Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Za duże spalenie pomóżcie !


MowilaZeMa18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie od jakiegoś czasu moje audi a4 b5 1.8 ADR za dużo pali. Posiadam samochód z instalacją LPG. Do tej pory przejeżdżał em na baku 32l około 320km aktualnie jeżeli dojadę do 200 lub 220km to sukces. Proszę o pomoc może miał ktoś z was podobny problem.

Wymieniłem

Przepustnice ale nic nie dało oraz sondę Lambda. Co jeszcze może być mam dość nie trafiony wydatków i spalania bo tracę średnio 30zl na 1 tankowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownik dobry sprawdził wszystkie uszczelki instalacje. Powiedział ze do gazu nie ma się co przyczepić. Ze wina w samochodzie leży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście spalanie minimalnie zeszło po wymianie świec i przewodów WN ;) Z drugiej strony 1.8 to błąd, bo spala tyle co 1.8 T, a w dynamice jest różnica. Osobiście cieszę się, gdy przy rozważnej jeździe spala mi "dychę" :P Z drugiej strony przy obecnych temperaturach silnik też się dłużej nagrzewa, ale 16 litrów na 100, to faktycznie dużo.

Edytowane przez Bose
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo porządny egzemplarz do kupienia z 1.8 w stanie naprawdę prawie idealnym. Z tą tez się na ten zdecydowałem.

Spalanie 15l to nie jest norma wiec juz nie mam pojęcia co może pomóc. Świece i kable oczywiście wymienione na nowe i nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha. Na prosty chłopski rozum to weź, jak czujnik wysyła za niską temperaturę to silnik lata cały czas na ssaniu. Chyba dobrze myślę? Dostane złotą łopatę, bo ostatnio rozdajesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złote łopaty rozdaje za wykopywanie trupów sprzed lat. Ale fakt masz racje, czujnik podaje błędne dane do ECU ten wzbogaca mieszanke i dlatego auto dużo więcej zużywa paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda o gazownika jest taka ze robia aby zrobic i kolejny samochod kumpel ma 1.8 i on na gazie robi 440 km sam zaczol grzebac w kompie gazowym i pokombinowal ustawil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

440 km na baku 32l ?

Dzięki wielkie chłopaki w takim razie muszę skontaktować się z Aso i zapytać o koszt czujnika. Chociaż możliwe ze to te krótkie odcinki i silnik nie zdąży się nagrzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak jest. Zanim powymieniasz klamoty to zrób jakąś trasę i zobacz ile pali. Może masz wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...