Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7] ESP wymiana modułu.


fortis

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzedni właściciel był bliski wymianie tego modułu ( siewcąca się kontrolka ESP) tak została zweryfikowana awaria, chciałbym ten moduł wymienić ale nie jestem pewny na które numery patrzeć, na allegro są wyglądem identyczne ale różnie oznakowane.

1.jpg 1.jpg

czy ten będzie pasował http://allegro.pl/a4-b7-2-0-tdi-07r-czujnik-esp-8e0907637a-i5006317814.html ?

Edytowane przez fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4F0 907 637 ale to jest od A6 C6 i nie wiem czy zatrybi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może gdzie ten czujnik jest ? Trochę zbyt czysty jeśli miał by być przy pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może gdzie ten czujnik jest ? Trochę zbyt czysty jeśli miał by być przy pompie.

Kolego czy zlokalizowałeś gdzie znajduje się ten czujnik???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest za klimatronikiem na tunelu środkowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę tego znaleźć, nie wystarczy pociągnąć ten panel ? nie widzę tam śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatronik niema śrub są tylko zaczepy

poniżej foto gdzie jest czujnik, możliwe że popielniczkę też trzeba wymontować

2a857dk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pomogłeś.


Nie ma potrzeby wyjmowania radia, można delikatnie panel wyciągnąć chwytając od spodu, popielniczki tez nie ma co wyjmować ani żadnych maskownic tunela, moduł jest do wymacania, ciężko dostępny bo przechodzą grube wiązki ale da się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam ten sam problem z kontrolką ESP co kolega fortis. Na VAGU wyskakuje błąd czujnika G202. Numer błedu 01542 - yaw rate sensor G202. Błąd po wykasowaniu i wyjściu ze sterownika od razu powracał. Nie musiałem nawet odpalać silnika wystarczyło ponowne wejście w sterownik ABS w VAGu. Kupiłem czujnik na aledrogo i wymieniłem na drugi ale ku mojemu zdziwieniu problem nie znikł. Cały czas pali sie ESP i nie błąd po wykasowaniu powraca zaraz po ponownym wejściu w sterownik na VAGU. Bład wyskakuje cały czas ten sam 01542. Macie pomysł co to jeszcze może byc?? Moduł kupiłem identyczny o tym samym numerze części. Napiszcie co to może być. żadnych innych błędów nie ma. Czy może trzeba przeprowadzić jakąś adaptacje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie był błąd 00493 - ESP-Sensor Unit (G419), ja dorwałem za 25zł o tych samych numerach i problem znikł po podpięciu sprawnego, pod kompa już nie podłączałem, może kupiłeś akurat padnięty, albo to trochę inny przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to moze nie ten czyujnik wymieniłem. U mnie wywala bład czujnika G202. Możecie Panowie podpowiedziec gdzie ten czujnik sie znajduje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to moze nie ten czyujnik wymieniłem. U mnie wywala bład czujnika G202. Możecie Panowie podpowiedziec gdzie ten czujnik sie znajduje???

obok błędu chyba masz numer zapodaj loga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to moze nie ten czyujnik wymieniłem. U mnie wywala bład czujnika G202. Możecie Panowie podpowiedziec gdzie ten czujnik sie znajduje???

obok błędu chyba masz numer zapodaj loga.

Kolego nie rozumiem za bardzo jakiego loga mam zapodac. Błąd to 01542 37-00 Yaw Rate Sensor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to moze nie ten czyujnik wymieniłem. U mnie wywala bład czujnika G202. Możecie Panowie podpowiedziec gdzie ten czujnik sie znajduje???

obok błędu chyba masz numer zapodaj loga.

Kolego nie rozumiem za bardzo jakiego loga mam zapodac. Błąd to 01542 37-00 Yaw Rate Sensor

takie coś z programu :

Address 03: ABS Brakes Labels: 8E0-910-517.clb

Part No SW: 8E0 910 517 B HW: 8E0 614 517 AT

Component: ESP8 front H04 0180

Revision: 00000000 Serial number: 00000000000000

Coding: 0004401

Shop #: WSC 06335 000 00000

VCID: 2649EED89119CC2ECEF-8073

1 Fault Found:

00493 - ESP-Sensor Unit (G419)

004 - No Signal/Communication

Freeze Frame:

Fault Status: 01100100

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 125

Reset counter: 40

Time Indication: 0

Freeze Frame:

Hex Value: 0x0000

Hex Value: 0x0222

Hex Value: 0x00FF

Hex Value: 0xFF8D

Hex Value: 0x00FF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podepnę się jeśli można, założyłem podobny temat ale tam echo, może w złe miejsce wrzuciłem ;-p

U brata pojawił się błąd odnośnie sensorka ESP.

00493 - ESP - Sensor Unit (G419): Implausible Signal

Jego auto to A4 1.8T B7 2005 rok, automat, avant.

Nowy w Audi kosztuje ogromne pieniądze, stąd też moje pytanie.

Oryginalny w aucie jest o numerze 4F0907637

Wymieniłem czujnik (używany) na numer 8E0907637C, ponoć od 2.0 TDI 2006 rok, automat. Szukając na necie to ten czunik też występował w 1.8 T.

Niestety nadal ten sam błąd występuje, nie idzie zrobić adaptacji.

Gdzieś znalazłem info że może większy bezpiecznik padł, 40A. Sprawdzałem wszystkie małe, są ok, pod kierownicą jest ten 40A ale cały.

Nie chce mi się wierzyć że gdzieś wiązka się przerwała ot tak sobie, jednego dnia. Możliwe?

Edytowane przez Ksiadz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2015 o 15:27, Ksiadz napisał:

Hejka wszystkim odświerzam temat jak robie bł sorry znalazłem rozwiązanie problemu z forum i chciałem podzielić sie rozwiązaniem umnie skoda octavia 1 U 2003r 1.8T 4x4 problem polegał zaświecenie  sie spsporadycznie esp i abs oczywiści odrazu niedziałały po dziagnozie u mec hanika bł (G419) stały brak możliwości skasowania mechanik poinformował mnie że do wymiany jest sensor esp z dokładnie takim samym nr jak mam niestety niemogłem znaleść nowy orginał w servisie 4200zł :O   masakra abs ze sporadycznych wyłączeń przestał cały czas działać chciałem zajrzeć do sensora esp okazało że że taśma łącząca tak jakby była skorodowana i nieprzekazywała sygnału próbowałem znaleść elektryka który to zrobi ale każby sie bał sam sie wziołem i kokładnie kabelek po kabelku po podłączewniu do samochodu na wyłączonym akumulatorze oczywiście esp raz działało raz nie a abs działa i byłem hepi że p[rzynajmniej to działa a poszukiwania cały czas nój sensor esp (1JO 907 652 A) nr znałem na pamięć olx 1 szt za 600zł i niewiadomo czy by działało wkońcu znalazłem skode na cześci silnik naped 4x4 1.8t i rok 2003 czyli wszystko takie samo sprzedawca wysłał nr sensora taki sam jak mam kupiłem za 70zł z przesyłka odłączyłem akumulator podpiołem wazne aby był zamontowany tak jak powinien byc mocno i bez luzu i nieobrucony  podłączyłem akumulator esp bł znikna włącznikiem do wyłączania esp na kokpicie nacisnołem pojawił sie czyli prawidłowo podpiołem  kompa vscan 5053 its skasowałem bł (G419)  bł znikną ok jazda próbna asr i esp działa hepi po 2 latach w sumie od kiedy zacza szfankowac   po rozebraniu starego co naprawiałem sam druciarsko ale byłem w desperacji okazało sie że jeden z kabelków słabo sie trzymał i może by  działał ten stary ale bałem sie że abs przestanie działać jak cos rozwale i tak byłem hepi że sam abs działa Pozdrawim może moja historia komus pomoże

 

IMG_20211218_153810.jpg

IMG_20211218_153802.jpg

IMG_20211218_153821.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że dzielisz się na forum własnymi doświadczeniami, jednak czytanie tego tekstu to wyzwanie.

274 słowa bez ani jednej kropki czy przecinka. Rekord na forum:oklasky::whistling:

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Muskel1 napisał:

274 słowa bez ani jednej kropki czy przecinka. Rekord na forum:oklasky::whistling:

Nie żartuj, że chciało Ci się policzyć te słowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...