Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

pękł przedni prawy wahacz...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak jak w temacie. Co to w ogóle ma być?! Pękł i nie dało się jechać i na lawete. Mieliście taki przypadek?

Opublikowano

Masę

Opublikowano

jak zakładasz jakiś temat to wypadałoby coś w nim napisać

Edytowane przez mlodziak22

Opublikowano

jak niby wyobrazasz sobie jazde z urwanym wahaczem??

Opublikowano
  • Autor

Chodziło mi o to czy miał ktoś z was taki przypadek i czy to tzw "normalka" w tym aucie.

Opublikowano

Normalka ze peka czy normalka ze juz nie mozna jechac ?

Opublikowano
  • Autor

Czy pęka. Dodam, że zawieszenie wydawało się ok, nie stukało prowadziło się super,a tu nagle taki zong.

Opublikowano

No zonk. Musisz teraz sprawdzic całą zawieche.

Opublikowano

starość nie radość panie. Parę latek pracy na drogach robi swoje.

Opublikowano
  • Autor

Fajnie mi się ten rok zaczął :( Jakiej firmy wahacze polecacie ?

Opublikowano

Czy pęka. Dodam, że zawieszenie wydawało się ok, nie stukało prowadziło się super,a tu nagle taki zong.

Wymieniałeś ostatnio coś z wahaczy ? Czy pękło "ze starości" :kwasny: walnął/pękł przy sworzniu może ?

Opublikowano
  • Autor

Nie wymieniałem, jak na tą chwile to przejechałem nim 6000km. Wahacz pękł przy sworzniu i spadł na felgę.

Opublikowano

Tak jak w temacie. Co to w ogóle ma być?! Pękł i nie dało się jechać i na lawete. Mieliście taki przypadek?

miałem kiedyś podobnie od dłuższego czasu pukał mi przedni górny wahacz i kiedyś przy ruszaniu ześlizgła mi się noga ze sprzęgła że samochód szarpnął i wyskoczyła kulka, koło stanęło bokiem i też tylko laweta mnie ratowała

Opublikowano

Nie wymieniałem, jak na tą chwile to przejechałem nim 6000km. Wahacz pękł przy sworzniu i spadł na felgę.

To podejrzewam, że jesteś krótko po kupnie auta- warto pisać szczegóły w wątkach. Sprawdź, jakiej firmy był ten wahacz, czy ori, czy zamiennik tak na przyszłość dla potomnych. Ja zakładałem Mastersport, ale 15kkm temu, więc za dużo napisać nie mogę, póki co cisza.

Wysłane z patelni przez Tapatalk. Możliwe buendy z braku teflonu ;-)

Opublikowano

Niestety tak jak koledzy piszą nie jest to odosobniony przypadek... Miałem to samo u siebie, jechałem 3-pasmówką, zacząłem hamować ze 120 dojeżdżając do świateł, nagle jebs, przeszorowałem podwoziem po glebie, pęknięty prawy prosty wahacz... Do wymiany dwa dolne, przegub zewnętrzny, lekko wgnieciony błotnik i wypalone nadkole przez oponę.

Ogólnie stało się to niedługo po zakupie, nie było żadnych luzów, zawieszenie było cacy, aczkolwiek były założone wahacze firmy QAP które z wyższej półki nie są. Miałem szczęście że stało się to o 1 w nocy na prostej drodze.

Innego razu widziałem audi na poboczu z wykręconym kołem, obstawiam że stało się to samo.

Ogólnie to raczej nie do przewidzenia, u mnie wahacze były dobre, nie było żadnych luzów, pękło zaraz za sworzniem, tam gdzie zaczyna się prosta część. Jedyna rada ode mnie to mieć wykupione assistance za 10zł :banan:

Opublikowano

a moja rada to Lemforder! :)

Opublikowano

To moja rada trochę tańsza :lol:

Tak czy siak assistance się przydaje. Ja brałem 3 razy lawetę, otwieranie zamków, ładowanie aku. W mbanku jest niezłe. 2 lawety na rok, auto zastępcze na 3 dni lub pobyt w hotelu. I pozostałe usługi parę razy. Najlepsze jest to że można na jakiekolwiek auto, nawet jadąc jako pasażer.

Opublikowano

Nie jestem tego pewien, ale tak czytając te różne przypadki dojść można do takich wniosków, że słyszy się o pęknięciach wahaczy w autach które zostały dopiero co kupione czy też są sprowadzone z zachodu na dobrych wahaczach bez luzów. Wskazuje to jak dla mnie na dwa podstawowe fakty:

-nowy właściciel auta z wielowahaczem zapomina, że to wrażliwa konstrukcja i nie można tak bezkarnie walić po dziurach jak na mcphersonie, bo dochodzi do przedwczesnego zmęczenia materiału

-auta sprowadzone mają może ori sprawne wahacze, ale są one już na tyle stare, że materiał jest słaby i przy styczności z naszymi dziurami pęka.

Może trochę to na wyrost, ale najlepiej byłoby wymieniać wahacze zaraz po kupnie auta, jeżeli nie jesteśmy pewni ich przebiegu.

Opublikowano
  • Autor

Nie jestem tego pewien, ale tak czytając te różne przypadki dojść można do takich wniosków, że słyszy się o pęknięciach wahaczy w autach które zostały dopiero co kupione czy też są sprowadzone z zachodu na dobrych wahaczach bez luzów. Wskazuje to jak dla mnie na dwa podstawowe fakty:

-nowy właściciel auta z wielowahaczem zapomina, że to wrażliwa konstrukcja i nie można tak bezkarnie walić po dziurach jak na mcphersonie, bo dochodzi do przedwczesnego zmęczenia materiału

-auta sprowadzone mają może ori sprawne wahacze, ale są one już na tyle stare, że materiał jest słaby i przy styczności z naszymi dziurami pęka.

Może trochę to na wyrost, ale najlepiej byłoby wymieniać wahacze zaraz po kupnie auta, jeżeli nie jesteśmy pewni ich przebiegu.

Przebieg pewny, sprawdzany w ASO i jest teraz 247kkm, a czy były oryginalne to będę wiedział jutro.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.