Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 BLB] Gokart w Avancie 260KM/500Nm [DTM, gwint Vogtland, BBS 19”, heble S4, custom wydech SLG]


mravel

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, mravel napisał:

Zona sie ze mnie smieje ze kupilem czerwone kapsle BBS ? wydaje mi sie ze cos tam jednak pasuja do rolki i auta.

Zdjecie z garazu, grzebane przy TFSI Chyba nie chce juz diesla ?

 

6B7AD841-E35B-4E42-9F8E-CA8D4D76F25A.jpeg

Fajny smaczek według mnie :thumbup1:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracamy do TPMS -> codowanie

Jest sobie takie cos Audi A4 (8E) Tire Pressure Monitoring - Ross-Tech Wiki

Coding

0?xxxxx: Data Carrier

0 = 1 Antenna @ 433 MHz (PR-7K7)

1 = 1 Antenna @ 315 MHz (PR-7K8)

0x?xxxx: Type

0 = Rest of World (RoW)

4 = USA

+1 = Emergency Mode (Run Flat Tires)

+2 = Extra Load

0xx?xxx: Front Axle (Part Loaded) I

1 = 1.x bar

2 = 2.x bar

3 = 3.x bar

0xxx?xx: Front Axle (Part Loaded) II

0 = x.0 bar

1 = x.1 bar

2 = x.2 bar

3 = x.3 bar

4 = x.4 bar

5 = x.5 bar

6 = x.6 bar

7 = x.7 bar

8 = x.8 bar

9 = x.9 bar

0xxxx?x: Rear Axle (Part Loaded) I

1 = 1.x bar

2 = 2.x bar

3 = 3.x bar

0xxxxxx?: Rear Axle (Part Loaded) II

0 = x.0 bar

1 = x.1 bar

2 = x.2 bar

3 = x.3 bar

4 = x.4 bar

5 = x.5 bar

6 = x.6 bar

7 = x.7 bar

8 = x.8 bar

9 = x.9 bar

 

Co do 1, 2 i 3 bitu nie ma pytań. Pytanie zaczyna się o dalsze. Jak rozumiem, jest to maksymalny zakres dla czujnika? 

Mam ciśnienie ustawione w kołach na 2.8bar Przy ustawieniu kodowania 0002222, które gdzieś podejrzałem na forum wyskakuje mi co kilka km pomarańczowa ikona jak w załączeniu ALE przekreślona. Nie wiem co ona może oznaczać. Podejrzenie padło na kodowanie. Czy w przypadku ciśnienia na poziomie 2.8 bar kodowanie nie powinno być raczej 0002828 lub więcej? 

Przy kodowaniu 0002222 pokazuje ciśnienie w okolicach nie więcej niż 2.2 bar w blokach. Każdy czujnik pokazuje dane. Na kołach jest jednak 2.8 bar. Po zmianie kodowania w blokach czujniki podają prawidłowo 2.8 bar. Niemniej "pomarańczowa ikona jak w załączeniu ALE przekreślona" jeszcze się nie pojawiła. Wie ktoś w ogóle co ona oznacza? 

176636857_80015-Ukadkontrolicinieniawoponach-1.jpg.f83d1760a998ac040844c3d9a383557d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te ostatnie 4 bity służą do określenia prawidłowego ciśnienia w kołach. Jeśli ustawisz w kodowaniu na 2.8 a jeździsz na 2.2 to wtedy sterownik może wywalać błąd od czapy. tak samo jak jeździsz na ciśnieniu 2.8 a ustawisz w blokach 2.2, to zanim wykryje ubytek może być już za późno.

aha po ustawieniu kodowania z poziomu licznika przeprowadź procedurę zmiany kół.

Edytowane przez MaTeo85
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest temat - nowa dwumasa LUKa w moim setupie wytrzymała 10k km. Jakis pomysl, jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale trzeba tam zajrzeć o co chodzi. Cos może się poluzowało...

Te 10k km to jak długo zajęło? Może da radę zareklamować, jakby ten dwumas był wadliwy.. :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie teraz dwumasy robią niestety. Sachs czy LuK to to samo gówno, z pudełka wyciągasz a większe luzy ma ustawione na start, jak wyjechany stary dwumas po 400k przebiegu. Jedyny ratunek to taki dwumas odesłać aby albo wymienić w nim sprężyny, albo go inaczej ustawić, oczywiście do zewnętrznej firmy, bo nikt takiej reklamacji nie uzna, a nawet jak uznają to wymienią na taki sam szit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie pol roku zajelo mi nalatanie tych 10kkm. Co najlepsze, sama trasa. GdIe to oddac do regeneracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mravel napisał(a):

Dokladnie pol roku zajelo mi nalatanie tych 10kkm. Co najlepsze, sama trasa. GdIe to oddac do regeneracji?

Słyszałem o "sprzęgło luka w pudełku stuka", piszę to jako bump bardziej z ciekawości co faktycznie się potoczy dalej i jak rozwiązać ten problem. Mnie czeka też wymiana sprzęgła więc wolałbym coś wiedzieć na przyszłość. 

 

Rozważałeś sprzęgło Sachs Performance? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, mravel napisał(a):

Dokladnie pol roku zajelo mi nalatanie tych 10kkm. Co najlepsze, sama trasa. GdIe to oddac do regeneracji?

To już musiałbyś szukać sam po opiniach innych. Szukałbym na Twoim miejscu firm, które specjalizują się w modernizacji sprzęgieł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam u Radzikowskiego co z tym zrobic

@Ivanekale ja wkladalem i mam kevlar od Radzikowskiego i docisk Sachs performance. To set pod ponad 500 nm. To nawet lepiej niz sprzeglo od Sachsa z tej serii. Tu problem jest z sama dwumasa. Dwumasa nowa od LUKa

Edytowane przez mravel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dwumasy tak robią, dają na start krótsze sprężyny, żeby dostawały większy moment do stłumienia i wcześniej się zużyły. Już nawet lepsza by była sytuacja gdzie wstawiona jest dwa razy słabsza sprężyna ale tłumiła już od zera, jak mocna sprężyna która dostaje strzał, bo nie ma kontaktu.

 

Jedyna opcja to wstawienie właśnie dłuższych i mocniejszych sprężyn, to taki dwumas przeżyje budę auta.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, Kamil z Pro Choice mówi, że reklamacje raczej mi odwalą. Są duże "tolerancje" i najczęściej winna w takich wypadkach jest skrzynia biegów. Spróbujemy.

Dostałem namiar na firmę regenerującą dwumasy z Kielc i zobaczymy co z tego będzie. Wyślę swoją starą (też LUKa), która wytrzymała lekko 150kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mravel napisał(a):

Więc tak, Kamil z Pro Choice mówi, że reklamacje raczej mi odwalą. Są duże "tolerancje" i najczęściej winna w takich wypadkach jest skrzynia biegów. Spróbujemy.

Dostałem namiar na firmę regenerującą dwumasy z Kielc i zobaczymy co z tego będzie. Wyślę swoją starą (też LUKa), która wytrzymała lekko 150kkm

 

Mówisz o serwisie Dwumas na Skrajnej?

Jeśli to oni, to mogę tylko powiedzieć tyle, że na pewno idzie do nich tego dużo, ale... Podobno też sporo naprawionych wraca z reklamacją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...