Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Wymiana tylnych łożysk

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

czy tylne lozyska w B5 trzeba kupic razem z piastami czy mozna same? Jakie to sa koszta?

Opublikowano

Mechanik, ktory mi robil tyl mowil, ze wskazane jest wymienic lozyska z piastami. Koszt lozyska okolo 100zl sztuka.

Opublikowano
Mechanik, ktory mi robil tyl mowil, ze wskazane jest wymienic lozyska z piastami. Koszt lozyska okolo 100zl sztuka.

Wskazane, przez mechanika, bo więcej na tym zarobi.

Jak wszystko jest ok, to śmiało wymieniaj same łożyska.

Opublikowano
Wskazane, przez mechanika, bo więcej na tym zarobi.

Mozliwe, ale tak mi powiedzieli w ASO Seata, a mozna bylo sie dogadac ;)

Opublikowano

Ja płaciłem za komplet SKF-a na jedno koło ok. 80 zł

Opublikowano

Spokojnie zmieniaj same łożyska, piasty tylko jak masz wyrżnięte tarcze hamulcowe, bo to jedna całość. Ostatnio zmieniałem właśnie tarcze i łożyska zmieniłem tylko z jednej strony, a z drugiej założyliśmy poprzednie, bo były w eleganckim stanie.

Koszt dobrego kompletu łożysk na jedną stronę około 70-80zł, jak ktoś ma zniżki, to można gdzieś tam taniej wyrwać.

Opublikowano

oczywiscie ze tylko lozyska jak szkoda kasy na piasty jk jest ok

Opublikowano

Tylko Sprinter zakumał że łożyska tylne osadzone są w tarczy hamulcowej - jak zużyte tarcze to wymieniaj razem bo szkoda rozbierania. Łożyska niech ci w warsztacie wcisną lub delikatnie przed tylejkę zrób to sam.

Co do łożysk mam nadzieję że jesteś pewien że padły bo one nie są aż tak awaryjne.

Możesz czasowo poratować się zwiększając ich napięcie (dokręcenie śruby), dokręć troszkę mocniej i pojzdzisz aż cieplej sie zrobi - na wiosnę zrobisz łożyska i hamulce i klocki.

Watro w ASO za grosze zakpuić nowe kapturki na oski. Podkładki odginane zakładaj nowe - dostaniesz w każdym metalowym - rozmiar śruby od łożyska jak pamiętam to 24.

Opublikowano

Uwazam, ze przy kazdej zmianie tarcz (wraz z piastami bo to calosc) dobrze jest wymienic lozyska. Przeciez i tak stare trzeba wycisnac, to juz lepiej wstawic nowe, dobrej firmy i miec pewnosc, ze nic nie bedzie szumialo i huczalo. Nie robi sie tego zbyt czesto, przecietnie jezdzac co 90tkm. Nie sa to jakies wielkie koszta, a oszczedzi pozniej nerwow.

A Spriner dobrze napisal:

Spokojnie zmieniaj same łożyska, piasty tylko jak masz wyrżnięte tarcze hamulcowe, bo to jedna całość. Ostatnio zmieniałem właśnie tarcze i łożyska zmieniłem tylko z jednej strony, a z drugiej założyliśmy poprzednie, bo były w eleganckim stanie.
Opublikowano

ja zmienialem ostatnio same lozyska bo auto huczalo jak autobus. Do wyboru mialem duńske lozyska za 40 zl za sztuke i niemieckie za 80 zl za sztuke (mam te niemieckie). Nie wymienialem piast ze wzgledow oszczednosciowych... czas pokaze czy dobrze zrobilem. Narazie przejechalem tak 3 tys km i wszystko jest ok

Opublikowano

Witam wymiemiłem ostatnio u siebie tarcze,klocki i łożyska bez wymiany piasty wszystko firmy meyle. Tarcze po 100. klocki para 120. łożyska para 100, narazie wszystko ok :)

Opublikowano
wymiemiłem ostatnio u siebie tarcze,klocki i łożyska bez wymiany piasty

Jeszcze raz powtarzam, tarcza hamulcowa stanowi również piastę, więc wymieniając je zmieniłeś również pasty ;)

Opublikowano

wymieniłem taki element w/g mnie to tylko tarcza

158401988.jpg

Opublikowano
wymieniłem taki element w/g mnie to tylko tarcza

Obrazek

ale to nie do A4 :P

Opublikowano

To niech będą takie ale to chodzi o piaste że tam nie ma

158401988.jpg

Opublikowano

kolego ilo

w tylnym zawieszenieu jest tarcza razem z piastą

w przednim piasta wystepuje osobno :621:

Opublikowano
kolego ilo

w tylnym zawieszenieu jest tarcza razem z piastą

w przednim piasta wystepuje osobno :621:

Ok ok macie rację dzwoniłem do mechanika i potwierdził że tarcze razem z piastami :564:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witajcie!!!

Jeżeli mieliście problemy to powiedźcie mi gdzie można kupić łożyska kół tylnych z piastami do B6 kombi rok 2004 :a4fan:

Opublikowano

w tylnym zawieszenieu jest tarcza razem z piastą

W sumie można tak to określić.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

hmm ostatno wymienialem tarcze tyl klocki i lozyska i za lozyska zaplacilem 25zl od strony Skf czy jakos tak :| czy juz mam szykowac sie na nowa wymiane na jakies lepsze??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.