Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] sedan 1.8T Quattro :) aktualnie-230hp/350Nm KW V1/JR21 19" 9.5J:.. Bix B8, heble 345mm


dawid7737

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.opony.com.pl/narzedzia/indeks-nosnosci-opon/

Dla porównania w moim avancie na wlepce jest 93.

Porównując 85 i 93 wygląda to tak:

nośność/masa [kg]

85 515
86 530
87 545
88 560
89 580
90 600
91 615
92 630
93 650

Czyli jedyne 135kg na oponie x4 = ponad pół tony na aucie.

Tyle musi być lżejsze teraz auto...

Wyobraź sobie jak zapakujesz mocne hamulce np 345mm na przód ( oraz odpowiednie na tył) i zaczniesz hamować, "transfer masy na przód" ....

Co się może stać?

Opony o takiej nośności nadają się do tego, żeby je założyć na auto i robić mu zdjęcia, a nie żeby jeździły w tuningowanym samochodzie z podniesioną mocą, mocniejszymi hamulcami itp.

Polecam Continetal contisportcontact 5 w rozmiarze 235/40/18 94Y. Z taką szerokością już w miarę przeniesiesz moc i hamowanie. Opona jest miekka i nie trzeba jej grzać specjalnie jak jej poprzednik czyli contisportcontact 3. Z innych to jeszcze Michelin Pilotsport 3 i 4.

Opony na felge 19" nie kupisz pewnie takiej aby zachować całkowity rozmiar koła i jeszcze nośność czy szerokość bo przecież do mocniejszych hamulców nie zakłada się opon o takiej szerokości jak w golfie 4, ale o tym na forum się nie mówi bo liczy się wielkość felgi, ma być 19...

Sam jak kupiłem auto to miałem nośność 91 ale potem poczytałem co i jak i zmieniłem dla spokoju.

Powodzenia w modach!

Edytowane przez wampir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten znowu o tych oponach. Kazda opona z naciagiem bedzie nie odpowiednia. Przejezdzilem cale lato i nic sie nie działo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten znowu o tych oponach. Kazda opona z naciagiem bedzie nie odpowiednia. Przejezdzilem cale lato i nic sie nie działo...

Krzysztofie, czy napisałem gdzieś nieprawdę odnośnie indeksu nośności opon i zaleceń producenta?

Jeżeli tak to popraw mnie proszę.

Czy masz listę swoich badań laboratoryjnych, którymi udowodnisz, że producenci się mylą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Przy ekstremalnej jeździe (tor itp.) i przeciążeniach indeksy mają znaczenie ale

nawet jeśli wrzucisz np. 235/35/19 XL do B/B7 z indeksem 91 to przy ostrzejszej jeździe nic nie ma prawa się stać.

Oczywiście jeśli chcesz zachować jak najwyższą trakcję, indeks nośności a przy tym niską masę i zrobić miejsce na duże hamulce to wrzucaj np. OZ Super/Ultra leggera z np. Pilot Super Sport 235/40/18 :D

Pozdrawiam!

Edytowane przez black4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Panowie do nikogo pretensji to jest tylko dobra rada można powiedzieć. Ale osobiście powiem tak napewno będzie naciąg, upalania ostrego nie będzie chociaż nie powiem moc chce podnieść i mam nadzieje że to wystarczy jak narazie tzn te opony :)

Miały być mody mocy ale narazie jednak przerwa bo wpadła nowa zabawka wracam na moto :D

1fbcb4520bc8035b8b79b6eaeeff4857.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i felgi namierzone oraz zamówione 4x9.5j
76c6af408309011b57c4907a9e5abd92.jpg
ad3663b4080e73936aefed02052e04fe.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie będą brawa bili na ulicy [emoji3] Mega dobry wybór [emoji4]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne to koło ;) tylko dziwnie ma zrobiony otwór na wentyl , od tyłu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne koło :)

 

Ja tam widzę nawet dwa otwory? Normalnie tajemnicza sprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no faktycznie na pierwszym zdjeciu :grin: o co kaman z tymi otworami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za miłe słowo :D ja wszystko założe i spasuje chce by była kosa zobaczymy ;) drugi otwór jest na czujniki jakieś ale w zestawie jest zaślepka do każdej felgi :)

A dziś doszły mi nowe żarniki bo moje już słabo świeciły, zobaczymy jak się spiszą
a9e34773a701a9fbc740f4f1a859b9a2.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki H4mm3r [emoji4]
Dzisiaj wpadły koła na auto (podziękowania dla JMShop za szybkie ściągnięcie kół). Jutro porobie fotki czystej fury i zapodam.
Parametry 19" 9.5J et40 przód i tył wszedł bez dystansu chociaż możliwe że na przód dam 5mm bo chowa się felga ;)
6f835dc3f9bbfd37e8d2d37a074783b6.jpg8b142f69ebc7675cf79da6b5c2c74a74.jpgdff2b4e139a3cf4192276f5e2a75cb38.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest to....wygląda jak....  nie no mega siedzi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bialy napis wiocha, pasek z przodu za dlugi, ale odnosnie kół to jest malina :jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko jest tylko te pozostałe otwory w feldze zaślep. :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisy narazie zostają zobaczymy co dalej z nimi, co do paska racja musze w końcu to zrobic i go skrócić ;) a w felgach nie zaślepiam nic bo po co jak jest dobrze ;)
dce75f6cd22fcd3b0df97d3670467655.jpg1ee29acbaf9a608a1d35dcbf59716f93.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...