Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Po kilku metrach zapala się kontrolka ESP

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema,

pacjent A4 B7 2.0 BRD manual.

Po odpaleniu i przejechaniu kilkuset metrów zapala się kontrolka ESP i lekko przyhamowuje samochód, potem mozna normalnie jechać ale kontrolka ESP sie świeci i ESP nie działa, natomiast tempomat działa bez zarzutu.

Stawiam na czujnik kąta skrętu- pytanie jak dokładnie zrobić kalibrację. Czy wystarczy skasować błąd i przed ruszeniem pokręcić kierownicą czy trzeba zrobić procedurę VAGiem ( jeśli tak to poproszę o instrukcję lub odesłanie do tematu).

Jakie są wasze sugestie??

Opublikowano

Podłączam sie do pytania.. Mam B6 i podobny problem. Dzieje się to bardzo zadko ale sie zdarza.

Opublikowano

A sprawdzaliscie poziom plynu hamulcowego ? Mi sie zapalalo ESP i to przez to ze mialem klocki wytyrane, przez co bylo mniej plynu w zbiorniczku, dolalem i byl spokoj :) Pozniej oczywiscie musialem odsysac po wymianie klockow i tarcz

Opublikowano

Jest płyn u mnie :)

Opublikowano
  • Autor

właśnie też pierwsze spostrzeżenie padło na klocki z tyłu bo miałem do wymiany, po wymianie błąd się nadal pojawia, więc to nie to.

Opublikowano

Według mnie czujnik skrętu, przy zużytych przednich klockach wyświetli się komunikat na fisie, tak samo jest przy niskim stanie płynu.

Opublikowano
  • Autor

płyn dolany klocki wymienione, czujnik nadal się świeci, wie ktoś jak dokładnie przeprowadzić procedurę adaptacji czujnika skrętu??

Opublikowano

może zacznij od sprawdzenia błędów. Adaptacja czujnika skrętu jest w manual dot. montażu fis i tempomatu.

Opublikowano

czy jednocześnie wskaźnik temperatury wariuje?

Opublikowano

W mojej szerokiej bibliotece znalazłem taka procedure niby jest do AVF do 2004r ale nigdy tego nie przerabiałem więc nie wiem czy działa i jest ok.

Wchodzimy do:

[select]
[03 - ABS Brakes]
[Fault Codes - 02]
[Done, Go Back]
Skręć kierownice o co najmniej 30° w lewo a następnie spowrotem to jest ważne żeby dokonać prawidłowo procedury.. !!!


[Meas. Blocks - 08]
Kanał 005 pole 1 zobaczysz tam wartości kąta skrętu w stopniach, należy ustawić na wartość 0,0°
tolerancja ±5.0 °
[Done, Go Back]

[Login - 11]
Wpisz 40168
[Do It!]

[basic Settings - 04]
Group 001
[Go!]
[Done, Go Back]

[Fault Codes - 02]
błąd związany z czujnikiem G85 powinien się już nie pokazywać
[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]
wszystko robić na odpalonym silniku. [/i]

Opublikowano

Winny może być także czujnik przy pedale hamulca.

Wymiana na nowy (ori) pomaga.

Opublikowano

czujnik skrętu do sprawdzenia,jego ustawienie i ponowna kalibracja jak to nie pomoże to wymiana.

Opublikowano

może zacznij od sprawdzenia błędów..

Od tego zacznij, inaczej to gdybanie....

Opublikowano

Siemka panowie mialem ten sam problem wymiana czujnika pedalu hamulca pomogla. Dokladniej kontrolka zapalala sie i gasla dopiero po wylaczeniu/wlaczeniu silnika. Tak jak pisano u gory tylko i wylacznie ori pozdro

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie , a co może być przyczyną zapalanie się ESP??? błędów brak , czasem też brak hamulców za pierwszym naciśnieciem. zapala się esp , przyhamowuje i już wszystko ok

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.