Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie tanie wahacze polecacie ?


Pawel8

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.11.2017 o 12:35, KINIAM napisał:

Zawieszenie wielowahaczowe wymaga pewnego kunsztu jego montażu i to cała tajemnica.

Widziałem źle zamontowane te z najwyższej półki jak poszły sworznie po 7-10 tys. km.

Ostatnio widziałem takie najtańsze po 150 tys. km poszła prawa strona prawdopodobnie z powodu wjeżdżania w dziury na poboczach.

a co ma zły montaz do trwałości sworznia

zły montaz może tylko uszkodzić tuleje

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wyzyk83 napisał:

a co ma zły montaz do trwałości sworznia

zły montaz może tylko uszkodzić tuleje

Zapewne masz rację nie jestem zawodowym mechanikiem i mogłem coś przekręcić w swojej wypowiedzi, pisaninie.

Jedyne na co chciałem zwrócić uwagę to to, że widuje często robotę fachowców-profesjonalistów, która za chwilę się rozpada.

Jednak na szczęście są tacy co w oparciu o te same podzespoły tak to zamontują, że działa to o wiele dłużej.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

W stolicy za wymianę trzeba liczyć 300-350zeta.Do tego zbieżność/geometria ze 100zl minimum.

Cytuj

No to mi krzyknął 500 w małym mieście z geometrią i zbieżnością 

Mi we Wrocławiu mówili około 1tys. Najtańszą ofertę jaką udało mi się znaleźć to 720 (z geometrią). Dzisiejsza perełka: "Za wymianę 600zł, plus dodatkowo jak śruby będą zapieczone to 100zł... od sztuki. Zbieżność? To kolejna 100"

 

Macie kogoś godnego polecenia do wymiany kompletu zawieszenia (przód) we Wrocławiu lub bliższych okolicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stolicy za wymianę trzeba liczyć 300-350zeta.Do tego zbieżność/geometria ze 100zl minimum.
No to mi krzyknął 500 w małym mieście z geometrią i zbieżnością 
Mi we Wrocławiu mówili około 1tys. Najtańszą ofertę jaką udało mi się znaleźć to 720 (z geometrią). Dzisiejsza perełka: "Za wymianę 600zł, plus dodatkowo jak śruby będą zapieczone to 100zł... od sztuki. Zbieżność? To kolejna 100"
 
Macie kogoś godnego polecenia do wymiany kompletu zawieszenia (przód) we Wrocławiu lub bliższych okolicach?
http://spedmax.pl/index.html
Jakieś 2 miesiące temu wymieniałem. Miałem jeszcze ori 15 letnie zawieszenie. Za cięcie szlifierką nie pobiera dodatkowych opłat :)
Zadzwoń zapytaj. Marcin naprawia głównie auta VAG. Ceny nie powiem bo nie mogę kosztorysu znaleźć ale na pewno nie 500 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież każdy tu bierze 100 zł od sztuki, skąd Ty się urwałeś? Ceny rosną, jak śruby nie chcą wyjść ze zwrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zmieniłem mechanika na: Kemot Auto Serwis z Pełczyńskiej i póki co jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie zamiar płacić powyżej 500 zł, to serio.. zestaw dobrych kluczy ogarniecie za 250 zł, pół dnia roboty i po sprawie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie 500zł to zdzierstwo. Ja za wymianę wszystkich wahaczy zapłaciłem chyba 150-200zł i też śruby były zapieczone. No ale niestety duże miasta się cenią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 250 zł moim zdaniem nie warte zachodu. Tak to będziecie mieli już porządne klucze i doświadczenie, no i satysfakcje zrobienia czegoś samemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy chłopaki, jakie wahacze polecacie? Od najtańszych do najdroższych, i skąd sprawdzone komplety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy chłopaki, jakie wahacze polecacie? Od najtańszych do najdroższych, i skąd sprawdzone komplety?
Póki co z RTS jestem zadowolony, z 15k km chyba zrobiłem dopiero, cicho i chyba za wcześnie, żeby luzy badać:-)

Jedynie po myjni dwa razy piszczały, ale koledze rouville piszczał cały żywot :-P

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy chłopaki, jakie wahacze polecacie? Od najtańszych do najdroższych, i skąd sprawdzone komplety?
Najdroższe/najlepsze Lamforder. Najtańsze nie mam pojęcia nie testuje ale pewnie stalowe nie alu :) napisz do kolegi "dzik" ma sprawdzone zawieszenie w dobrej cenie. Ja zakładałem Delphi jestem zadowolony, ale Lamforder jest wagowo dużo lżejszy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wielowahacza do A4 B5 stalowego, są tylko alu. Ja od siebie polecam SKV, sam zrobiłem na nich 23k km i żadnych luzów nie ma, a inni robią nadal jeszcze więcej. Z tych droższych to TRW, RTS, potem Lemforder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2017 o 21:45, Langista napisał:

Jak macie zamiar płacić powyżej 500 zł, to serio.. zestaw dobrych kluczy ogarniecie za 250 zł, pół dnia roboty i po sprawie..

A co Ci da zestaw dobrych kluczy jak się zapiecze śruba w zwrotnicy? Bez kanału lub podnośnika pół dnia walki. Palnik lub wiertarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wielowahacza do A4 B5 stalowego, są tylko alu. Ja od siebie polecam SKV, sam zrobiłem na nich 23k km i żadnych luzów nie ma, a inni robią nadal jeszcze więcej. Z tych droższych to TRW, RTS, potem Lemforder.
Kolego aluminium, a amelinium z domieszką stali lub innych stopów zawsze było zmorą zamienników zawieszenia VAG nie tylko B5 ale ogół zawieszeń więc warto kupić z pewnego źródła SKF to akurat dobry zamiennik wkoncu firma robi kupę części na 1 montaż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, luki19862121 napisał:
4 godziny temu, Langista napisał:
Nie ma wielowahacza do A4 B5 stalowego, są tylko alu. Ja od siebie polecam SKV, sam zrobiłem na nich 23k km i żadnych luzów nie ma, a inni robią nadal jeszcze więcej. Z tych droższych to TRW, RTS, potem Lemforder.

Kolego aluminium, a amelinium z domieszką stali lub innych stopów zawsze było zmorą zamienników zawieszenia VAG nie tylko B5 ale ogół zawieszeń więc warto kupić z pewnego źródła SKF to akurat dobry zamiennik wkoncu firma robi kupę części na 1 montaż.

SKV, nie SKF. Nie wiem jakie zawieszenia kupowałeś, ale jak kupiłeś jakieś wielowahacze do B5 i miały domieszkę stali, to nie wiem jak to się trzymało. Stal nie zmiesza się z aluminium. Możesz jak już pokryć stal cienką warstwą aluminium, żeby go rdza tak nie brała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, u kogo na forum mozna dostać master sporta? Czy brać z allegro bez obaw? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...