Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kąt wtrysku


Zenion7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Dziś chciałem sprawdzić kąt wtrysku, robiłem to według filmików, poradników z forów lecz za każdą próbą dowiadywałem się "jedno wielkie nic"

Mógł by ktoś pomóż ponieważ gdy chcę włączyć wykres nie mam przycisku TDI-Timing dodam że szukałem już informacji na ten temat z marnym skutkiem.

Możliwe że spowodowane jest to kablem za 30zł :) (ten niebieski) pod vaga 409.1.

Próbowałem sprawdzić na programach vcds little 1.0 i na vag'u 409.1

Jest możliwość sprawdzenia tego tym kablem ? Można wyczytać coś z tych licz w grupie 000 ?

http://ifotos.pl/z/wwxsash<-- screen z grupy 000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w grupie 004 i kąt w obu przypadkach (late i early) był 0.0 stopni i teraz pytanie jaki ma być zalecany kąt ? -1.5 stopnia ? I nie wiem dlaczego dalej nie miałem tego guzika TDI-Timing

http://ifotos.pl/z/wwxaqes<-- zrzut ekranu

Jeżeli dobrze rozumiem to przy ustawianiu kątu patrze tylko na to 3 okienku i zawsze ma być -1.5 ? czy jakos inaczej zczytuje się kąt podczas jego regulacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super widziałem to teraz zależy mi na tym jakie wartości mają być ponieważ widziałem że na late i eraly sie różnią. Na late ma być -1.5 ? a na early ? (nie znalazłem na ten temat informacji w tamtym temacie) No chyba że na early wogóle się nie patrzy ?

Edytowane przez Zenion7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na late ok 2 ZGMP, (ATDC),. jezeli pokazuje zero znaczy że wtrysk sterujący masz walnięty,.

jakies błedy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji do znawców i osób posiadających Boshowski KTS i VCDS

zdarzyła mi się dziwna i wręcz zaskakująca sytuacja byłem na regulacji kata początku wtrysku w warsztacie i gość pokazywał mi na ile jest ustawiony kat początku wtrysku

na KTS,

kąt był w przedziale od - 1,8 do -2,0(obroty silnika 835 temp silnika 89 stopni na blacie 90-po 30 minutowej jeździe) silnik mruczy i przyspiesza tak jak trzeba nie wywala żadnych błędów,

a w dom z ciekawości podłączyłem vaga 409 i w grupie BS 04 vag pokazuje mi wartość (late 2.8 do 3.0 ATDC obroty silnika 835)

czy ktoś się już spotkał z takim czymś

Edytowane przez and016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób loga bo kazda wersja vaga ma inny opis i łatwo można się uszukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...