Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Listwy Dekory LED


kaju

Rekomendowane odpowiedzi

Kazek 1.9

daj namiar na ledy, bo też się za to chcę wziąść [emoji14]

Edytowane przez lukas231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem podobne do kolegi Kaju nie chciałem takiego ostrego światła i na odcinku 5 cm są 3 diody kurde jak dla mnie mało ale cóż ... dałem na dół wszystko i mam do poprawki ogólnie efekt końcowy przewiduje na dzień jutrzejszy jak nie będzie padać i pizgać na zewnątrz heh .. trudności wynikly z braku wiedzy na temat braku w korbach zasilania pod klamki i świeci tylko przód deska czeka na założenie ... tak więc wiązki jutro zrobię i jadę z koksem

Wysłane z mojego SM-G355HN przy użyciu Tapatalka
Puki co to efekt jakiś jest tylko musze lepiej osadzić leda bo za nisko leży d4bf514de5d89d174e22c693bb8308c6.jpgc712b2cf30bc340513d34256f8627381.jpg

Efekty pracy ciąg dalszy ... chciałem zrobić tez tył ale mam niestety korby. .. cóż życie następne będzie do rezania ... chyba ze mi się zechce kombinować ale to zbędny wysiłek puki co jest dobrze ... Led deski góra łączony myślę że jakbym nie dał czarnej izolki to by nie było widać tego na foto bo na żywo nie jest to jakoś szczególnie widoczne ale nas to razi wiadome heh puki co zostaje może w piątek jeszcze to poprawie jakoś ... kilka fot a praca na zewnątrz przy -4 heh ale f906b9c74eb6179525ad855950a25583.jpg1077fed1c633d596e36190c1d8484ad3.jpgd72549bc5c9709205fcd4a2cbb6734cc.jpg8ae6869ceb14ed515c965fa86c8c97c0.jpgwarto było


Efekt końcowy dodam na weekendzie bo jeszcze u ziomka też bedziemy działac tym razem w cieplusim garażu i też są te nieszczęsne korby ;/ :facepalm:


Przy okazji sorka za bajzel :P nie chciało mi sie sprzątać o 23 :v

Edytowane przez Kazek 1.9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak kolego zrobiłem to w ten sposób gdyz na drzwiach leci od dołu to chciałem to jakoś podłapać chodz wszystko bedzie dograne jak wezme pilniczek i spiłuje bardziej dekorek bo przylega strasznie mocno i nie chce przepuszczać światełka .. ogólnie fajnie to leci bo dodatkowo schowek oświetla ... ... bede zadowolony jak tył mi wskoczy puki co średnio ale czas pokaże :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopcy słabo wam to jakoś świeci w sesie jakieś kropki po ledach i dekor nie świeci na całej długości. No chyba ze zdjęcia to tak obrazują

naciepane z GT-I9195

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo trzeba dekory potraktować diaxem a nie pilniczkiem :). U siebie tak zrobiłem od dołu a od góry poszło dwie warstwy ori izolacji szmacianki i efekt jest super w porównaniu do tych zdjęć wyzej

Pozatym taśma led powinna być pokryta odpowiednią i grubą wsrstwą przezroczystego odbłyśnika w postaci gumy czy czegoś podobnego. W przekroju taśma ledowa powinna wyglądać jak przekrojona poł okrągła kredka. Jeśli ten odbłyśnik jest płaski to efekt będzie właśnie taki punktowy. Zadaniem tego ala odbłyśnika jest lepsze rozproszenie światła niż w standardowym i najtańszym pasku led.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo trzeba dekory potraktować diaxem a nie pilniczkiem :). U siebie tak zrobiłem od dołu a od góry poszło dwie warstwy ori izolacji szmacianki i efekt jest super w porównaniu do tych zdjęć wyzej

Pozatym taśma led powinna być pokryta odpowiednią i grubą wsrstwą przezroczystego odbłyśnika w postaci gumy czy czegoś podobnego. W przekroju taśma ledowa powinna wyglądać jak przekrojona poł okrągła kredka. Jeśli ten odbłyśnik jest płaski to efekt będzie właśnie taki punktowy. Zadaniem tego ala odbłyśnika jest lepsze rozproszenie światła niż w standardowym i najtańszym pasku led.

Pokaż jakieś zdjęcia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


taśma led powinna być pokryta odpowiednią i grubą wsrstwą przezroczystego odbłyśnika w postaci gumy czy czegoś podobnego

Yyyyy przeźroczysty odbłyśnik ? Czytasz to co piszesz ? Jak coś ma odbijać światło to nie powinno być przeźroczyste, wręcz przeciwnie.

Ta warstwa przeźroczystego silikonu o której piszesz jest tylko i wyłącznie zabezpieczeniem przed wilgocią, taśmy tego typu mają wyższe IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taśma led powinna być pokryta odpowiednią i grubą wsrstwą przezroczystego odbłyśnika w postaci gumy czy czegoś podobnego

Yyyyy przeźroczysty odbłyśnik ? Czytasz to co piszesz ? Jak coś ma odbijać światło to nie powinno być przeźroczyste, wręcz przeciwnie.

Ta warstwa przeźroczystego silikonu o której piszesz jest tylko i wyłącznie zabezpieczeniem przed wilgocią, taśmy tego typu mają wyższe IP.

A ja tam mogę tylko na moim przykładzie powiedzieć że cały dekor od wewnecznej strony w którą jest skierowany strumień światła obkleilem taśma aluminiowa coś tego typu

Tasma%20alu%20g%C5%82adka.jpg

I nie ma teraz efektu punktowego świecenia

By HTC Desire 820

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pozatym taśma led powinna być pokryta odpowiednią i grubą wsrstwą przezroczystego odbłyśnika w postaci gumy czy czegoś podobnego.
dobre :grin:

Dokładnie tak, jest to tylko i wyłącznie zabezpieczenie przed wilgocią i mechanicznymi uszkodzeniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taśma led powinna być pokryta odpowiednią i grubą wsrstwą przezroczystego odbłyśnika w postaci gumy czy czegoś podobnego

Yyyyy przeźroczysty odbłyśnik ? Czytasz to co piszesz ? Jak coś ma odbijać światło to nie powinno być przeźroczyste, wręcz przeciwnie.

Ta warstwa przeźroczystego silikonu o której piszesz jest tylko i wyłącznie zabezpieczeniem przed wilgocią, taśmy tego typu mają wyższe IP.

Nie chodziło mi o typowy odblask tylko bardziej o rozproszenie światła powiedz mi jeden z drugim że ta prawie przezroczysta guma nie rozprasza może światła ???

Pozatym taśma led powinna być pokryta odpowiednią i grubą wsrstwą przezroczystego odbłyśnika w postaci gumy czy czegoś podobnego.

dobre :grin:

Dokładnie tak, jest to tylko i wyłącznie zabezpieczenie przed wilgocią i mechanicznymi uszkodzeniami...

To bądź świadom jeden z drugim że to nie jest tylko zabezpieczenie zwiększające IP

Ten kondon o którym się źle wyraziłem słowami odbłyśnik ma również za zadanie odpowiednio rozproszyć i ukierunkować światło.

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że coś tam rozprasza ale nie jest w tym celu to zastosowane. Do rozpraszania światła stosuje się elementy matowe o jednostronnie porowatej strukturze ewentualnie mleczne. Jeśli ten silikon daje takie efekty to jest to uboczny efekt tej technologii. Wystarczy sięgnąć do dokumentacji technicznych markowych taśm led gdzie jest podawany kont świecenia konkretnej diody a nie całej taśmy i nigdzie nie znajdziesz dla taśmy led parametru takiego jak rozproszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie nie ma takiego parametru dlatego opisałem to łopatologicznie

Będąc w AVT miałem na tablicy demonstracyjnej kilkadziesiąt rodzai taśm z małymi ledami średnimi dużymi i tak dalej.

Największe rozproszenie miały właśnie te które opisałem czyli o przekroju praktycznie półokrągłym i taka jak piszesz z lekko chropowatym białym podkładem coś ala własnie odbłyśnik choć wiem że to za dużo powiedziane a były też praktycznie płaskie te najmniej rozpraszały i efekt był właśnie taki ja na zdjęciach wyżej.

Najlepszy efekt rozproszenia według mnie dają te taśmy które mają spory naddatek tej gumy praktycznie półokrągłe z tego co pamiętam to i IP też miały największe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany nie wiem co wy tak kombinujecie tu macie pierwsze lepsze ledy osadzone wąsko bez silikonu itp. Na dodatek kupione w castoramie

f0fdc837be54d00a5bd73bcdafc52df4.jpg

naciepane z GT-I9195

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany nie wiem co wy tak kombinujecie tu macie pierwsze lepsze ledy osadzone wąsko bez silikonu itp. Na dodatek kupione w castoramie

f0fdc837be54d00a5bd73bcdafc52df4.jpg

naciepane z GT-I9195

Wąsko, to ile ich tam masz na metr??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i te ledziki są bombowe hmmmmmmmmmmm czemu szybciej tego nie widziałem ajjj ajjj no nic szkoda zmieniać specjalnie ale innym sie przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No i te ledziki są bombowe hmmmmmmmmmmm czemu szybciej tego nie widziałem ajjj ajjj no nic szkoda zmieniać specjalnie ale innym sie przyda

ale z tego co pisałeś to masz tyle samo diod czyli 60/m

Coś musiałeś nie w tym miejscu umieścić pasek że masz taki kiepski efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...