Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i podłączenie elektryki haka - kodowania


r7adek

Rekomendowane odpowiedzi

bezpiecznik 77 musisz dołożyć bo go nie ma w aucie bez haka - teoretycznie jeżeli nie będziesz podpinał przyczepy campingowej to nie nie potrzebujesz tego zasilania ( to jest stały plus na pinie 9 gniazda przyczepy ) 

Jaki masz MCE - low czy high?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Banan napisał:

bezpiecznik 77 musisz dołożyć bo go nie ma w aucie bez haka - teoretycznie jeżeli nie będziesz podpinał przyczepy campingowej to nie nie potrzebujesz tego zasilania ( to jest stały plus na pinie 9 gniazda przyczepy ) 

Jaki masz MCE - low czy high?

No przyczepę będę ciągał czyli co  biorę zasilanie z śrub z mce ? . Szczerze mówiąc nie wiem jak poznać rodzaj mce w każdym razie nie mam auto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz numer MCE?

 

Jeżeli masz High to z włącznika w gnieździe haka - pin 3 kabel biało czerwony łączysz z pinem 12 modułu haka , a pin 1kabel biało-szary  z masą ( to rozłączenie światła przeciwmgielnego ) 

Jak Low to pin 3 z pinem 9 włącznika świateł , a pin 1 do światła przeciwmgielnego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Banan napisał:

jaki masz numer MCE?

 

Jeżeli masz High to z włącznika w gnieździe haka - pin 3 kabel biało czerwony łączysz z pinem 12 modułu haka , a pin 1kabel biało-szary  z masą ( to rozłączenie światła przeciwmgielnego ) 

Jak Low to pin 3 z pinem 9 włącznika świateł , a pin 1 do światła przeciwmgielnego 

8E0907279C takie mam mce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wpinasz sie w kabel od przeciwmgielnego przy lampie bo tak chyba najłatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Banan napisał:

Czyli wpinasz sie w kabel od przeciwmgielnego przy lampie bo tak chyba najłatwiej

A resztę ? I tak muszę jechać do włącznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Banan napisał:

jaką resztę?

Już doszedłem dzięki . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem elektrycznym laikiem ale dziś w mojej przyczepce znikneły światła. Okazało się ze moduł jaeger o symbolu 10 R-02 4586 spalił się. Ma on 18 pinów bo tak to sie chyba nazywa. Szukałem w internecie do kupienia takiego i nic nie mogę znaleźć. Można go czymś zastąpić zeby podpiąć do mojej kostki? Ma ktoś jakieś pomysły żeby było się bez grzebania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2021 o 11:00, Chudek napisał:

Zamontowałem oryginalny hak 8E0 807 309 D z modułem 8E0 907 383. Podpięte wszystko wg instrukcji z tego forum. Hak ma gniazdo13pin z mikrowyłącznikiem bo chyba od B6. Tego włącznika nie podpinałem. W komplecie był moduł jak wyżej bez oznaczenia C.  Kabelki musiałem ciągnąc od przodu auta, bo nie mam PDC. Prąd stały z szyny za MCE, drugi do zasilania gniazda przyczepy, prąd po kluczyku ze stacyjki, stop z czujnika pedału, dorobiona skrętka CAN wpięta w istniejący CAN przy podłodze w słupku lewym z przodu. Wszystko polutowane, zabezpieczone. Zakodowane zegary w kanale 061 dodane 64, jest wartość 3395. Po podpięciu przyczepy świecą wszystkie pozycyjne, działa stop, ale brak kierunkowskazów. Przyczepa ma tylko lampy podstawowe bez światła cofania i p-mgielnego, więc tych nie sprawdzałem. W trakcie prób co około 15 sekund wszystko na przyczepie na chwilę gaśnie i zasilanie wraca. Sprawdzałem instalacje cztery razy, żeby się upewnić co do poprawności. Wg mnie wszystko zgodnie. Kupiłem i zamontowałem drugi moduł z literką C i to samo. Komunikat VAG - brak komunikacji z modułem. Żadnych błedów i komunikatów na FIS. Na przewodach kierunkowskazów wychodzących z modułu brak prądu. Rezystancja pomiędzy żyłami CAN na wypiętej kostce modułu 37 ohm. Czytałem, że z reguły CAN w innych sprzętach ma 60 ohm. Czy u mnie nie za mało?  Co może być w tym nie tak?

Liczę na Waszą pomoc bo skończyły mi się pomysły, a to dalej nie działa i mnie drażni. 

 

Witam mam taki sam problem wszystko podłączone jak trzeba. moduł haka 8E0 907 383, moduł MCE 8E0 907279 F (z tego co wyczytałem to HIGH) Jak Zakoduję haka w Liczniku to pojawia się błąd 

01517-control module for Trailer/Towing sensor (J345) 49-00 - no communications 

Pomoże ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj był błąd komunikacji ze sterownikiem haka bo miałem bład w sterowniku ABS po odpieciu akumulatora. Skalibrowałem dzisiaj czujnik skrętu błąd w ABS zginął. Zakodowałem moduł haka w Liczniku i MCE. Nie pokazuje żadnych błedów. Po wypięciu bezpiecznika modułu haka wyskakuje błąd komunikacji ze sterownikiem haka. Więc wygląda że jest dobrze a mimo to jest tylko światło Stop, brak postojówek i kierunków. Odwracałem cany i wtedy wyskakuje błąd komunikacji z hakiem i coś tam od DATABUS. Nie wiem co jest grane chyba kupię uniwersalny moduł i skończę tą nie równą walkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłeś przyczepę czy tylko żarówki wpinasz w gniazdo?

Edytowane przez danioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Sprawdzam z podpięta przyczepką poprzez przejściówkę sprawdzoną (miałem ją w innym aucie i było ok). Dla mnie temat zamknięty zamontowałem zwykły moduł Jagera który obsługuje kierunki i stop. wszystko świeci i nie wywala błędów. Minus tylko taki że mamy drugi przerywacz w bagażniku ale go specjalnie nie słychać.

Edytowane przez bercik2
zmiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Nie mogę sobie poradzić z ogarnięciem instalacji w B6 Avant 2002r i proszę o radę. Mam oryginalnie zamontowany hak odpinany z aluminiową kulą- chyba Westfalia. Gniazdo 13 pin oryginał i na zamkniętym z kluczyka samochodzie z wyłączonymi światłami mam napiecie ok 11V na pozycynych lewym i prawym, stopie i 3.5V na lewym kierunkowskazie. Przejścia od modulu haka do gniazda przy haku są ok, zwarcia nie ma. Pomiędzy pozycyjnymi i stopami miernik też zwarcie nie pokazuje. Obstawiałem moduł haka więc kupiłem inny używany oryginał i dalej napięcia są na identycznych pinach. Po podpięciu przyczepy nie świeci nic chyba oprócz stopu.
Zauważyłem że po wpięciu wtyczki 6 pin do modulu pojawia się napiecie na pozycyjnych.
Doradźcie proszę czy uważacie że drugi moduł też jest uszkodzony czy może coś z CAN? Co steruje tymi napięciami? A może można to podpiać bezpośrednio bez modułu lub na jakimś uniwersalnym? Zależy mi na wtyczce 7 pin przy haku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Orientuje się ktoś gdzie należy podpiąć te 2 dodatkowe przewody z wiazki haka? Który z nich po stały + ? Ten drugi do czego podpiac?

 

20220718_183738.jpg

20220718_183822.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda na nieoryginalny moduł haka, szukaj instrukcji do tego modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...