Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana tylnych łożysk


Kunio

Rekomendowane odpowiedzi

Mechanik, ktory mi robil tyl mowil, ze wskazane jest wymienic lozyska z piastami. Koszt lozyska okolo 100zl sztuka.

Wskazane, przez mechanika, bo więcej na tym zarobi.

Jak wszystko jest ok, to śmiało wymieniaj same łożyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie zmieniaj same łożyska, piasty tylko jak masz wyrżnięte tarcze hamulcowe, bo to jedna całość. Ostatnio zmieniałem właśnie tarcze i łożyska zmieniłem tylko z jednej strony, a z drugiej założyliśmy poprzednie, bo były w eleganckim stanie.

Koszt dobrego kompletu łożysk na jedną stronę około 70-80zł, jak ktoś ma zniżki, to można gdzieś tam taniej wyrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Sprinter zakumał że łożyska tylne osadzone są w tarczy hamulcowej - jak zużyte tarcze to wymieniaj razem bo szkoda rozbierania. Łożyska niech ci w warsztacie wcisną lub delikatnie przed tylejkę zrób to sam.

Co do łożysk mam nadzieję że jesteś pewien że padły bo one nie są aż tak awaryjne.

Możesz czasowo poratować się zwiększając ich napięcie (dokręcenie śruby), dokręć troszkę mocniej i pojzdzisz aż cieplej sie zrobi - na wiosnę zrobisz łożyska i hamulce i klocki.

Watro w ASO za grosze zakpuić nowe kapturki na oski. Podkładki odginane zakładaj nowe - dostaniesz w każdym metalowym - rozmiar śruby od łożyska jak pamiętam to 24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze przy kazdej zmianie tarcz (wraz z piastami bo to calosc) dobrze jest wymienic lozyska. Przeciez i tak stare trzeba wycisnac, to juz lepiej wstawic nowe, dobrej firmy i miec pewnosc, ze nic nie bedzie szumialo i huczalo. Nie robi sie tego zbyt czesto, przecietnie jezdzac co 90tkm. Nie sa to jakies wielkie koszta, a oszczedzi pozniej nerwow.

A Spriner dobrze napisal:

Spokojnie zmieniaj same łożyska, piasty tylko jak masz wyrżnięte tarcze hamulcowe, bo to jedna całość. Ostatnio zmieniałem właśnie tarcze i łożyska zmieniłem tylko z jednej strony, a z drugiej założyliśmy poprzednie, bo były w eleganckim stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmienialem ostatnio same lozyska bo auto huczalo jak autobus. Do wyboru mialem duńske lozyska za 40 zl za sztuke i niemieckie za 80 zl za sztuke (mam te niemieckie). Nie wymienialem piast ze wzgledow oszczednosciowych... czas pokaze czy dobrze zrobilem. Narazie przejechalem tak 3 tys km i wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wymiemiłem ostatnio u siebie tarcze,klocki i łożyska bez wymiany piasty wszystko firmy meyle. Tarcze po 100. klocki para 120. łożyska para 100, narazie wszystko ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiemiłem ostatnio u siebie tarcze,klocki i łożyska bez wymiany piasty

Jeszcze raz powtarzam, tarcza hamulcowa stanowi również piastę, więc wymieniając je zmieniłeś również pasty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech będą takie ale to chodzi o piaste że tam nie ma

158401988.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ilo

w tylnym zawieszenieu jest tarcza razem z piastą

w przednim piasta wystepuje osobno :621:

Ok ok macie rację dzwoniłem do mechanika i potwierdził że tarcze razem z piastami :564:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!!

Jeżeli mieliście problemy to powiedźcie mi gdzie można kupić łożyska kół tylnych z piastami do B6 kombi rok 2004 :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tylnym zawieszenieu jest tarcza razem z piastą

W sumie można tak to określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ostatno wymienialem tarcze tyl klocki i lozyska i za lozyska zaplacilem 25zl od strony Skf czy jakos tak :| czy juz mam szykowac sie na nowa wymiane na jakies lepsze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...