Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Płukanka silnika, czy trzeba to zrobić?


Maurisss79

Rekomendowane odpowiedzi

Odnosnie plukanki. Jest napisane zeby silnik pochodzil na wollnych 15min.

A jak sie go potrzyma na 2tys obr to lepiej nie bedzie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, WYSKUN napisał:

Odnosnie plukanki. Jest napisane zeby silnik pochodzil na wollnych 15min.

A jak sie go potrzyma na 2tys obr to lepiej nie bedzie? :)

Jak chcesz zatrzeć silnik to możesz i na 4 tyś obrotów trzymać - tak jak jest napisane na płukance na obrotach minimalnych przez ok 10 min , wlewasz przez bagnet do rozgrzanego silnika .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem wczoraj olej z Motula Xcess 5W40 na Liqui Moly high tech 5W40 przed wymianą wlałem płukankę liqui moly pro line stary olej został wymieniony przez odessanie nowego oleju weszło ok 4,1L stan na bagnecie prawie max ale mam wątpliwość czy aby cały syf został wyciągnięty, może bezpieczniej będzie jeśli powtórze procedurę wymiany jeszcze raz metodą tradycyjną przez korek spustowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trochę starego oleju z płukanką zostało. Kontroluj kolor oleju na bagnecie ale myślę że możesz na tym zrobić 5 tyś.km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu, bo ten wydaje się odpowiedni: koledzy jak to jest z tą płukanką, warto??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maniu$ napisał:

Nie chcę zakładać nowego tematu, bo ten wydaje się odpowiedni: koledzy jak to jest z tą płukanką, warto??

Nie zaszkodzi i trochę syfu wypłucze ale nie sprawi, że z zasyfionego silnika zrobi się lustereczko. Płukanka wskazana jest przy zmianie oleju na inny. Stosując markowe produkty nic się nie stanie chyba, że uszczelnienia silnika trzymają się dzieki nagarowi ale to już totalna skrajność :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleje dobrej jakości mają już w sobie "środki czyszczące". Pierwszy raz użyłem płukanki przy ostatniej zmianie oleju, nie zauważyłem lepszej pracy silnika, za to zauważyłem większy pobór oleju :kwasny: Pewnie się cos rozszczelniło... Od wymiany zrobilem 8K km i musiałem dolać ok 1l oleju co wg mnie jest lekką przesada. Nie widzę plam oleju pod samochodem więc coś sie poci. Zauważyłem mokre przy napinaczu... Czyli płukanka 30-40zł a wymiana uszczelniacza napinacza pewnie ze 200zł. Tak oto sobie poprawiłem :)

Więcej tego nie zastosuje. Nie i już :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, przem8 napisał:

Nie zaszkodzi i trochę syfu wypłucze ale nie sprawi, że z zasyfionego silnika zrobi się lustereczko. Płukanka wskazana jest przy zmianie oleju na inny. Stosując markowe produkty nic się nie stanie chyba, że uszczelnienia silnika trzymają się dzieki nagarowi ale to już totalna skrajność :P 

Właśnie, bo wydaje mi się że problemem mojego samochodu może być, jak to ty trafnie nazwałeś "syf", masz jakieś doświadczenie z takimi płukankami?, w ogóle na jakiej zasadzie to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja gdzieś słyszałem opinie że zbyt agresywna płukanka może oderwać większe "kawałki" syfu który może skutkować zatkaniem smoka w misce i zatarciem silnika.
Ile w tym prawdy? nie mam pojęcia.
Jak juz ktoś wyżej wspomniał markowe oleje maja same w sobie "środki czyszczące" i moim zdaniem lepszym wyjściem od płukanki jest po prostu częstsza zmiana oleju. Np. nie co 10 tys. tylko co 5-8. Wtedy taki olej również wypłucze nam brud.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maniu$ napisał:

Właśnie, bo wydaje mi się że problemem mojego samochodu może być, jak to ty trafnie nazwałeś "syf", masz jakieś doświadczenie z takimi płukankami?, w ogóle na jakiej zasadzie to działa?

Stosuję do tej pory płukankę z liqui moly i po tym nic niepokojącego się nie stało. Robiłem w dwóch silnikach 1.8t, w których zatkany był smok olejowy przez nagar i pod pokrywą zaworów też za czysto nie było i u kolegi w volvo z bliżej nieokreślonym przebiegiem (w tym przypadku spalanie oleju spadło o połowę). Markowe płukanki nie zawierają agresywnej chemii, która może zniszczyć uszczelnienia i nie mają takiej mocy, że oderwie płaty nagaru, które zatkają magistralę olejową. Dobre oleje mają środki czyszczące, a zastosowanie płukanki co 2-3 wymiany oleju może wspomóc ten proces, takie moje zdanie. Osobiście widziałem co spływa z olejem po takim płukaniu i na pewno warto stosować w silnikach, które jeździły na longlajfach i mają skłonności do odkładania nagaru, tak jest w przypadku silników 1.8t.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju co 8-10 tys i nie trzeba żadnych płukanek.

U mnie wychodzi co 4 miesiące :) także nikt mi nie zarzuci, że nie dbam o silnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2017 o 08:24, aiwer napisał:

Wymiana oleju co 8-10 tys i nie trzeba żadnych płukanek.

U mnie wychodzi co 4 miesiące :) także nikt mi nie zarzuci, że nie dbam o silnik. 

Nom okej, ale przecież na zdrowy chłopski rozum i tak nawet przy częstych wymianach oleju jakiś nagar się tworzy, i co by nie mówić na pewno negatywnie wpływa to na silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że nie robię to z nadmiaru wolnego czasu, tylko staram się naprawić jakoś problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maniu$ napisał:

Także jak koledzy, pomożecie?

Zrób tą plukanke i zalej dobry olej. Jak systematycznie wymieniasz olej syntetyczny to nie ma prawa Ci sie zaden nagar tworzyć. Jak chcesz to porzadnie to zrób plukanke, wyczyść miske olejowa i smok, pokrywe zaworów i górę silnika w miarę możliwości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, przem8 napisał:

Zrób tą plukanke i zalej dobry olej. Jak systematycznie wymieniasz olej syntetyczny to nie ma prawa Ci sie zaden nagar tworzyć. Jak chcesz to porzadnie to zrób plukanke, wyczyść miske olejowa i smok, pokrywe zaworów i górę silnika w miarę możliwości 

A powiedz mi kolego, czy poradzę sobie z tym sam? potrzebna mi jest jakaś specjalistyczna wiedza aby taką płukankę zrobić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z płukanką to sobie poradzisz ale ze ściągnieciem michy może być problem bo jest z tym trochę zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kusy04 napisał:

Z płukanką to sobie poradzisz ale ze ściągnieciem michy może być problem bo jest z tym trochę zabawy.

JAk coś to w sumie do pomocy tam może kogoś wytrzasne, w sumie mam paru kumpli "miłośników moto" tylko koledzy doradzicie mi który najlepiej żebym wybrał preparat? waham się pomiędzy:

https://www.forte-nwe.pl/produkty/czyszczenie-systemu-smarowania-top-end-treatment

a tym:

https://www.forte-nwe.pl/produkty/czyszczenie-ukladu-smarowania-motor-flush

chociaż jeszcze w sumie znalazłem preparat, który podobno powoduje wzrost mocy - co jest bardzo kuszące :D:

https://www.forte-nwe.pl/produkty/wzrost-kompresji-i-mocy-silnika-oil-fortifier

ps. tylko nie rozumiem o co chodzi z tą "kompresją"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych produktów,  1 i 3 to dodatki do nowego/świeżego oleju.

Ten środkowy to jest Flush, za pierwszym razem 2 opakowania na 4 litry oleju.

Czytaj dokładnie opis stosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ceny sprawdzałeś ?.

2 opakowania Flusha Forte to 150 zł.

Polecam dobre środki Liqui Moly te w opakowaniach po 0,5 litra produkt 1019 ok. 45-55 zł za opakowanie lub 2662 ok. 30-40 zł opakowanie.

To jeszcze Ci wystarczy na dodatek do oleju CeraTec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...