Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka instalacje dobrac ?


mniek991

Rekomendowane odpowiedzi

WItam. Szukam pomocnej dłoni w doborze instalacji gazowej do mojej perełki. Silnik oczywiście 2.0 130KM. W moim warsztacie gdzie zakładałem gaz do 2 aut zaproponowali mi instalacje Stag-a i z tego co telefonicznie się dowiedziałem wtryski baracud-y.
Troszeczkę się zagłębiałem w temat i dużo forumowiczów poleca tą instalacje tylko na wtryskach Hana...
I tu pytanie do Was drodzy forumowicze.... Co doradzacie, dodam że koszt wynosi 2200
Ps. gdzie najlepiej wstawić wskaźnik ilości gazu chodzi mi o tą centralkę. (możecie wrzucić zdjęcia jak u was to wstawili)
Pozdrawiam i liczę na ciekawą dyskusję. Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wtryskiwacze mozesz smialo brac, sa porownywalne.

Czy lepiej doinwestować do Hany ?? Dodam że autkiem chcę trochę pojeździć więc te 200 w tą czy w tamtą nie będzie robiło wielkiej różnicy chyba że wtryski zostawić baracudy a doinwestować w coś innego ?? jak sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już jedna sprawa załatwiona ;) teraz pozostaje pytanie gdzie macie upchane te centralki, w jakich miejscach żeby to estatycznie wyglądało ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założone ;) później wrzucę wam co mi wstawili..... Tylko jeszcze jedna kwestia jadąc na gazie spada mi kontrolka od paliwa... nie wiem czemu tak się dzieje, dodam tylko że mam pół fisa i nie mogę nic przerzucić..... Macie tak samo czy coś jest u mnie inaczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskaźnik od paliwa nie powinien opadać,

instalacja powinna być tak wystrojona,że na gazie ma działać tak samo jak na PB w pełnym zakresie obrotów,

chyba że jest tak ustawione że po przekroczeniu określonych obrotów instalacja podpiera się PB,


dodam tylko że mam pół fisa i nie mogę nic przerzucić.....

o co tu chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniek991, dnia 17 Kwie 2015 - 18:17, napisał:

dodam tylko że mam pół fisa i nie mogę nic przerzucić.....

o co tu chodzi

Pół fis to coś jakby fis z mniejszymi możliwościami, nie ma opcji spalania w czasie rzeczywistym, jest pokazany tylko zasięg na obecnym stanie baku paliwa, opcje check najważniejszych parametrów jazdy oraz wyświetlacz połączony z radiem, mam taki sam u siebie, ponoć jest opcja zrobienia pełnego fisa po wgraniu oprogramowania i wymianie manetki z dodatkowymi przyciskami, koszt chyba z 1200pln...

co do instalacji gazowej to też się zamierzam i również zaproponowano mi instalke staga4, ale wtryskiwacze hana lub rega, cena 2200.

mniek991 czekam na foty jak tak to u Ciebie upchali no i napisz czy jesteś zadowolony, jak wrażenia z jazdy :wink:

Edytowane przez Misiek1219
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIS czy pół FIS nie ma tu znaczenia . Obstawiam że gazownik się nie popisał i coś jest niedopatrzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za 2200 reg albo hana to bierdz hane i staga qboxa albo 4plus nie daj sobie wcisnąc eco. Choc podejrzewam ze za tą cene to stag 4eco + regfast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wskażnika paliwa te typy tak maja ze lubia opadać mimo 100% jazdy na gazie ,szczególnie gdy masz rezerwe albo full pon ponownym właczeniu zapłonu wskaznik powraca w normalna pozycje. Gdzies juz był o tym temat na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę - U mnie wskaźnik paliwa nie opada niezależnie ile mam pb w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie już nie opada, przy pierwszej jeździe tak było. Co do zdjęć postaram się wrzucić (jutro albo dziś). A wrażenia z jazdy... nie odczuwam różnicy między jazdą na Pb a LPG nawet samo przełączanie jest nie odczuwalne (słychać tylko pyknięcie od zaworu z butli (chyba) ....... A co do zamiany pół fisa na pełnego to koszt rzędu 90 PLN za manetkę + koszt podłączenia VAG-a i zmiany paru wskaźników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak za 2200 reg albo hana to bierdz hane i staga qboxa albo 4plus nie daj sobie wcisnąc eco. Choc podejrzewam ze za tą cene to stag 4eco + regfast

Zestaw to Stag 4 Qbox, reduktor zavoli chyba zeta i wtryski barakudy, do tego większy zbiornik niż zakładałem zamontować, zmieścił się 62 litrowy dlatego była lekka dopłata, cena zestawu to 2440zł, przejechane na tym 400km i póki co zero problemów, dodam jeszcze, że te 400km to na jednym baku i jeszcze rezerwy nie mam :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam instalacje gazową LECHO SEC MINI 2 wtryskiwacze BARRACUDA i auto na gazie chodzi pięknie mogę powiedzieć, że na gazie chodzi lepiej jak na benzynie. Nie miałem najmniejszych problemów z gazem większość chwali wtryski HANA, ale BARRACUDA jest jeszcze lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem OMVL REG FASTY do wczoraj bo niestety padły po 25 tys km i ich nie polecam do tego silnika wgl.... Teraz mam Barracudy i jest rewelka, zupelnie inaczej auto chodzi... na wolnych nic nie czuć jak silnik pracuje... bo na regach to porazka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cały zestaw BRC. Płaciłem w promocji 2690 z tego co pamiętam. Cena normalna była 3300. 2 lata około 70tyś zrobione i tankuje LPG i co 15tyś filtry,oleje itd. Do butli wchodzi około 42litrów i robię spokojnie ponad 400km(głownie trasy). Jak ktoś chce zdjęcia to mogę wrzucić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...