Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Błąd kolektora ssącego P201500

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Godzinę temu, Oloim napisał:

Mnie także ostatnio dopadł ten błąd. Nastawnik był sprawny. Wyprogramowano sterownik i zablokowano klapy w pozycji otwartej. Dzisiaj miałem przyjemność pierwszej jazdy autem. Błędu w pamięci nie ma, auto chyba zachowało moc na poziomie takim jaki był, ale przy pierwszym odpaleniu na zimnym silniku zatelepało budą ( co prawda auto stało nie odpalane dwa tygodnie, nie mogę stwierdzić czy bezpośrednią przyczyną powyższego była modyfikacja). Jutro trasa i będę mógł napisać coś więcej.

To napisz, bo chętnie dowiem się więcej. 

Opublikowano

Witam Podepnę się do tematu czy już ktoś to testował  bo mam taki błąd i planuję to założyć

P2015-Zaslepki-kolektora-Audi-VW-Seat-2-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 210 zł - P2015 Zaślepki kolektora Audi VW Seat 2.0 TDI CR (7580889693). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki...

 

Opublikowano

Trasa zrobiona. Efektów ubocznych brak. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to raz na postoju zatelepało budą. DPF normalnie wszedł w wypalanie i szybko zakończył proces. Myślę że nie ma co pompować kasę w nowy kolektor.

Opublikowano
15 godzin temu, tomekh2 napisał:

Witam Podepnę się do tematu czy już ktoś to testował  bo mam taki błąd i planuję to założyć

P2015-Zaslepki-kolektora-Audi-VW-Seat-2-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 210 zł - P2015 Zaślepki kolektora...

 

Ja zakładałem ale w 3.0 i od prawie 2 lat spokój. 

Opublikowano

SIemanko i mnie dopadł błąd p2015. Kogo polecacie w Krakowie do naprawy (naprawa, wyłączenie poprzez kodowanie, usunięcie i wykodowanie) obojętnie która opcja. Mam plastikowy kolektor więc dostanie się do tego ustrojstwa wiąże się z rozebraniem wielu elementów a nie wiem czy mam aż takie doświadczenie żeby bawić się w odkręcanie listyw CR i innych podzespołów. Na filmie na YT wygląda że jest to prosty zabieg ale rzeczywistość może być inna :D. Nie chcę montować tego ogranicznika bo wyczytałem na forach, że jest to doraźne rozwiązanie. Chwilowo kasuję błąd VCDS ale słyszałem że to na krótką metę i po jakimś czasie będzie wyskakiwał check po każdym uruchomieniu. Pozdrawiam i dzięki  za pomoc.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Jak sprawdzić czy w moim silniku 2.0 TDI CGLC 177KM są klapki w kolektorze ssącym?

Opublikowano

Panowie ostatnio mam problem z P2009 czy udało się to komuś rozwiązać 

nie ma innego błędu. Mam już założony aluminiowy ogranicznik 

auto chodzi bardzo dobrze tylko ta lampka mnie denerwuje 

 

 

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Ja też zostałem obdarzony tym tym błędem P 2015 

Ten ogranicznik zakłada się bez ściągania nastawnika ?

Opublikowano
24 minuty temu, skotmen napisał:

Ja też zostałem obdarzony tym tym błędem P 2015 

Ten ogranicznik zakłada się bez ściągania nastawnika ?

Tak, trwa to może z 5 min. Przy błędzie P2009 nie pomaga. Wymieniłem nastawnik. 

Opublikowano
54 minuty temu, corradoowner napisał:

Tak, trwa to może z 5 min. Przy błędzie P2009 nie pomaga. Wymieniłem nastawnik. 

Ok

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Mogę ogarnąć p2015. Klapy zostają na miejscu i działają prawidłowo.  Zainteresowanych zapraszam na priv 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam, ostatnio zapalił mi się check, błąd jest następujący

5337 - Czujnik położenia klapy w kolektorze ssącym (zespół 1) 
          P2015 00 [237] - niezrozumiały sygnał

Check palił się 2 dni i zgasł.

Co powinienem zrobić?

Opublikowano
W dniu 1.09.2020 o 20:41, dzagu napisał:

Witam, ostatnio zapalił mi się check, błąd jest następujący

5337 - Czujnik położenia klapy w kolektorze ssącym (zespół 1) 
          P2015 00 [237] - niezrozumiały sygnał

Check palił się 2 dni i zgasł.

Co powinienem zrobić?

Będzie się zapalał i gasł aż któregoś dnia nie zgaśnie. Możesz kupić ogrniacznik na allegro ale masz 50% szans że załatwi sprawę. Z drugiej strony kosztuje około 30zl więc nie ryzykujesz zbyt wiele. Jeśli nie pomoże to zostaje wymiana nastawnika na nowy, używany bądź regenerowany. 

Opublikowano
14 godzin temu, corradoowner napisał:

Będzie się zapalał i gasł aż któregoś dnia nie zgaśnie. Możesz kupić ogrniacznik na allegro ale masz 50% szans że załatwi sprawę. Z drugiej strony kosztuje około 30zl więc nie ryzykujesz zbyt wiele. Jeśli nie pomoże to zostaje wymiana nastawnika na nowy, używany bądź regenerowany. 

Tak wygląda cały błąd, to wina nastawnika?

5337 - Czujnik położenia klapy w kolektorze ssącym (zespół 1) 
          P2015 00 [096] - niezrozumiały sygnał
          Sporadyczny - Niepotwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 00000001
                    Priorytet błędu: 2
                    Częstość błędu: 1
                    Przebieg: 196628 km
                    Data: 2020.09.01
                    Czas: 21:36:06

                    Prędkość obrotowa silnika: 0.00 /min
                    Unormowana wartość obciążenia: 0.0 %
                    Prędkość pojazdu: 0 km/h
                    Temperatura płynu chłodzącego: 73 °C
                    Temperatura powietrza zasysanego: 20 °C
                    Ciśnienie atmosferyczne: 1010 mbar
                    Napięcie zacisku 30: 13.140 V
                    Licznik cykli wyuczania po OBD: 38
                    Wartość rzeczywista masy powietrza: 0.0 mg/stroke
                    Klapa w kolekt.ssącym sterow.strum.powietrza: sterowanie: 100.00 %
                    Klapa w kolekt.ssącym sterow.strum.powietrza: inform.zwrotna: 99.61 %
                    V Sw Vlv r Drft Clsd mp: -10.50 %
                    V Sw Vlv r Drft Opn mp: -11.95 %
                    V Sw Vlv st Mon-Bits 0-7: 0
                    V Sw Vlv st Mon-Bits 0-7: 0
                    V Sw Vlv st Mon-Bits 0-7: 2
                    V Sw Vlv st Mon-Bits 0-7: 55
                    V Sw Vlv u Raw: 0.0 mV

Kody gotowości: 0 0 0 0 0 

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Witam

Również dopadł mnie błąd p2015 ogranicznik zamontowany i brak błędów, robota 5 min i 30zł 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
W dniu 27.11.2020 o 23:08, Michall90 napisał:

Witam

Również dopadł mnie błąd p2015 ogranicznik zamontowany i brak błędów, robota 5 min i 30zł 

Witam

jako, że ostatni montowałeś ten ogranicznik to możesz podrzucić jakąś aktualną aukcje allegro gdzie go kupić?

Opublikowano

Witam,

Możecie polecić kogoś z Rzeszowa, do wprogramowania klap kolektora?

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witam.

U mnie ten błąd wywala od kilku dni. A stalo się to po tym, jak tydzien temu wymienilem EGR na nowy. Firma VALEO, więc żadna podróbka :-) No i po tygodniu od wymiany egr, zaczęło wywalac ten błąd. Z tym że raz znika, potem znowu się pojawia. Przelot 290000 km. Więc co teraz? Wymiana zaworu, spowodowala usterkę klap? 

Opublikowano

Lokalizacja CIN... W sensie Inowrocław?? Jak tak to masz speca od Audi niedaleko Sinsinati :D  jak masz plastikowy kolektor to tutaj filmik jak sie go wyciaga. Wchodzisz na Faceboka szukasz Wyzyk Wyzyk i po problemie.

 

 

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

Czołem! Czy ktoś w Poznaniu i okolicach jest w stanie pomóc i programowo zablokować klapy w pozycji otwartej (2.0 TDI CAGA w Exeo)? Ogranicznik nie pomógł i błąd cały czas wyskakuje. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.