Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodzony licznik Jaeger jak naprawić.


megaviruz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem tu nowy także proszę o nie kasowanie administratorów mojego tematu ewentualnie o poprawę. Na wstępie zaznaczę że przeczytałem już nie jeden temat na tym i innych forach na temat tych liczników nie znalazłem jakiegoś sensownego rozwiązania. Moje auto to Audi a4 b5 1.9 tdi licznik jaeger 8D0920930 (białe podświetlenie, zegarek cyfrowy), Niestety znalezienie licznika takiego na wyminę w miarę rozsądnej cenie jest bardzo ciężkie dlatego chcę go naprawić. Uszkodzone są dwa wskaźniki paliwa i temperatury. Wskaźnik od temperatury do 80 C idzie normalnie później się zatrzymuje i od razu skacze na 90 C. Wskazania klimatronica są w porządku na kanale 49 i 51 wszystko płynnie idzie. To samo tyczy się wskaźnika paliwa wskazówka w tym samym miejscu się zatrzymuje następuje skok (na połowę baku) i później płynie idzie do pełnego baku. Sprawdzony pływak i sprawdzany wskaźnik po wyjęciu pływaka czyszczona płytka rezystancji w pływaku, rozkręcony licznik (nic nie zatrzymuje wskazówek) wymieniony silniczek licznika na drugi używany (być może też uszkodzony postaram się załatwić kolejny). Proszę o jakieś inne podpowiedzi jak to naprawić reszta zegara ok. Jeżeli chodzi o naprawę procesora motoroli to proszę krok po kroku jak i czym (co kupić np na allegro) to naprawić i czy wiąże się to z wlutowaniem tego nieszczęsnego procesora czy da się tylko podmienić w jakiś inny sposób wsad tego procesora.

Wymieniłem już kolejny silniczek efekt ten sam :( zauważyłem też że temperatura na kanale 49 w klimatroniku (po rozgrzaniu silnika do 90 C) gwałtownie spada zaraz po zgaszeniu na 65 C nie wiem czy tak powinno się dziać jak jest u was?

Edytowane przez megaviruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z ich naprawą i wymień na VDO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z ich naprawą i wymień na VDO.

Wymienił bym na VDO jeżeli bym taki znalazł póki co próbuję naprawić swój bo jakiś większych uszkodzeń nie ma. Może jesteś w posiadaniu takiego licznika to byśmy się jakoś dogadali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaegera nie oplaca sie naprawiac, bo zrobisz jedno, a za chwile padnie nastepna rzecz. Poszukaj vdo z pelnym fisem. W dziale warsztat masz temat o wymianie licznika.

Wysłane z terenu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...