Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 vs BMW E46


mateusz233

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Ostatnio zastanawiam sie nad zmianą na BMW E46 2.5 lub 2.8. Co powiecie na temat tego auta? Czy nie jest to krok w tył w stosunku do Audi. Nie jechalem nigdy tym bmw. Ogólnie chcę auto bardziej sportowe, dobrze prowadzące się, ale też dobrze wyposażone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 2.8 jeśli już.

Sprawdzaj podwozie przy kupnie lubi pękać w newralgicznych miejscach a i rdzy mnostwo lubi sie pojawić.

Jak e46 to tylko z navi :)

Dobre opony i Ci sie będzie trzymała bardzo dobrze drogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przesiadłem z A4 B5 na E46, a teraz na A4 B7. Jedno o E46 powiem, daje niesamowita frajde z jazdy, miałem BMW na prawie pelnej opcji, prowadzenie bajka - pod warunkiem, ze masz dobre laczki i zadbaną zawieche. 2.8 jedzie fajnie, pali calkiem nieduzo i pieknie gada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wybor byl jasny bo mi sie wnetrze E46 nie podoba, takie staroswieckie w porownaniu do audi jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier ma e46 z 2003 r i czy ja wiem czy to takie ładne .

Jak stoi obok mojego avanta to bez porównania audi wygrywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od gustu. Z zewnątrz BMW wg mnie bardziej drapieżne, we wnętrzu zadbane audi wygrywa. Jeździłem kilkoma BMW i na pewno dają rade no i frajdę najfajniej jeździło mi się E46 330d porządny i mocny silnik no i oszczędny. Z racji charakterystyki auta, jest łatwy dostęp do części to wyposażenie można dorezać nie wiem czy nie jest to nawet bardziej przyjazne niż w b6. Dużo moich znajomych ma E46 i nie narzekają ale z racji mojej fascynacji Audi to zawsze powiem że nasze samochody są lepsze i może 1.9 TDI AVF z 3.0d nie ma szans ale 2.0d łykałem bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


szans ale 2.0d łykałem bez problemu.

Poliftowego 2.0d na pewno nie łykniesz serią, ale mniejsza o to.

Podstawa to przejechać się. W BMW jest ciasno, nie ma gdzie położyć telefonu, mniej miejsca ale ... jak skręca to skręca, a nie jedzie prosto, nie musisz jeździć na ręcznym, tylko dajesz w pi... :grin:

Mnie RWD pasuje dużo bardziej niż FWD, a chyba nawet bardziej niż AWD. Mi daje fun i to mi się przede wszystkim podoba.

Inni wolą "ładniejsze" wnętrze, większy komfort, ja wolę prowadzenie i to, że czuję na d*pie wszystko, co się z autem dzieje (nie jest przesadnie twarde, ale po prostu czuć auto).

Audi jednak dużo szybciej zdiagnozujesz, bo każdy zna VW/Audi i na forach mnóstwo informacji.

Z BMW jest gorzej. Mniej ludzi się na tym dobrze zna, mniej można wykopać na forum, mniejszy dostęp do tzw. "VAGa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w tym samym dylemacie, byłem nastawiony na 1.9 tdi Q, ale przejechałem się e46 330d w manualu 204 ps i.... totalnie mi zawróciło w głowie. Genialny silnik 3.0d spalający litr może więcej niż 1.9 tdi q avf dużo bardziej dynamiczny itd. Owszem zrobie program na 170 w 1.9 ale w 3.0d po programie delikatnym mam 250-260 ps i zmiata generalnie każde dailly car na drodze... Z drugiej strony a4 jest bardziej komfortowe, lepiej wyposażone - a jak nie to mnogość rezenia jest ogromna. Ceny bardzo podobne. Najlepsze hipotetyczne połączenie to a4 b6 quattro z silnikiem 3.0d bmw ;)

Chyba jednak skłaniam się ku 330d touring 204 manual.

Edytowane przez audikrk_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A potem przychodzi zima i zachwyty się kończą :grin: I zaczyna się stres :strzal: , strach :strachliwy: , płacz :beksa: i zgrzytanie zębami. :ranting:

Znałem co najmniej kilka osób, które zafascynowane przesiadały się z :quattro: na BMW by po pierwszej, najdalej drugiej zimie puścić betę i wrócić do :audi: .

I nie byli to byle leszcze a ogarnięci kierowcy. Po prostu :audi::quattro: rozpieszcza i przyzwyczaja do dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się Suli. Jak przychodzi zima, to dopiero wtedy zaczyna się prawdziwy fun, bo na suchym to mi szkoda katować biednego 150 konnnego diesla.

Jak się ma głowę na karku, to RWD zimą nie straszne. A jak głowy brak, to i Q nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soolek może to wina kierowców ale próbowałem szans z dwoma E46 i dawałem rade ale fakt o ile pamiętam nie były to po lifty. A rodzaj napędu to już kwestia indywidualna czy Q czy RWD obydwa potrafią być zgubne dla niedoświadczonych kierowców choć RWD w BMW częściej pada ich ofiarą.

Osobiście BMW zawsze kojarzyło się z młodzieńczym niewyżyciem (w dobrym znaczeniu tego słowa), natomiast Audi utożsamiam ze stylem, pewnością siebie.

I tak samo w trasie BMW lubi zakręty i przyspieszanie aż samo prowokuje kierowce żeby zaszaleć, Audi reprezentuje kierowce, nie koniecznie daje tyle radości z jazdy ale za to jedziesz wygodnie i skutecznie.

I tutaj Audi nawet bez Q bije BMW. :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A potem przychodzi zima i zachwyty się kończą :grin: I zaczyna się stres :strzal: , strach :strachliwy: , płacz :beksa: i zgrzytanie zębami. :ranting:

Znałem co najmniej kilka osób, które zafascynowane przesiadały się z :quattro: na BMW by po pierwszej, najdalej drugiej zimie puścić betę i wrócić do :audi: .

I nie byli to byle leszcze a ogarnięci kierowcy. Po prostu :audi::quattro: rozpieszcza i przyzwyczaja do dobrego.

Miałem już rwd parę, nigdy się nie zakopałem itp zawsze zimą lepiej czujesz samochód z rwd niż fwd, zresztą przy każdych warunkach tak jest. Oczywiście na podjazdy quattro lepiej się sprawdzi...ale z drugiej strony właśnie to rozpieszczanie lepszą trakcją (tylko w mokro-zimowych warunkach) powoduje, zgubne poczucie bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 2 znajomych ma e46 w m pakiecie. silniczek 3l i powiem szczeze ze przy spokojnej jezdzie pali im okolo 12l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu to sporo moj znajomy ma w kombi i pali mu 9 litrów albo sciemnia.[emoji3]

Wysłane przy pomocy S2. Sorry za błedy, na kalkulatorze ciężko pisać poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19

ja miałem okazję przejechać się bmw 5 sedanie rok chyba 2006 lub 2007 , silnik 3.0tdi napęd tył szczerze to powiem tak ,
wygląd BMW jest ładny ;) ale jeżeli chodzi o środek to powiem że wszystko jest inaczej niż audi kwestia przyzwyczajenia się ale już mi się środek nie podobał się , za wysoko są guziki od otwierania szyb , gałka od komputera to tragedia można pogubić się itd. , a jeżeli chodzi o jazdę to jest twardo sztywno poszaleć też jest tylko gorzej że ma napęd na tył więc strach gdzieś w góry jechać w zimie a nawet zimówki mogą nie pomagać a do bagażnika trzeba dać kilka pustaków i cegieł żeby du**cia siadła to bez sensu :D .

dlatego audi u mnie wygrywa , płynnie jedzie , komfort jazdy , szeroki , dużo miejsca , :vaglogi: żeby dowiedzieć co to za błędy wpadły, jest więcej kumatych ludzi niż BMW , pierwszy raz kupiłem autko w Q więc w zimie spróbowałem wpaść w poślizg jednak nie dało rady wpaść ;/ , wielu ludzi poznałem więc na przyszłość będzie na pewno audi i przede wszystkim :quattro:

cztery pierścienie górą :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem okazję przejechać się bmw 5 sedanie rok chyba 2006 lub 2007 , silnik 3.0tdi napęd tył szczerze to powiem tak ,

wygląd BMW jest ładny ;) ale jeżeli chodzi o środek to powiem że wszystko jest inaczej niż audi kwestia przyzwyczajenia się ale już mi się środek nie podobał się , za wysoko są guziki od otwierania szyb , gałka od komputera to tragedia można pogubić się itd. , a jeżeli chodzi o jazdę to jest twardo sztywno poszaleć też jest tylko gorzej że ma napęd na tył więc strach gdzieś w góry jechać w zimie a nawet zimówki mogą nie pomagać a do bagażnika trzeba dać kilka pustaków i cegieł żeby du**cia siadła to bez sensu :D .

dlatego audi u mnie wygrywa , płynnie jedzie , komfort jazdy , szeroki , dużo miejsca , :vaglogi: żeby dowiedzieć co to za błędy wpadły, jest więcej kumatych ludzi niż BMW , pierwszy raz kupiłem autko w Q więc w zimie spróbowałem wpaść w poślizg jednak nie dało rady wpaść ;/ , wielu ludzi poznałem więc na przyszłość będzie na pewno audi i przede wszystkim :quattro:

cztery pierścienie górą :audi:

Też miałem obawy przed pierwszą zimą w RWD. Tzn. pierwsza po wielu latach, bo kilka zim przelatałem Transitami z paką na uniwersalnych oponach i wtedy faktycznie betonowe słupki wkładałem na pakę.

Ale to już nie te czasy. Zresztą potem miałem jeszcze Omegę i zimą to był dla mnie tylko fun.

Dobre opony i RWD wjedziesz wszędzie. Chociażby tej zimy podjeżdżamy na parking pod Słotwiny i ... d*pa lata, dość wąsko. Żona spanikowana (ja wczorajszy obok). Przesiadłem i ... pojechałem. Bez najmniejszego ale.

Trzeba auto wyczuć i tyle. A poza tym Beemkę można też wziąć w xdrivie.

Co do 5er E60, o której piszesz - fatk, wnętrze nie powala. Ale spójrz już na F10. Co innego. i-drive, kiedyś ganiony na skomplikowaną obsługę (bo nowość), teraz jest chwalony z każdej strony (w porównaniu do innych systemów obsługi).

Wszystko zależy od tego, czego ktoś potrzebuje od auta. Ja się o wiele lepiej czuję w Beemce. Jest bardziej sportowa, a ja to lubię. Wolę siedzieć ciasno w fotelu, niż po nim latać. Wolę być otoczony autem z każdej strony niż mieć kupę przestrzeni dookoła.

Tydzień temu miałem okazję potestować A7 V6 TDI - za***iste auto (mega wypasiona wersja testowa)! Oh i ah. Ale dwa dni póżniej wsiadłem znowu w Szwagra F10 z biednym motorem 2.0D i ... po prostu lepiej mi się jechało. Czułem to auto, czułem jak skręca. A A7 płynąłem... A ja nie przepadam za pływaniem.

Każdy po prostu musi spróbować i dobrać auto do własnym upodobań, a nie bo Audi albo Merc albo BMW jest najlepsze, więc biorę, bo wszyscy mówią, że to najlepsze.

Najbardziej w tym wszystkim śmieszy mnie to, że ktoś wsiadł na 10 km do jakiegoś auta, najczęściej z boku i ... od razu feruje wyroki, że BmW jest do d*py. Tylko Audi się liczy. Takie niestety opinie często się pojawiają, tzn. bardziej pojawiały na tym forum.

Co ciekawe, to np. na forach BMW jest mniej więcej taki podział w opiniach.doradzaniu: chcesz dobre prowadzenie - BMW. Chcesz przestrzeń i komfort - Audi.

Nie ma, że BMW i tylko BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ale jeżeli chodzi o środek to powiem że wszystko jest inaczej niż audi kwestia przyzwyczajenia się ale już mi się środek nie podobał się , za wysoko są guziki od otwierania szyb , gałka od komputera to tragedia można pogubić się itd.

Co do tego to sie zgodze. Audi ma pieeeeeekne wnetrze :) z zewnatrz ladne i wewnatrz tez. Ale bmw niestety jest tylko ladne z zewnatrz hehe. Chociaz u kolegi gdzie ma pelny m pakiet wyglada calkiem calkiem ale Audi i tak gora :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem E46 2 lata z silnikiem 2.5 PB 192 KM, teraz mam B6 z quattro

E46 to krok wstecz do B6, konstrukcja, srodek, w szczegolnosci zegary,konsola to przepasc z audi, silniki PB super i niezawodne ale osiagi mizerne w stosunku do spalania, cos za cos, 330d swietny silnik, choc ten stary paliwozerny, co innego wersja 231 z E9X, lub po lifcie,bije na glowe 3.0 tdi pod kazdym wzgledem,

ale dla mnie RWD zimą to dramat nawet na dobrych oponach, byle wzniesienie kilka stopni i problem z wyjazdem, w zakretach trzeba uwazac, w porownaniu do quattro to przepasc,

mialem kupowac piekną E91 330d zrobioną na 250KM w automacie, ale tylko RWD i odpuscilem.. jakby byla z Xdrive to bralbym bez zastanowienia,

bmw zestawione sztywno, precyzyjniejszy uklad, do jazdy, audi z quattro bardziej uniwersalne, bmw bardziej do sportowej jazdy ale w dobrych warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ale dla mnie RWD zimą to dramat nawet na dobrych oponach, byle wzniesienie kilka stopni i problem z wyjazdem, w zakretach trzeba uwazac, w porownaniu do quattro to przepasc,

Przesadzasz... Elektronika w E46 wybacza naprawdę wiele błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...