Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BKE] Mocne drgania nadwozia i dzwigni zmiany biegów.


Karol 30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanko odnośnie auta mojego. Mianowicie telepie budą na wolnych obrotach i drży lewarek zmiany biegów ( nie za mocno, ale jest to wyczuwalne ). Dziś sprawdzałem auto na kompie, wtryski w normie pokazyje, wszystko ok. Co może być przyczyna tego telepania? Mechanik podejrzewa poduszkę silnika, tą z czujnikiem, czy faktycznie może to być to, jak sprawdzić czy ta poduszka jest dobra? Pytam bo nowa koszyuje ok 500 zł i nie chce wywalac kasy w błoto:)

Dzięki za wszelkie porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie telepie lewarkiem na 5 przy niskich obrotach jest to ledwie odczuwalne. Ale co do tej poduszki to raczej nie jej winna bo ja mialem nie dawno wymieniane. Wec musisz szukac gdzie indziej problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie może leżeć problem, pod katem elektroniki, wtrysków wszystko idealnie, żadnych błędów ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem popytaj kilku mechaników którzy sie zajmują tylko audiczkami ja mam inny problem którego tez nikt nie wie gdyż z chłodnicy od interculera wali olejem z niej a nie powinno na 6tys km wpier mi 1litre oleju i czemu turbina nie puszcza nie dawno wymieniona chlodnica nie walnięta to co może z tym byc nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestie delikatnych drgań sobie odpuść, sam przerabialem i przegrałem ta nierówna walkę :-P jak by była walnieta poducha ta z czujnikiem to na vagu by Ci błąd wyskoczył bodajże zwarcia do plusa. Co do vaga i informacji które podaje tez bym podchodził z dystansem. Co do walki z drganiami mam obie nowe ori poduszki pod silnikiem i nowa Febi pod skrzynia, nic nie dało, zajrzałem do wtryskow- vag pokazywał ze są idealne, największa odchylenie około 0.55, okazało się ze uszczelnienia i grzybki wytarte, wiec założyłem nowe zestawy i powiem szczerze że nie bardzo widzę różnice, a jak już jest to raczej delikatna, jak była zdjęta pokrywa to wpadły od razu nowe hydro i panewki, wałek wyglądał dobrze więc został stary... Przy rozrządzie padł pomysł ze może to on jest wirowajca, głównie rolka z tłumiki drgań alternatora wiec wpadł cały rozrząd i osprzęt ori, i co.... ? I nic... Jak sobie delikatnie mrowil na postoju tak i mrowi, dwumasu się nie tykam, czekam aż naprawdę padnie bo szkoda kasy, w każdym razie poszło kupę kasy a efektów brak :-P plus taki ze mam teraz auto przygotowane do jazdy jak trzeba :-D

Jak masz kasę i cierpliwość to życzę powodzenia :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestie delikatnych drgań sobie odpuść, sam przerabialem i przegrałem ta nierówna walkę :-P jak by była walnieta poducha ta z czujnikiem to na vagu by Ci błąd wyskoczył bodajże zwarcia do plusa. Co do vaga i informacji które podaje tez bym podchodził z dystansem. Co do walki z drganiami mam obie nowe ori poduszki pod silnikiem i nowa Febi pod skrzynia, nic nie dało, zajrzałem do wtryskow- vag pokazywał ze są idealne, największa odchylenie około 0.55, okazało się ze uszczelnienia i grzybki wytarte, wiec założyłem nowe zestawy i powiem szczerze że nie bardzo widzę różnice, a jak już jest to raczej delikatna, jak była zdjęta pokrywa to wpadły od razu nowe hydro i panewki, wałek wyglądał dobrze więc został stary... Przy rozrządzie padł pomysł ze może to on jest wirowajca, głównie rolka z tłumiki drgań alternatora wiec wpadł cały rozrząd i osprzęt ori, i co.... ? I nic... Jak sobie delikatnie mrowil na postoju tak i mrowi, dwumasu się nie tykam, czekam aż naprawdę padnie bo szkoda kasy, w każdym razie poszło kupę kasy a efektów brak :-P plus taki ze mam teraz auto przygotowane do jazdy jak trzeba :-D

Jak masz kasę i cierpliwość to życzę powodzenia :-P

Święta prawda, to jest walka z wiatrakami :kox:

Jak ktoś ma za dużo kasy i nie ma lepszego pomysłu na jej wydanie , to niech sobie z tym lekkim bujaniem co jakiś czas walczy, może nóż ,widelec mu się uda :decayed::P:grin:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć logi 011, 023.

jeżeli nie ma problemów typu dymienie, problemy z uruchamianiem. itp. można wykonać komplet logów,

jeżeli wszystko w porządku, nie ma się co przejmować. to nie jest i nie będzie nowe auto.

można wydać sporą kwotę i nie uzyskać poprawy.

swoją drogą są drgania i drgania. z opisu nic nie wynika. są różne poziomy wrażliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...