Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Parowanie szyby przedniej w Audi A4 B6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, nie wiem czy temat założyłem w odpowiednim miejscu, jeśli nie to przepraszam. Wiec mój problem wygląda tak, kiedy dni zrobiły się chłodniejsze to przednia szyba zaczyna mi parować, a dokładniej kiedy wchodzę rano do auta jest wszystko ok, po odpaleniu silnika przednia szyba zaraz zachodzi (para) muszę czekać aż silnik złapie trochę temperatury wtedy to zjawisko ustępuje. dodam ze filtr kabinowy mam nowy płynu chłodniczego nie ubywa. macie może jakiś pomysł?

Opublikowano

Zobacz co będzie jak umyjesz szybę od środka dobrym płynem do mycia szyb. Często jest przyczyną tłusta szyba.

Opublikowano
  • Autor

Dobrym to jaki masz na myśli :-D

Opublikowano

Użyj domowego płynu Clin do mycia okien. Bardzo dobrze myje.

Opublikowano

też mam to samo od czasu do czasu i mycie pomaga.. ;)

Opublikowano
  • Autor

no to zobaczymy, dziwi mnie ze większość a nie ma (widząc na parking pod praca)

Opublikowano

Filtr kabinowy wykluczamy

Opublikowano

a może obieg wewnętrzny jest ciągle zamknięty ?

Opublikowano
  • Autor

Patrzyłem klapki są otwarte. I reagują na otwieranie i zamykanie. A jak macie ustawiona klimatyzacje np econ czy może auto lub jakaś inna konfiguracja?

Opublikowano

Objawem parujacych szyb moze byc wlasnie zapchany filtr kabinowy ( ten na podszybiu )

zerknij tam i zobacz czy czasem ci sie woda nie zbiera pod akimulatorem ( zapchane odplywy )

Ja mam w sumie zawsze klime ustawiona na auto...

Opublikowano

Zostaw włączone na auto ,w zimę i tak klima się nie włączy,nie wiem wogóle po co włączać econ

  • 5 tygodni później...
Opublikowano
  • Autor

Dzięki za radę zrobię tak jak mówicie czyli włączę napisać "auto" i zobaczymy. A co do odpływow są ok

I te auto nic nie daje :-( brak słów

I auto nic nie daje :-(

Opublikowano

A płynu Ci nie ubywa ? Może coś z nagrzewnicą?

Opublikowano
  • Autor

Nie jest ok. Trzyma stan. Tez miałem taką sytuację w passacie. I też nie mogłem sobie poradzić. Tylko wlacze silnik po nocy i chwilka i szyba zachodzi. Jak złapie temp zjawisko ustępuje

Opublikowano

Też mam taki problem. Czasami jak wchodzę do samochodu, to na szybie przedniej (na bocznych mniej) jest po prostu skroplona woda, nie sama mgła a kropelki wielkości 0.05mm.

Nie wiem, czy to jest taka różnica temperatur, czy co, najgorzej jak jest duża wilgotność na dworze.

Zresztą podczas jazdy też uwielbia zaparować, trochę się z tym już uporałem (wymieniłem silniczek klap od tej od świeżego powietrza) i jest lepiej, ale nie zmienia faktu, że muszę dawać nawiew na 6-7kresek żeby szyby nie zaczynały znowu parować...

W mieście nie ma problemu, dopiero od wyższych prędkości jest kibel, lel.

Opublikowano
  • Autor

ale jak jak ja wchodze do auta jest ok, problem pojawia sie po odpaleniu auta ( kilkadziesiat sekund gdy silnik chodzi)

Opublikowano

Też tak mam często :)

Opublikowano

Też mam taki problem. Czasami jak wchodzę do samochodu, to na szybie przedniej (na bocznych mniej) jest po prostu skroplona woda, nie sama mgła a kropelki wielkości 0.05mm.

Nie wiem, czy to jest taka różnica temperatur, czy co, najgorzej jak jest duża wilgotność na dworze.

Zresztą podczas jazdy też uwielbia zaparować, trochę się z tym już uporałem (wymieniłem silniczek klap od tej od świeżego powietrza) i jest lepiej, ale nie zmienia faktu, że muszę dawać nawiew na 6-7kresek żeby szyby nie zaczynały znowu parować...

W mieście nie ma problemu, dopiero od wyższych prędkości jest kibel, lel.

U mnie zaczęła się skraplać przy słupku kierowcy i w lewym dolnym rogu , ale po wymianie przedniej szyby ;/

Opublikowano

Dzięki za radę zrobię tak jak mówicie czyli włączę napisać "auto" i zobaczymy. A co do odpływow są ok

I te auto nic nie daje :-( brak słów

I auto nic nie daje :-(

Nie musi być na "auto".

Możesz regulować wszystkie nastawy jak chcesz oprócz "econ".

Gdy "econ" się nie świeci działa osuszacz co pomaga pozbyć się wilgoci oraz elektryczna nagrzewnica która przyspiesza nagrzewania wnętrza.

W Twoim przypadku sprawdź filtr kabinowy oraz wykładzinę podłogi.

Pomacaj dokładnie czy jest sucha.

wysłane z Commodore 64

Opublikowano

Podpinam się pod problem, ja dodam że mi praktycznie wszystkie szyby parują, dopiero jak przejadę chwilę z otwartymi lekko popuszcza a tak to zbiera się nawet woda na szybach, obojętne czy jadę na włączonej klimie czy nie, filtr wymieniłem na węglowy, muszę sprawdzić odpływ pod aku, coś jeszcze?

Edytowane przez lukaszq

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.