Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak mocy


tryc

Rekomendowane odpowiedzi

wyciołeś środek i zaspawłeś?

Edytowane przez sławek85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odnośnie katalizatorów , mechanik sprawdził lewa stronę ( niby wyciągnął sondę lambdę i sprawdzić ciśnienie , mówił ze jest w normie bo niby są 2 atmosfery czy coś w tym stylu ) prawego kata nie sprawdzał , bo mówił ze już na komputerze by mu wyszło ze jakaś strona jest zapchana. Proponował mi sprawdzić przepływke . Wiec tak tez uczyniłem , pojechałem bo znalazłem taka część na allegro , zamontowałem ale bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ciśnienie po wykręceniu sondy? Cholera następny szaman od siedmiu boleści.

Żeby sprawdzić KATALIZATORY trzeba przeprowadzić ich test i to na wkręconych sondach i w dodatku sprawnych inaczej takie mierzenia możesz sobie wsadzić między..

W taki sposób to możesz cały silnik zmienić i będziesz miał dalej objaw.

Żeby sprawdzić katy masz wykonać

1. Skasować wszystkie błędy

2. Wyłączyć gaz i na nim nie jeździć przez jakieś kilkadziesiąt km

3, Sprawdzić czy wróciły jakieś błędy - ZAPISAĆ je

4. ZROBIĆ TEST SOND I KATALIZATORÓW (według procedury VAG) a nie jakimś miernikiem ciśnienia zamiast sondy!

test oczywiście na benzynie! przez cały proces nie uruchamiasz nawet na chwile gazu

Po takim sprawdzeniu będziesz miał pewność czy masz coś nie tak z katami czy są ok.

Ale po tylu latach to mało prawdopodobne żeby działały jak nowe

Inne sprawdzenia tak jak napisałem wyżej to aa szkoda słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba jednak musiał być szaman :D bo mówił ze wkręcał go do 6 tyś i ciśnienie w normie :) No dobra , dobrze że mówisz... ja tego testu raczej sam nie ogarnę , góra błędy skasuje jak uda mi się ponownie połączyć z VAGiem bo ostatnio u mnie to jakiś totolotek. Póki co błędów nie mam , zrobiłem wczoraj trasę 140 km nic nie wyskoczyło ale jechałem na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


4. ZROBIĆ TEST SOND I KATALIZATORÓW (według procedury VAG)


Robero321 proponuje wkleić tu procedurę VAG bo będziesz każdemu z osobna za chwile tłumaczył jak to zrobić :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pier*le ciekawe czy de*il też by ci sypnął 5 tysi na drugi silnik jak by Ci rozpieprzyło to ciśnienie głowice lub blok


Chyba masz rację zaraz ją wkleję bo nikomu nie chce się poszukać a jest to ładnie opisane jednym forum VW


Tu macie to ładnie rozpisane z tego co widze to autor tego wątku rozbudował ten opis o pozostałe grupy ale mniejsza o to

To jest TEST KATALIZATORÓW do 1,8 w 3,0 robi się dokładnie tak samo

http://forum.vw-passat.pl/threads/129394-Diagnostyka-sond-lambda-i-katalizatora-1-8T

Aby przeprowadzić test katów trzeba przeprowadzić najpierw test sond (grupa 34 i 46)

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy będzie różnica jak będzie dwa tłumnilki przelotowe a cztery zamiast katalizatorów chodzi im o dzwiek wydechu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie dyskusję i dla mnie nic z niej nie wynika. Mam podobny problem (powyżej 3K obrotów zaczyna tracić moment obrotowy - zamiast utrzymać wraz z obrotami maleje i czuć to na przyspieszeniu) ale:
- katalizatory są oki
- świece i cewki oki - bo wymienione
- rozrząd sprawdzany dwa razy
- podciśnienia również
- kolektory również
- moc na hamowni 216KM (to o 4 za mało ale to niewiele)
a komputer nie pokazuje żadnych błędów !
Różnica polega jedynie na tym, że nie mam silnika ASN a AVK...

ma ktoś może jakiś pomysł.... bo mechanicy w ASO już nie bardzo wiedzą co robić.... :-)

Edytowane przez ICM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałek w kolektorze sprawdzałeś?

To mało prawdopodobny wpływ, ale jakie masz świece założone? Platynowe jednoelektrodowe czy dwuelektrodowe zwykłe?

AVK/BGN powinny mieć zamontowane te pierwsze.

Jeśli silnik traci moment obrotowy to pojawi się siodło na wykresie mocy... dysponujesz wykresem z hamowni?

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...