Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piękny klasyk - Audi 80 cabrio ;)


sysek27

Rekomendowane odpowiedzi

Autko dzisiaj dostało pakiet startowy czyli wymiana oleju i filtrów następna wizyta to wymiana rozrządu żeby spać spokojnie :wink:

A i ktoś wcześniej pytał o zaciski i są dwutłoczkowe z przodu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kox: gratki, to możemy na wiosnę zrobić spota 80 cabrio SLU :naughty:

Nie widzę żadnych przeszkód :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w gronie posiadaczy Audi Cabrioleta 8G7 - to jest prawidłowa nazwa ;) Potocznie faktycznie używa się "Audi 80 Cabrio", jednak oficjalnie z fabryki nic takiego nie wyjechało.

Jestem posiadaczem takiego samochodu od października 2009 r. i nie żałuję zakupu :) Zawsze jak podchodzę do auta to pojawia się uśmiech na twarzy. Nie mówiąc o jeździe.

Zapraszam Cię na forum audi80.pl gdzie swój dział mają cabriolety. Na forum jest spore grono osób, które siedzą w tematyce cabrio, więc na pewno szybko uzyskasz odpowiedź na swoje pytania.

Mój egzemplarz z 94':

DSC_0599_003.jpg

Edytowane przez quick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w gronie posiadaczy Audi Cabrioleta 8G7 - to jest prawidłowa nazwa ;) Potocznie faktycznie używa się "Audi 80 Cabrio", jednak oficjalnie z fabryki nic takiego nie wyjechało.

Jestem posiadaczem takiego samochodu od października 2009 r. i nie żałuję zakupu :) Zawsze jak podchodzę do auta to pojawia się uśmiech na twarzy. Nie mówiąc o jeździe.

Zapraszam Cię na forum audi80.pl gdzie swój dział mają cabriolety. Na forum jest spore grono osób, które siedzą w tematyce cabrio, więc na pewno szybko uzyskasz odpowiedź na swoje pytania.

Mój egzemplarz z 94':

DSC_0599_003.jpg

Witam wiem, że audi 80 to potoczna nazwa ;) jakoś tak mi się chciało nazwać wątek...na forum juz jestem zalogowany gdzie śledzę różne projekty i czerpie wiedzę na temat tego modelu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tu mnie jeszcze nie było :) Fajna cabrioleta :)

Bezawaryjności życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w gronie posiadaczy Audi Cabrioleta 8G7 - to jest prawidłowa nazwa ;) Potocznie faktycznie używa się "Audi 80 Cabrio", jednak oficjalnie z fabryki nic takiego nie wyjechało.

Jestem posiadaczem takiego samochodu od października 2009 r. i nie żałuję zakupu :) Zawsze jak podchodzę do auta to pojawia się uśmiech na twarzy. Nie mówiąc o jeździe.

Zapraszam Cię na forum audi80.pl gdzie swój dział mają cabriolety. Na forum jest spore grono osób, które siedzą w tematyce cabrio, więc na pewno szybko uzyskasz odpowiedź na swoje pytania.

Mój egzemplarz z 94':

DSC_0599_003.jpg

dobrze kojarzę nick z cabrio-club? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z urlopu postanowiłem zająć się trochę autkiem z ważniejszych rzeczy zostało zrobione:

-wymiana rozrządu +pompa wody,

-wymiana popalonych żarówek licznika oraz dodatkowych zegarów w konsoli środkowej,

-obszyte alcantarą zostały na nowo panele drzwi na razie zostanie tak szukam poliftowych boczków do których będę mógł przełożyć moją alcantarę(poprzedni właściciel pociął całe schowki w drzwiach i miał tam powkładane głośniki...)

-poprawiłem trochę audio, radio jest na razie takie jakie było już w aucie Pioneer podstawa z USB , na przód zamontowałem dwudrożny zestaw HERTZ ESK 165 , tweetery zamontowałem w wylotach powietrza na boczne szyby jest to opcja przejściowa ( poprzedni właściciel też tak miał dlatego były tam dziury...),w bagażniku zrobiłem małą zabudowę sub JBL GT4-12 napędza go JBL GS-A 3001 nie ma źle, ale audio w cabrio to ciężki temat dodatkowo sprawę utrudnia bak za siedzeniami...

-fotele zostały porządnie wyczyszczone i zakonserwowane,

-ramka grilla została pomalowana na czarny mat PlastiDipem,

-zamontowałem oświetlenie ledowe tylnej tablicy rej.

0eb6e3b2dc28c7e4med.jpg

5f8887f3814b97bemed.jpg

5d9615118ea78647med.jpg

70fd83a041866feemed.jpg

b4e0cb77e170ef4fmed.jpg

1dde899e2a1729aemed.jpg

2242e20b0ef08a87med.jpg

Kwestię zderzaka i lusterek na razie odpuszczam ze względu na ciężką dostępność tych części aktualnie intensywnie myślę nad felgami najprawdopodobniej wpadną takie i do tego opona 195/40/17:

http://allegro.pl/felgi-ak679-17x8-5-et30-4x100-108-bore-73-1-i4884733932.html

Do zmiany jeszcze został ostatni tłumik ponieważ nie widzą mi się te końcówki zagięte do góry będą jakieś proste 2x80mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne felgi, a nie myślałeś np. o monoblockach z A8? środek masz śliczny, z zewnątrz też jest bajka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo zadbana furka , felgi te co pokazałeś to nie bardzo , bardziej pasują do golfa 1 , ja bym wsadził coś z porsche takie jak ma Maki w swojej s-ce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo zadbana furka , felgi te co pokazałeś to nie bardzo , bardziej pasują do golfa 1 , ja bym wsadził coś z porsche takie jak ma Maki w swojej s-ce

No właśnie żeby takie koła wsadzić to jest trochę rzeźby bo trzeba zmieniać piasty na te z S2 albo zastosowac dystanse z 4x108 na 5x112 w pierwszym wypadku trochę koszta powalaja a w drugim przypadku lipa bo przy takich dystansach felga jest przykrecona na 4 sruby bo jedna sie pokrywa jak dla mnie zbyt ryzykowne rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i paczki powoli docierają:

Dare 8, 5"x 17"

IMG-20150315-WA0003_zps2zqq4bea.jpg

Zrobione na zamówienie naklejki na dekielki ;)

IMG-20150315-WA0000_zpsxlcikspm.jpg

I opony Toyo 205/40/17:

IMG-20150315-WA0007_zpsrt6ceged.jpg

Została mi jeszcze sprawa ostatniego tłumika i najprawdopodobniej wpadnie wydech Rm Motors model RM12:

tlumik-sportowy-rm-motors-rm12-433264736

Jeszcze muszę to poskładać i zapewne jakiś dystans trzeba będzie dać i gwintem pokręcić, jestem teraz strasznie zapracowany więc chyba to jeszcze jakieś 2 tygodnie potrwa...

No i graty na aucie została kwestia dystansów i będzie malina :D

Tak to wygląda obecnie:

DSC_0332_zpsmshom3b3.jpg

DSC_0345_zpssfxj9jqf.jpg

DSC_0335_zpsnfg2ltut.jpg

DSC_0339_zpsq93fmlw4.jpg

Edytowane przez sysek27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...