Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wlaczyc usluge ON LINE w MMI 3G+ bez SIM


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za wskazówki! :cool: Mnie głównie chodzi o to, żeby Traffic Online zadziałało, reszta usług, choć przydatna nie jest dla mnie aż tak ważna. No cóż popróbuję i dam znać czy się udało :grin: aha znalazłem jeszcze jeden wątek na ten temat: http://forums.audipassion.com/topic/176913-tuto-online-services-audi-connect-google-earth-trafic-online-en-wifi/page-1

Jestem w trakcie czytania i jest poruszony temat nowszej wersji oprogramowania, ale jeszcze nie wiem co z nią.

Edytowane przez Jasiek Gorgoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie są koszta uruchomienia Google Earth przez malinę i czy działa to stabilnie/czy nie jest upierdliwe?

Mam propozycję wymiany czytnika na SIM + antena GSM + najnowsze mapy + kodowanie za 1500 pln i zastanawiam się czy się bawić czy zamówić dokładkę ori.

PS potrzebuję tylko traffic online / nie mam AMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty na pewno są niższe niż te, które podałeś. Malina 100-200 zł zależy za ile kupisz, do tego modem 3G/4G 100 zł oraz 1 moduł wifi usb ok 50 zł. Podobno działa stabilnie jak się wszystko dobrze zrobi.

Z drugiej strony antena zewnętrzna GSM jest przydatna, zwłaszcza gdy jedzie się autostradą zasięg z telefonu czasami się urywa, na antenie zewnętrznej jest lepiej. Nowe mapy, to chyba specjalnie nie wymaga komentarza. Jak sądzę A5 z 2012 ma już mapy bardzo stare. Miałem okazję porównać parę tras wyznaczonych przez Q5 z mapami z 2014 w salonie(auto do jazd próbnych), a tą którą używam, wyprodukowanej niedawno, więc na najnowszych mapach. Różnica w Polsce jest kolosalna, różnice w czasie przejazdu sięgały nawet 2h, a i trasa specjalnie optymalna nie była. Reasumując jeśli używasz nawigacji często to chyba warto zapłacić te 1500 zł, bo dostajesz za to całkiem sporo. A i jak możesz to podrzuć na priv proszę nazwę firmy(bo w temacie chyba nie wolno), gdzie coś takiego robią,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty na pewno są niższe niż te, które podałeś. Malina 100-200 zł zależy za ile kupisz, do tego modem 3G/4G 100 zł oraz 1 moduł wifi usb ok 50 zł. Podobno działa stabilnie jak się wszystko dobrze zrobi.

Z drugiej strony antena zewnętrzna GSM jest przydatna, zwłaszcza gdy jedzie się autostradą zasięg z telefonu czasami się urywa, na antenie zewnętrznej jest lepiej. Nowe mapy, to chyba specjalnie nie wymaga komentarza. Jak sądzę A5 z 2012 ma już mapy bardzo stare. Miałem okazję porównać parę tras wyznaczonych przez Q5 z mapami z 2014 w salonie(auto do jazd próbnych), a tą którą używam, wyprodukowanej niedawno, więc na najnowszych mapach. Różnica w Polsce jest kolosalna, różnice w czasie przejazdu sięgały nawet 2h, a i trasa specjalnie optymalna nie była. Reasumując jeśli używasz nawigacji często to chyba warto zapłacić te 1500 zł, bo dostajesz za to całkiem sporo. A i jak możesz to podrzuć na priv proszę nazwę firmy(bo w temacie chyba nie wolno), gdzie coś takiego robią,

1.Mapy przy pomocy kolegow z forum i checi ze swojej strony zaktualizujesz sam Gratis ;)

2.Tak jak piszesz nowa malina plus 2 nano usb+karta SD + telefon z wifi routerem(dzisiaj kazdy juz prawie mam)to koszt 350 zl (Plus troche wiedzy z informatyki ;) )

3. Placenie 1500zl za "mala zabawke" zwana Audi Connect w naszych starych modelach MMI, jak dla mnie" gra nie warta "swieczki" :)

4.Antena zewnetrzna prawie nigdy nie jest potrzebna w naszych warunkach geograficznych( 90 procent Polski to rowniny) .

5. Dla przypomnienia, najnowszy soft rekomendowany do Audi A4(b8),A5,Q5,Q7 to F900(jest tez 942,ale na razie nie polecam),natomiast mapy to 6.22.4

To tyle.... :)

Edytowane przez hispano73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


1.Mapy przy pomocy kolegow z forum i checi ze swojej strony zaktualizujesz sam Gratis

ok, tego się jeszcze nie doszukałem tu(bo w sumie nie potrzebuje na razie :P)


4.Antena zewnetrzna prawie nigdy nie jest potrzebna w naszych warunkach geograficznych( 90 procent Polski to rowniny) .

to akurat z doświadczenia, bo na A4 Kraków- Tarnów jednak coś mi zasięg się rwał :kwasny: ale to rzeczywiście nie są równiny + nowa droga(pewnie jeszcze operatorzy nie usiali tej drogi nadajnikami), więc może dlatego ;)


5. Dla przypomnienia, najnowszy soft rekomendowany do Audi A4(b8),A5,Q5,Q7 to F900(jest tez 942,ale na razie nie polecam),natomiast mapy to 6.22.4

a skoro już o tym, to niestety kolega Youghurt nie odpisał mi na priva, a ja sam nie miałem ostatnio czasu w tym grzebać. Byłbyś w stanie podesłać mi pliki, które Ty wgrywałeś na 900? Może na mojej 942 też zadziała. :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dzięki za odpowiedź na temat kosztów. Chyba pójdę w opcję z maliną w końcu 1000pln może zostać w kieszeni.

Jedno dodatkowe pytanie, piszecie, że potrzebny telefon z wifi routerem... czy Windows Phone 10 to ogarnie czy może potrzeba jakiejś specyficznej konfiguracji i musi być Adnroid?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dzięki za odpowiedź na temat kosztów. Chyba pójdę w opcję z maliną w końcu 1000pln może zostać w kieszeni.

Jedno dodatkowe pytanie, piszecie, że potrzebny telefon z wifi routerem... czy Windows Phone 10 to ogarnie czy może potrzeba jakiejś specyficznej konfiguracji i musi być Adnroid?

Chyba dzisiaj juz kazdy normalny telefon ogarnia ten temat. ;)

1.Mapy przy pomocy kolegow z forum i checi ze swojej strony zaktualizujesz sam Gratis

ok, tego się jeszcze nie doszukałem tu(bo w sumie nie potrzebuje na razie :P)

4.Antena zewnetrzna prawie nigdy nie jest potrzebna w naszych warunkach geograficznych( 90 procent Polski to rowniny) .

to akurat z doświadczenia, bo na A4 Kraków- Tarnów jednak coś mi zasięg się rwał :kwasny: ale to rzeczywiście nie są równiny + nowa droga(pewnie jeszcze operatorzy nie usiali tej drogi nadajnikami), więc może dlatego ;)

5. Dla przypomnienia, najnowszy soft rekomendowany do Audi A4(b8),A5,Q5,Q7 to F900(jest tez 942,ale na razie nie polecam),natomiast mapy to 6.22.4

a skoro już o tym, to niestety kolega Youghurt nie odpisał mi na priva, a ja sam nie miałem ostatnio czasu w tym grzebać. Byłbyś w stanie podesłać mi pliki, które Ty wgrywałeś na 900? Może na mojej 942 też zadziała. :banan:

Jezeli Yoghurt (Kuba) Ci nie odpowiedzial to pewnie byl zajety(ma male dzieci).Druga sprawa to on Ci moze tylko przygotowac pod soft 767,bo taki posiada. Ja wgralem ten skrypt co mam(byl przygotowany pod soft 767) na wlasna odpowiedzialnosc i jak na razie chodzi w F900. ;) Teraz czas na Ciebie i zobaczymy co sie stanie jak wgrasz do F942(pewnie nic i bedzie hulal,ale robisz to na swoja odpowiedzialnosc) ;)

Podaj mi swoj email to Ci podesle i daj znac jak juz uruchomisz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli Yoghurt (Kuba) Ci nie odpowiedzial to pewnie byl zajety(ma male dzieci).

Dzięki, Kuba już mi odpowiedział. Będę do niego dzwonił, ale z kolei ja w ostatnim tygodniu czasu nie miałem. :kwasny:

@Jasiek Gorgoń : Z ciekawości - masz soft 942 a mapy jakie? 6.22.4 czy 6.23.1?

6.23.2 :banan:https://drive.google.com/file/d/0B0ZIYJ5a_ySFemc3MGJmT3RTWVE/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko...pewnie lamerskie...no ale nie wiem to pytam.

Czy w opcji GoogleEarth mapy sa pobierane z googla czy to jest tylko dodatek do map w navi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko jest dobrze skonfigurowane to po połączeniu telefonu do sieci z samochodu powinienem mieć internet ?? Model na RPI

Jupi Jupi ,Ruszyło :banan::banan:

Działa wszystko oprócz Traffic,

Edytowane przez dzg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Może ktoś mi napisać jak mając mmi3g+ sim połączyć się swoim telefonem żeby internet(do map google) szedł z mojego tel. a nie z karty sim w czytniku mmi3g+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmienic opcje telefonu. I tu jest pewien myk, nie wiem czy u Wszystkich ale u mnie odpowiednie menu w ustawieniach tel pojawia sie jedynie na kilka sekund po resecie, potem po prostu znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmienic opcje telefonu. I tu jest pewien myk, nie wiem czy u Wszystkich ale u mnie odpowiednie menu w ustawieniach tel pojawia sie jedynie na kilka sekund po resecie, potem po prostu znika.

kolego możesz napisać coś więcej z tym ,,mykiem,, bo to mało mówi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś napisać jaki smartfon bez aplikacji ma wbudowany Rsap , albo jakaś sprawdzona aplikacja  . Mam samsunga S3 po zainstalowaniu sparowaniu działa OK po rozłączeniu nie może się połączyć próbuje  próbuje  i nic z tego . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś to uruchamiać z pomocą Car Sticka produkcji VW , wątpię że będzie to działało na ale warto spróbować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka pytań odnośnie tego tematu.

Wczoraj udało mi się odpalić Google Earth (testowo po LAN ethernetem :D ) odpala google earth oraz informacje o okolicy. Nie uruchamia się traffic (a chyba to najprzydatniejsza sprawa).
Najnowsza wersja softu. Jednostka 3G High (2015) bez SIM.
1. Po połączeniu ethernetem wifi nie udostępnia internetu. Czy tak powinno być?
2. Czy da się uruchomić traffic?
3. Czy internet można zapodać jednostce tylko na 2 sposoby. 
- LAN
- WIFI
Czy nie ma jakiś gotowych urządzeń na usb kompatybilnych z jednostką? wschodni informatycy jeszcze nic takowego nie wymyślili? Bądź czy nie ma oryginalnego modemu 3g na usb AUDI?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, misqkrk napisał:

Bądź czy nie ma oryginalnego modemu 3g na usb AUDI?

 

jest taki zestaw ale cena troszke wysoka jest  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zobaczyłem 400E, to trochę za drogo. A jakaś tańsza alternatywa bez tysiąca kabli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...