Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak to jest z tym gazem w BEX


xifedi

Rekomendowane odpowiedzi

Brać Stag300+ czy dopłacić 200zl do Stag300 Premium ?

Silnik 1.8T BEX ofc.

<update>

Instalacja zamontowana. Stag 300+, reduktor AC czerwony, wtryski ac-w01 bfc, wlew pod klapką, zbiornik 67l w kole.

Po pierwszej butli wyszło mi spalanie leciutko poniżej 13l w cyklu mieszanym (a raczej w miejskim przez te zakichane remonty w Krakowie) :)

Teraz pytania

- wydaje mi się że na benzynie silnik burczy - to chyba najlepsze słowo na opisanie tego dźwięku. Na gazie chodzi jakby ciszej.

- komputer pokładowy zawyża spalanie przy jeździe na gazie i to tak na oko ze 2l - do regulacji gaziorek ?

</update>


jako że edycja postu nie pokazuje nowego wpisu to UP :)

Edytowane przez xifedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej pompa paliwowa bu®czy, skąd dochodzi dźwięk?

Ciekawe z tym zawyżaniem spalania na lpg :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazu nie mam ale wydaje mi się że różnice wskazani spalania mogą występować, jest ono liczone na podstawie kilku czynników a jednym z nich jest czas impulsu wtrysku benzyny a te się zazwyczaj różnią od czasów wtrysku gazu.

Mam jeszcze pytanie trochę odbiegające od tematu, dlaczego wybór padł na stag 300+, sam przymierzam się do LPG i mi wszyscy polecają Stag qbox?

pozdrawiam

Edytowane przez radko123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer pokładowy zawyża spalanie przy jeździe na gazie i to tak na oko ze 2l - do regulacji gaziorek ?

Do regulacji.

Łatwo w takich autach co mają spalanie na fisie sprawdzić czy instalacja dobrze wystrojona.

Spalanie chwilowe jak również średnie powinno być najlepiej takie same na obu paliwach

Sterownik bierze dane o spalaniu z czasów wtryskiwaczy benzyny, a skoro na gazie jest większe spalanie to ECU wydłuża czasy wtrysków aby mieszanka była właściwa.

Jednym słowem mieszanka uboga na lpg, trzeba podnieść mnożnik lub zwiększyć ciśnienie na reduktorze

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem swoje A4 z montażu instalacji Lovato. Przejechałem jak na razie niespełna 30km jednak po wskazaniach komputera widzę, że są one takie same jak na benzynie. Zobaczymy jak będzie po przejechaniu 1000km i pierwszym przeglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer pokładowy zawyża spalanie przy jeździe na gazie i to tak na oko ze 2l - do regulacji gaziorek ?

Do regulacji.

Łatwo w takich autach co mają spalanie na fisie sprawdzić czy instalacja dobrze wystrojona.

Spalanie chwilowe jak również średnie powinno być najlepiej takie same na obu paliwach

Sterownik bierze dane o spalaniu z czasów wtryskiwaczy benzyny, a skoro na gazie jest większe spalanie to ECU wydłuża czasy wtrysków aby mieszanka była właściwa.

Jednym słowem mieszanka uboga na lpg, trzeba podnieść mnożnik lub zwiększyć ciśnienie na reduktorze

Załóżmy, że rzeczywiste spalanie benzyny to 10l/100km i tyle też wskazuje FIS (przekłamanie na poziomie 0). Jeśli rzeczywiste spalanie gazu też wynosi 10l/100km, to znaczy że jest wystrojone na ubogo, dla normalnego składu mieszanki spalanie lpg jest o 15-25% wyższe od benzyny.

Nie da się określić po wskazaniu na FISie czy mieszanka jest uboga, o tym mówi rzeczywiste spalanie lpg w odniesieniu do rzeczywistego zużycia benzyny, a jeszcze precyzyjniej odczyty z sond lambda. Spalanie rzeczywiste jak wiadomo tylko przez tankowanie do pełna, choć są i tacy, co określają po pozycji wskazówki poziomu paliwa.

Cała instalacja lpg pracuje w taki sposób, aby komputer sterujący silnika w ogóle nie wiedział o jej istnieniu. FIS pokazuje tylko ile silnik spaliłby benzyny i to z pewnym przekłamaniem.

Edytowane przez erchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała instalacja lpg pracuje w taki sposób, aby komputer sterujący silnika w ogóle nie wiedział o jej istnieniu. FIS pokazuje tylko ile silnik spaliłby benzyny i to z pewnym przekłamaniem.

Właśnie jak na fisie jest spalanie 10l to gazu spali około 11 -12l. i wtedy mieszanka jest dobrze wyregulowana, bo ani nie skraca czasów ani nie wydłuża.

Sprawdzone w czasie jazdy przy pomocy vaga i korektach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. że przy złej regulacji FIS zawsze pokaże większe spalanie?

Tak, oczywiście w miare jazda taka sama.

Większe lub mniejsze zależy czy lpg wystrojone na ubogo lub bogato

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe rzeczywiste lpg od wskazania na FIS, gdy wszystko dobrze wystrojone. Dobrze wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem po forach że ma być podobnie na lpg i Pb na FIS. Jestem jeszcze przed ponowną kalibracja po 1000 km więc w następnym tygodniu poprawia.

Z tym burczeniem to jakoś tak jakby pierdzieć w rurkę ustami. Nie wiem jak to opisać. Taki głuchy dźwięk trochę. Jak się na gaz przyłączy to zanika stopniowo w ciągu 2-3s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2014 o 19:07, xifedi napisał:

Doczytałem po forach że ma być podobnie na lpg i Pb na FIS. Jestem jeszcze przed ponowną kalibracja po 1000 km więc w następnym tygodniu poprawia.

Z tym burczeniem to jakoś tak jakby pierdzieć w rurkę ustami. Nie wiem jak to opisać. Taki głuchy dźwięk trochę. Jak się na gaz przyłączy to zanika stopniowo w ciągu 2-3s.

Witam!

Odgrzewam kotleta :P

Od dłuższego czasu zastanawiam się, o co chodzi z tym burczeniem na pb (jak przełącze na lpg to cisza) a widzę, że nie tylko ja mam zagwostkę. Ktoś wie czemu się tak dzieje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest odgłos pulsacji paliwa , przenoszony przez rurke paliwa przymocowaną do grodzi, Odczepcie na próbę tą rurke od grodzi i będzie cisza w kabinie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...