Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

demontaż (wyjęcie) alternatora w 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie, jak najprościej wyjąć alternator przy 1.8T?

Wg instrukcji należy zlać płyn chłodniczy z chłodnicy, zdemontować górną rurę, a następnie zająć się już samym alternatorem. Nie ma innego, prostszego sposobu?

Opublikowano

to jest najprostszy sposob

Opublikowano

Opis wymiany termostatu ale alternator też trzeba demontować

Z dolnego węża wyjmij czujnik temperatury, wcześniej podstaw jakąś miskę aby złapać płyn.

Wystarczy trochę upuścić

Zobacz tu:

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/189157-DIY-B6-A4-1-8T-Thermostat-Replacement

Edytowane przez edekxp

Opublikowano
  • Autor

Dzięki, wszystko jak na dłoni.

Płynu upuścić po ostygnięciu silnika (przy zamkniętym termostacie)?

Opublikowano

Generalnie bez większej różnicy, ale gorącym płynem możesz się poparzyć, więc nie radzę ;)

Opublikowano

Nie trzeba spuszczać żadnego płynu.... Chyba że w bex jest inaczej niż w aeb.... Ja pierwszy raz demontowałem, a drugi raz to już zmieniałem regulator ze szczotkami bez demontażu alternatora....

Co z nim się stało???

Sorry faktycznie w bex wygląda na to że pasuje ją zdemontować,

Edytowane przez koziol1172

Opublikowano
  • Autor

To wiem ;)

Myślałem, że przy zamkniętym termostacie zleci płyn z góry chłodnicy i tej grubej rury. Przy otwartym może i z samej nagrzewnicy.. czy to bez wpływu?


Nie trzeba spuszczać żadnego płynu.... Chyba że w bex jest inaczej niż w aeb.... Ja pierwszy raz demontowałem, a drugi raz to już zmieniałem regulator ze szczotkami bez demontażu alternatora....

Co z nim się stało???

w 1.8T jest inaczej zamontowany

Opublikowano

PS AEB to też 1.8 T tylko stare z pierwszych produkcji :wink:

Opublikowano
  • Autor

z instrukcji:

http://s10.ifotos.pl/img/altek-2pn_wpnwsqp.png

a tu widać różnice w mocowaniu alternatora: http://s2.ifotos.pl/img/altek-4pn_wpnwsqe.png

w AEB śruby mocujące są równolegle do osi wirnika

Edycja:

Nie ma potrzeby spuszczania części płynu chłodniczego ani demontażu rury do chłodnicy. Wystarczy zdemontować część dolotu i alternator spokojnie wychodzi. Dla ułatwienia dostępu do rury dolotu dobrze jest wyjąć lampę (4 śruby torx30, górne wykręcamy, dolne tylko poluźniamy).

Edytowane przez erchi

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

z instrukcji:

http://s10.ifotos.pl/img/altek-2pn_wpnwsqp.png

a tu widać różnice w mocowaniu alternatora: http://s2.ifotos.pl/img/altek-4pn_wpnwsqe.png

w AEB śruby mocujące są równolegle do osi wirnika

Edycja:

Nie ma potrzeby spuszczania części płynu chłodniczego ani demontażu rury do chłodnicy. Wystarczy zdemontować część dolotu i alternator spokojnie wychodzi. Dla ułatwienia dostępu do rury dolotu dobrze jest wyjąć lampę (4 śruby torx30, górne wykręcamy, dolne tylko poluźniamy).

Możesz opisać to dokładniej jak "zdemontować część dolotu"?

Opublikowano

Nie ma potrzeby spuszczania części płynu chłodniczego ani demontażu rury do chłodnicy. Wystarczy zdemontować część dolotu i alternator spokojnie wychodzi. Dla ułatwienia dostępu do rury dolotu dobrze jest wyjąć lampę (4 śruby torx30, górne wykręcamy, dolne tylko poluźniamy).

A co za problem z tym płynem?

Jakby roboty nie wiadomo ile, a jak wygodniej odkręcać alternator.

Podstawić wanienkę pod dolny wąż z chłodnicy i wyjąć czujnik temperatury, upuścić ze 2 litry i po kłopocie.

Przewód wodny wystarczy odchylić jak również przewód dolotowy przy przepustnicy.

Oczywiście każdy robi jak chce, zawsze można sobie ułatwić.

Niektórzy wymieniają rozrząd bez demontażu pasa przedniego :)

Opublikowano
  • Autor

A sięgniesz ten czujnik od góry/spuścisz płyn bez kanału? :)

Wbrew pozorom rura nie przeszkadza aż tak, jakby się wydawało. Demontaż lampy (cztery śrubki), poluzowanie opasek rury między intercoolerem a przepustnicą, zdjęcie rury, odkręcenie przepustnicy, wykręcenie śrub mocujących alternator i tyle.

Główny przewód "+" przy alternatorze - klucz nasadowy 15. Do wymiany regulatora Bosch dodatkowo klucz nasadowy 13 i wkrętak krzyżak, Valeo - klucz nasadowy 6 (lub 7).

Opublikowano

A sięgniesz ten czujnik od góry/spuścisz płyn bez kanału? :)

Bez problemu ale od dołu, kanału wcale nie trzeba

Opublikowano
  • Autor

przy 1BE/BV zdjąć i założyć dolną osłonę silnika to będzie wyczyn! :hi:

Opublikowano

Etam a lewarek od czego jest.Rzecież trochę trzeba podnieść auto

Opublikowano
  • Autor

Można podnosić i kombinować, a można zdemontować tylko rurę od intercoolera i przepustnicę. Jak komu wygodnie :)

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

Pany takie pytanie

jesli mam Valeo 06B 903 016 S to musi byc o takim samym oznaczeniu czy wystarczy jak bedzie spelnial parametry?

Na alledrogo znalazlem z koncowka AE i AF z silnika BFB, podejdzie do AVJa?

i koncowka P ale to juz jest Bosch....

Edytowane przez KubaMpakiet

Opublikowano
  • Autor

U siebie zamiast Valeo 120A wstawiłem Bosch 140A.

Opublikowano

Padlo kolko na alternatorze, mam go juz na stole, tyle ze w reichu :kwasny: szczescie ze dojechalem

jest jakas trudnosc z wymiana tego?

czy lepiej ze szrotu caly zapakowac?

Edytowane przez KubaMpakiet

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

U siebie zamiast Valeo 120A wstawiłem Bosch 140A.

Kolego możesz podać oznaczenie tego Boscha ? była różnica w sprzęgle alternatora (grubość paska) ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.