2.0 ALT Kontrolka silnika. Sonda lambda czy katalizator?

strami

Witam. Zapaliła mi się dziś podczas jazdy kontrolka od silnika. Na kompie wyskoczył taki oto błąd:

VCDS-Lite Version: Release 1.2 Sunday, 22 February 2015, 20:32:49. Control Module Part Number: 8E0 907 557 Component and/or Version: 2.0L R4/5VS 0006 Software Coding: 0011501 Work Shop Code: WSC 63291 VCID: EEAFCDBBB98F 1 Fault Found: 16804 - Catalyst System; Bank 1: Efficiency Below Threshold P0420 - 001 - Upper Limit Exceeded

Sonda lamda, katalizator czy coś innego? Proszę o pomoc. Pozdrawiam!

Edytowane przez strami

Katalizator.

Jechać na emisje spalin czy najpierw zrobić testy sond i kata ?

Jechać też możesz. Zobaczysz co wyjdzie i będziesz pewny.

Witam, podłącze się do tematu bo prawdopodobnie podobny przypadek, dwa błędy które się pojawiają w krótkim odstępie czasu:

17526-Oxygen Lambda Sensor Heating: B1S2: Open Circuit P1118 -35-10- Intermittent

17522-Oxygen Lambda Sensor Heating B1S2: Internal Resistance too high P1114 -35-00

Silnik 1.8T AVJ

Dopisze ze wcześniej zapalał mi się check i też miało to być związek z sondą kolega mechanik założył na tą drugą sondę za katalizatorem, coś co miało oszukać kompa i miało nie zapalać check. Po przejechaniu 400 km zapaliło znowu, teraz zapala co 20 km.

Co podpowiadacie?

kolega Strami mial blad 16804 ktory dotyczy slabej wydajnosci katalizatora w silniku ALT mozna pokabinowac z tulekami , bo z z tego co mi wiadomo nikt do konca nie opanowal jak wylaczyc w kompie sonde diagnostyczna za katem. U ciebie kolego ostr8 sa bledy zwiazane z uszkodzeniem sondy, w silniku 1.8 T mozna ja jednak wylaczyc u kazdego lepszego elektronika . Pozbywasz sie tym samym problemu niesprawnego katalizatora oraz uszkodzonej sondy.

Ale pozbywam się jedynie wizualnego (brak zapalania się checka) problemu. Ale problem dalej będzie istniał i czy to nie będzie miało wpływu na prace silnika? Drugie pytanie czy te błędy jakikolwiek mogą mieć związek z ubywaniem oleju? I trzy jezeli chciałbym wyłączyć komputerowo tą sonde? czy check bedzie działał na inne podzespoły? czy już w ogóle sie nie zapali.

Sonda za katem zostala wprowadzona ze wzgledu na ochrone srodowiska. Jej wylaczenie w silniku 1.8T nie ma zadnego wplywu na prace silnika, Nie powoduje tez wywalania checka zwiazanego z praca sondy, ale cala reszte komputer kontroluje normalnie. Kiedys sporo sie tym interesowalem bo chcialem by mi wylaczono w silniku 2.0 niestety w wolnossacych jest z tym problem, a w 1.8 T kazdy chip tuner zrobi bez problemu.

poczytaj o tym w dziale uklad wydechowy , sporo o tym jest napisane.

No nie wiem , dzwonilem juz do paru firm i kazdy twierdzil ze mimo prob usuniecia ciagle wywala jakies bledy. Rozmawialem tez z firma produkujaca emulatory elektroniczne i Ci tez maja z tym problem.
Moze kolego polecisz jakas firme , chetnie z nimi o tym pogadam.

Moze kolego polecisz jakas firme , chetnie z nimi o tym pogadam.

Uderz do kolegi.

Robi to od ręki (jak sam napisał około 1h to zajmuje) ja czekam na dogodną okazje żeby nie jechać specjalnie. ;)

Uderz do kolegi.

adrian998998 - Przeglądanie profilu - Audi A4 Klub Polska

No i udało się wyłączyć bezproblemowo tą sondę?

Pytanie do osób które zakładały u siebie tulejki:

Na jaką średnice najlepiej rozwiercić tą dziurkę od spalin? Słyszałem coś kiedyś o fi 7 mm czy to prawda ?

Oryginalnie jest fi 2 mm.

Pytanie do osób które zakładały u siebie tulejki:

Oryginalnie jest fi 2 mm.

z tego co ja słyszałem to 4mm max 5mm, bo 7mm to raczej sporo

Sprobuje najpierw z fi 2mm, ewentualnie jak nie będzie efektów to będę rozwiercał na coraz wiekszą średnice.