Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyczne włączanie świateł po zapaleniu silnika


przemek1259

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, widziałem na allegro włączniki świateł do B6 z funkcją AUTO i bez tej funkcji, jeśli kupiłbym z funkcją AUTO, to czy po jej ustawieniu, włączały by się światła po zapłonie? Czy trzeba to jakoś inaczej zrobić? Jeśli tak, to jak?

Pozdrawiam!

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funkcja auto sprawdza sie wtedy kiedy masz czujnik zmiechrzu (swiatła zapalaja sie kiedy jest ciemno)... wydaje mi sie zeby miec automatyczne swiatła to trzeba vagiem ustawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle ci się wydaje

Trzeba mieć odpowiedni MCE takich pytań są setki i odpowiedzi również wystarczy poszukać w odpowiednim dziale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle ci się wydaje

Trzeba mieć odpowiedni MCE takich pytań są setki i odpowiedzi również wystarczy poszukać w odpowiednim dziale

Nie wiem co to MCE ale mniejsza z tym, krótko mówiąc, da się tak jak piszę czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a da się ustawić same halogeny po zapłonie ? bo tryb skandynawski włącza chyba zwykłe światła a idzie przemodzić na same halogeny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz moduł MCE w wersji HIGH, lusterko z czujnikiem zmierzchu itp. Zawsze możesz sobie zamontować jakiś automat świateł z Allegro.

Kanada ma chyba halogeny z postojówkami, ale to musiałbyś sprawdzić sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz kupować włącznika auto mija się to z celem u Ciebie. Ustawiasz sobie kodowanie vagiem i masz auto światła, po zapłonie oczywiście.

Możesz ustawić na halogeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie rozumiem opcji halogeny po zapłonie,jaką chce u siebie kolega siwytychy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chce normalne światła żeby się zapalały po przekręceniu stacyjki poprostu ... Da sie to vagiem zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się- Opcja kodowanie Skandynawskie.

( i nie pisz o samych halogenach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się pod warunkiem że ma odpowiedni MCE. ale to trzeba najpierw sprawdzić VAGiem.

ewentuaLNIE głowa pod kierownicę...trzeba odkręcić półkę pod kierownicą, i odczytanie numerów na obudowie modułu

MCEloc.JPG208443783_1_1000x700_audi-a4-b6-mce-modu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się pod warunkiem że ma odpowiedni MCE. ale to trzeba najpierw sprawdzić VAGiem.

ewentuaLNIE głowa pod kierownicę...trzeba odkręcić półkę pod kierownicą, i odczytanie numerów na obudowie modułu

MCEloc.JPG208443783_1_1000x700_audi-a4-b6-mce-modu

Możesz mi powiedzieć w co mam wejść w VAG'u, i co sprawdzić? I ewentualnie jak włączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz włączyć halogeny, żeby zapalały się Tobie po zapłonie. Dlaczego? A no dlatego, że jeśli wstawisz sobie jakieś dzienne w miejsce halogenów, bo przecież można takie kupić i przełożyć, to masz od razu dzienne po zapłonie. Dobre rozwiązanie, jeśli masz xenony.

Wyłącznik w pozycji 0:
Kodowanie w module 09:
1 - Reszta świata - nic się nie świeci czyli OK
2 - Finlandia - światła mijania świecą od razu po włączeniu stacyjki z tyłu i przodu czyli OK
3 - USA - nic nie świeci nawet po odpaleniu auta i spuszczeniu recznego
4 - Kanada - po włączeniu stacyjki świecą się światła przeciwmgłowe z przodu i z tyłu normalne czyli OK

Edytowane przez grzes283
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko czy jazda w PL na halogenach jest dozwolona raczej nie. Trafisz na służbiste który będzie trochę bardziej kumaty i dowód poleci.

Na szkłach masz oznaczenia ..

Na halogenach możesz jeździć jeśli w danym modelu masz taką opcję - fabrycznie przystosowane i oznaczenia na szkłach sama zmiana żarówki to zamarło

Chyba że masz na myśli przełożeni całości czyli wywalenie halogenów a wsadzenie dziennych tylko co wtedy na przeglądzie kiedy nie będziesz mieć halogenów ?

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadanie przeciwmgłowych świateł nie jest obowiązkowe, można wywalić ori halogeny a w ich miejsce zamontować dedykowane DRL-y + kodowanie na Kanadę i będzie wciąż zgodnie z przepisami.

PS. W MCE dla B6 jest dostępne ukryte kodowanie - oficjalnie jest tylko 1-4, a nieoficjalnie można wpisać również 5,6 i 7.

7-ma (nieopisana) opcja kodowania daje nam to, że w pozycji 0 przełącznika światła mijania świecą cały czas (przód i tył), a w środku przyciski są wygaszone. Dopiero przekręcenie przełącznika na tryb świateł mijania aktywuje wszystkie światełka w środku.

Z opcją AUTO dzieje się to samoczynnie gdy czujnik wykryje ściemnienie :)

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam i auto i czujnik zmierzchu, pytałem tak gdyż na codzień jeżdzę halogeny + postojówki, na wieczór na xenonie, nie mam z tym problemów i doskonale zdaje sobie sprawe że tak nie można jeździć... tak jak i z prawie 100% czarnymi szybami przednimi :D a chciałem same halogeny, bez postojówek , tak mi się bardziej podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma możliwości zakodowania modułu świateł (MCE) tak by same halogeny świeciły. W trybie kanadyjskim świecą one wraz z postojówkami.

Pozostaje Tobie kupno modułu do świateł DRL i trochę rzeźby w instalacji - np. by halogeny wciąż się dało w razie czego włączyć przez okrągły wyłącznik (przekaźnikiem da się to ogarnąć).

Może te lepsze urządzenia mają to w sobie już wbudowane.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...