Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Listwy Dekory LED

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

złączki wyglądają np. tak

pol_pl_Zlaczka-CLICK-pojedyncza-do-tasm-

Edytowane przez SnOOpie

Opublikowano
  • Autor

złączki wyglądają np. tak

zlaczka8mm1klips.jpg

c**ja warte, próbowałem z tym, to jak kabel przepuszczałem przez tapicerkę, to albo się rwało, albo nie trzymało, albo nie wiadomo co jeszcze. po drugim odpadnięciu z taśmy wrzuciłem to w piec. lut to lut. amen

Opublikowano

złączki wyglądają np. tak

zlaczka8mm1klips.jpg

c**ja warte, próbowałem z tym, to jak kabel przepuszczałem przez tapicerkę, to albo się rwało, albo nie trzymało, albo nie wiadomo co jeszcze. po drugim odpadnięciu z taśmy wrzuciłem to w piec. lut to lut. amen

I tu cie popieram! Amen! te złączki to zemsta Chin.
Opublikowano

nie ma to jak porządny lut :wink:

Opublikowano

straszną wiochę rzeźbicie

Opublikowano
  • Autor

straszną wiochę rzeźbicie

:lol1:
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

koledz co zrobic jesli z tylu korby ??? :kwasny:

jest ktos moze z okolic ostrowa wlkp. kalisza kto by to ppodlaczyl ?? jestem zielony jesli chodzi o elektrke ;p

Edytowane przez kaziu1122

Opublikowano
  • Autor

koledz co zrobic jesli z tylu korby ??? :kwasny:

jest ktos moze z okolic ostrowa wlkp. kalisza kto by to ppodlaczyl ?? jestem zielony jesli chodzi o elektrke ;p

dzień dobry :decayed:

jeśli chodzi o korby to trzeba pociągnąć zasilanie po prostu, mogę Ci wszystko przygotować łącznie z LEDami, podstawiasz mi auto i robimy.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

zaatakowałem dekory na mrozie :D

jakoś idzie, złamany tylko jeden zatrzask ale 10 mam w zapasie :)

vrtizJl.jpg

Opublikowano

Tez robiliśmy na mrozie i chyba mróz służy tym zatrzaska :D

Opublikowano
  • Autor

Tez robiliśmy na mrozie i chyba mróz służy tym zatrzaska :D

sam nie wierzyłem - strzelił 1 biały i 3 czarne :kox:
Opublikowano

Trzeba mieć sprawne ręce jak kaju :D

Opublikowano

Super pomysł z tym podświetleniem, w nowszych autach już to jest praktycznie standard :hi:

Przy okazji podświetlenia dekorów, również podświetla się klamka drzwi :banan:

Ja osobiście polecam LEDy w silikonie- są bardziej odporne na uszkodzenia i wilgoć...

Ja robiłem na konektorkach, tak aby w razie demontażu tapicerki drzwi odpiąć taśmę a nie odrywać jej czy odlutowywać :)

Zasilanie podłączyłem pod podświetlenie przycisków, a z tył z racji tego że mam korby, przeciągnąłem zasilanie od przednich drzwi.

Ktoś pytał o pobór prądu w ledach..

UWAGA taśma led o której mówię jest w rozmiarze SMD 3528 <-- rozmiar pojedynczej diody

więc, załóżmy że mamy odcinki po 1 m, tak więc wg producenta, ledy 300SMD czyli 300 diod led na 5 m, mają moc 4,8W na 1 m paska...

Tutaj mamy wszystko opisane razem z poborem prądu

http://www.kingled.pl/product-pol-343--LEDline-Wodoodporna-TASMA-300-SMD-LED-1M-czerwona.html

ale jak ktoś chce sobie sam sprawdzić to bierzemy wzór z prawa Ohma,

I=P/U

I- prąd w [A]

P- moc w [W]

U- napięcie w [V]

I=P/U

I= 4,8W/12V

I= 0,4 A = 400mA - taki jest pobór prądu dla odcinka 1 m i mocy 4,8W ...

kilka zdjęc, nie jest to może pro.. no ale ;p

Edytowane przez DragonGTI

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

pokaz jak to swieci

Opublikowano
  • Autor

pokaz jak to swieci

W pierwszym poście są fotki, a nawet i filmik

Opublikowano

pokaz jak to swieci

Fotki i filmik sa dobre ale na żywo wygląda to o niebo lepiej

Opublikowano

Tak się zastanawiam czy dołożenie takiego obciążenia w postaci tych pasków nie spowoduje przeciążenia a w końcu uszkodzenia układu wykonawczego sterującego całym podświetleniem. Jak by nie patrząc to np 400mA na drzwi to z pewnością kilkukrotnie więcej niż same diody fabrycznie umiejscowione w drzwiach. Wiem że ludzie to pozakładali i im działa ale warto wiedzieć czy nie balansuje się na pograniczu.

Opublikowano

A ja jestem ciekaw czy już ktoś wymodził przedni duży dekor, tak żeby świeciło jak w drzwiach? Ja przekładałem swoją taśmę już kilka razy i nie mogę uzyskać efektu zbliżonego do drzwi :( Ma ktoś może zdjęcie jak u was to świeci albo jak rozłożoną macie taśmę pod dekorem?

Opublikowano
  • Autor

A ja jestem ciekaw czy już ktoś wymodził przedni duży dekor, tak żeby świeciło jak w drzwiach? Ja przekładałem swoją taśmę już kilka razy i nie mogę uzyskać efektu zbliżonego do drzwi :( Ma ktoś może zdjęcie jak u was to świeci albo jak rozłożoną macie taśmę pod dekorem?

jak będzie cieplej, to będę z tym kombinował, na dzień dzisiejszy mam za dużo na głowie, w tym tygodniu Niemcy, w przyszłym tygodniu kupa roboty, może za dwa tygodnie jak dobrze pójdzie coś z tym zrobię przy okazji montażu samopoziomu i paru innych pierdół, bo już czekają kilka ładnych tygodni... :facepalm:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

A ja jestem ciekaw czy już ktoś wymodził przedni duży dekor, tak żeby świeciło jak w drzwiach? Ja przekładałem swoją taśmę już kilka razy i nie mogę uzyskać efektu zbliżonego do drzwi :( Ma ktoś może zdjęcie jak u was to świeci albo jak rozłożoną macie taśmę pod dekorem?

Ja naklejałem pasek Ledowy na sam dekor za pomocą kleju na gorąco, wyszło bardzo podobnie jak na drzwiach

Edytowane przez lapidem

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.