Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie tanie wahacze polecacie ?


Pawel8

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA na wahacze febi. to. juz nie te febi co 3 lata temu 

kupilem klientowi na wymiane w sklepie moto (zaprzyjaźniony) ori febi ale sworzen latał lekko. jak w chinczyku. oddalem go i wzialem trw(koszt 200zl) febi byl za 88zl. bez porównania TRW reka bylo ciężko ruszać nawet jak sie rozruszal. LMO tez juz sie zrypal. takze ze wszystkimi teraz to. loteria. dobrze ze mam taka opcjenze mogę sobie w sklepie protestować i nawet poważyć. i ktory mi pasuje to biore. robilem testy na chinczykach. i mlotkiem potraktowane (3kg) pekaja w 3-8 kawałki. gdzie np trw walony mlotkiem 10 min daje lekkie skrzywienie. takze wnioski wyciagnij cię sami. na dół nie polecam tych tanich. na górę minimum to ms,  skv. nic innego. na dół tylko trw delphi moog flennor lmo swag itp w przedziale cenowym od 200zl za sztuke. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem kupić moog to mi dzik odradził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba pijany byłeś :P moog jest przyzwoity przeca to nie to samo chińskie gówno które tutaj próbuje się polecać.

w Moogu przeguby kuliste znajdziesz z rtsa.

Pozdrówki

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Krycha70 napisał:

UWAGA na wahacze febi. to. juz nie te febi co 3 lata temu 

kupilem klientowi na wymiane w sklepie moto (zaprzyjaźniony) ori febi ale sworzen latał lekko. jak w chinczyku. oddalem go i wzialem trw(koszt 200zl) febi byl za 88zl. bez porównania TRW reka bylo ciężko ruszać nawet jak sie rozruszal. LMO tez juz sie zrypal. takze ze wszystkimi teraz to. loteria. dobrze ze mam taka opcjenze mogę sobie w sklepie protestować i nawet poważyć. i ktory mi pasuje to biore. robilem testy na chinczykach. i mlotkiem potraktowane (3kg) pekaja w 3-8 kawałki. gdzie np trw walony mlotkiem 10 min daje lekkie skrzywienie. takze wnioski wyciagnij cię sami. na dół nie polecam tych tanich. na górę minimum to ms,  skv. nic innego. na dół tylko trw delphi moog flennor lmo swag itp w przedziale cenowym od 200zl za sztuke. 

To że sworzeń chodzi lekko ma się nijak do dalszego ewentualnego zużycia. Kiedyś klient do mnie pisał że w RTS sworzeń chodzi lekko palcem go można przesuwać. Założył i do tej pory cisza.Sworznie lemfordera chodzą podobnie i nic się z nimi nie dzieje. Samo zaciśnięcie mocne sworznia w wahaczu nie koniecznie da  porządany efekt.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, dzik napisał:

chyba pijany byłeś :P moog jest przyzwoity przeca to nie to samo chińskie gówno które tutaj próbuje się polecać.

w Moogu przeguby kuliste znajdziesz z rtsa.

Pozdrówki

marcin

To tak samo jak chciałem ori czujnik temp. a wysłałeś jakiś gówniany zamiennik.. " FAE " xD

Oj dziku haha :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przeleciałem temat do połowy i odpadłem na kłótniach. Ale co z niego wyniosłem, to to, że coś wartego uwagi ze średniej półki to Meyle albo Moog? Teraz mam TRW. Chyba od nowości, bo ma znaczek Audi, więc trochę wytrzymał. Mam do wymiany dolny wahacz przedni. Ktory brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć pewność to w tej kolejności. Lemforder->TRW-> Meyle HD-> RTS lub Moog. Cała reszta nie pewny temat:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O skv czytalem ze po 11 miesiacach padają. Wiec nie sa takie dobre chyba co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O skv czytalem ze po 11 miesiacach padają. Wiec nie sa takie dobre chyba co?


Sam jestem ciekaw czy to prawda? U mnie po 10 miesiącach od założenia i dystansie 24 tys. km żadnych luzów na przeglądzie nie stwierdzono.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marivs napisał:

 


Sam jestem ciekaw czy to prawda? U mnie po 10 miesiącach od założenia i dystansie 24 tys. km żadnych luzów na przeglądzie nie stwierdzono.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
 

 

Był tu gość co mu padły 2 wahacze po 10 miesiącach i 5 dniach. Ze wszystkim jest loteria. Tak samo jak kupisz łożysko, powinno wytrzymać 60K km a może po 5 K km się wysypać.

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa tygodnie temu zamontowałem RTS`a cena na chwile obecną to 790 zł...sworznie pracują ciężko po założeniu na auto czuć że kierownica ciężej pracuje w porównaniu do starego zawieszenia (jeszcze siedział oryginał), zawieszenie mam sprawdzone bo 3 lata temu zakładałem je kuzynowi do Passata na chwile obecną przelatał na nim 40 tys. km. i nadal nie ma żadnych luzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale 3 lata to dużo jeżeli chodzi o jakość produktu, która z roku na rok spada na łeb na szyję. Producenci obniżają ją żeby jak najwięcej zarobić na produkcie, szkoda tylko, że zwiększają ryzyko poważnych wypadków, w których ludzie mogą zginąć, szkoda gadać. Tak czy inaczej, oby Ci trzymało jak najdłużej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem komplet RTSa, zrobione 10k...dokładna kontrola, zero niepokojących objawów. 

Ja dla mnie za 800 jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dawid_92 napisał:

To co polecacie zawieszenie skv??

Ile robisz km rocznie?

Ja teraz jak będę zmieniał wahacze to wkładam RTS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile zamierzasz mieć jeszcze to auto? Jak dużo jeździsz to zakładaj Lemforder. Wydasz trochę kasy ale zawieszenie się na pewno odwdzięczy długą żywotnością.

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, k232 napisał:

A ile zamierzasz mieć jeszcze to auto? Jak dużo jeździsz to zakładaj Lemforder. Wydasz trochę kasy ale zawieszenie się na pewno odwdzięczy długą żywotnością.

No jeszcze zamierzam miec i jeździć. Ms wytrzymal prawie 3 lata. I cos podobnego bym chciał znów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak ms sprawdzony to bierz ms, ja Ci pisałem, że ja następne wahacze będę brał rts, cena git i firma też git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...