Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Minimalne drgania co jakiś czas na biegu jałowym


Ileev

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w mojej A4 mam taką przypadłość, że gdy stoje np. na światłach, w garażu, gdziekolwiek indziej co jakieś 2 sekundy da się odczuć lekkie drganie. Nie da się tego zobaczyć po karoserii, ale da się poczuć siedząc w bezruchu. Nie jest to również dokładnie 2s. Losowo w przedziale 1s-2s. Obrotomierz w tym momencie nie wykazuje żadnej zmiany, nawet nie drgnie. Nie mam pojęcia czego to może być wina. Samo auto jeździ dobrze.

Ostatnio wymieniłem olej na Motul, wszystkie filtry oraz zrobiłem płukankę oleju i wtrysków jednak to też nie pomogło. Jakieś pomysły?

Nie mam niestety dostępu do kabla więc diagnostyki nie zrobię, ale w najbliższych dniach zamówie i w zależności kiedy mi go dostarczą postaram się wrzucić tutaj logi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduchy skrzyni całe ? Ja mam jedną na wymarciu i też to czuje tylko że w benzynie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przypadłość zdecydowanej większości PD-ków, nie masz się co przejmować , do puki się coś naprawdę nie popsuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przypadłość zdecydowanej większości PD-ków, nie masz się co przejmować , do puki się coś naprawdę nie popsuje :)

Dokładnie, nie ma się co martwić na zapas. Ten typ tak ma :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadam się z przedmówcami:) U mnie były są i bedą delikatne bo delikatne ale są, a wymieniłem już 4 pompki, dwumasa dobra, poduszki pod silnikiem i pod skrzynią oczywiście nie wymieniałem tego wszytkiego z powodu drgań najwieksza rożnice odczułem po wymianie pompek ale delikatne drgania i tak zostały:) nie ma sie czym martwić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wymienisz uszczelniacze na PD i jak ręką odjął. Wszystko przejdzie :) będziesz mógł na silniku kubek z woda postawić i nic nie drgnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profilaktycznie może wymienić te uszczelniacze na PD, ale jeśli nic złego się jak narazie nie dzieje to nie wiem czy warto grzebać i wchodzić w dodatkowe koszty. Pojeździj jeszcze jakiś czas, jeśli dragnia się nasilą wtedy możesz działać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też można odczuć minimalne nierównomierne drgania jak oprę kolano o tunel. Widocznie ten typ tak ma. Podobnie z dudnieniem z filtra powietrza, dużą ilością oleju w dolocie, cieknącym EGR, wyraźną odmą po odkręceniu korka i dymieniem na zimnym :). Widocznie ten typ tak ma. Najważniejsze że chodzi bezawaryjnie i nie ma z nim grubszych problemów.

Edytowane przez mateusz233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...