. A teraz od strony praktycznej. Jest sens zamiany na ten pełny syntetyk PAO czy raczej pozostać przy tym co mam skoro się sprawdza? Będzie jakaś różnica jeśli chodzi o pracę silnika i jego zachowanie zużycie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam jeżdzę na LM 5w40 High tech i ubytek oleju to 150ml na 1000km także śmiało bez dolewki od wymiany do wymiany można jeździć Bagnet prawie max dosłownie 2mm poniżej maxa a olej zmieniałem na początku marca prawie 3 miechy temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam tej rozmowy ile komu oleju bierze i jakiego. Wysilony silnik luźno spasowany zawsze bezie brał olej i trzeba się przyzwyczaić a jaki olej to moim zdaniem tylko 1/6 możliwych przyczyn.

1-Docieranie nowego silnika
2-Spasowanie elementów nowego silnika
3-Technika jazdy
4-Przebieg
5-Szczelność turbo
U każdego powyższe faktory wpływające na ten fakt "brania" wyglądają inaczej, więc niema sensu rozpisywanie fyfnasu stron i śiejset postów na temat komu ile oleju.
Upewnijcie się że wszystkie z powyższych faktorów są wykluczone, uszczelnijcie zawory wymieńcie pierścienie i tłoki na super spasowane, i wtedy się rozpisujcie.
Proszę was. to nic nie wnosi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim silniku przyczyną tak dużego poboru oleju były mocno zużyte tłoki. Więc teraz mam pytanie, bo nigdzie nie mogę znaleźć innych tłoków, a nie mam ochoty wymieniać tego w ASO. Co sądzicie o takich: http://top-tune.pl/kute-tloki-wossner-comp-921-20t-fsi-16v-audi-vw-seat-skoda-forged-pistons-set-p-113.html ?

Jaki będzie orientacyjny spadek mocy jeżeli zastosuję te tłoki? Przypominam że stopień sprężania w seryjnych tłokach to 10,5:1 a w tych 9,2:1?

Postanowiłęm wymienić tłoki, efekt - rewelacja teraz po przejechaniu 500 km nie widać żeby w ogóle poziom oleju spadł. Teraz auto znacznie lepiej się zbiera od niskich obrotów, czuć że odżył. Poniżej umieszczam zdjęcia jak to wszystko wyglądało po rozebraniu:

IMG_20150219_185909_1.jpgIMG_20150219_185942_1.jpg

IMG_20150219_190546_2.jpgIMG_20150220_182617_2.jpg

Dodam jeszcze że silnik zalałem olejem Liqui Moly Synthoil High Tech 5W-40

Witam, szanownego kolegę, odgrzewam temat zużycia oleju, lecz chciałbym Cie zapytać czy wymiana na tłoki wossnera, dobrze wpłynęły na samochód oraz czy nie spadła moca za dużo, oraz czy pasują one do fabrycznych korbowodów. Mam silnik BUL 162KW, i zużycie oleju na poziomie 0,5 l/1000, odma wywalona, turbo ok

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...