Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BFB dziwny dźwięk po odpaleniu


thomek00

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

odkąd kupiłem autko czasami po odpalaniu silnika słychać dziwny dźwięk, takie "trrrrr", w sumie nawet nie wiem do czego to porównać....trwa ok 2 sekundy. występuje to czasami bez żadnej reguły, czy silnik zimny czy ciepły, po prostu raz jest a raz nie ma. ktoś ma jakieś pomysły?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz łańcucha rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... kwalifikuje się to do natychmiastowej naprawy czy do wakacji wytrzyma bo wtedy planuję zrobić rozrząd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko przy odpaleniu i tylko przez 2sek to wytrzyma. Poczytaj trochę na forum bo było juz sporo tematów. Dowiesz się też o kosztach tej operacji itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... kwalifikuje się to do natychmiastowej naprawy czy do wakacji wytrzyma bo wtedy planuję zrobić rozrząd?

ja proponuję sprawdzić ciśnienie oleju. Jak masz taki dźwięk tylko jak jest zimny, np. odpalasz po nocy to znaczy że napinacz hydrauliczny dostaje olej dopiero jak pompa oleju coś podpompuje. Ciśnienie sprawdzasz manomentrem, wykręcasz czujnik który znajduje się w okolicach filtra i sprawdzasz. Na wolnych obrotach i uprzednio mocno nagrzanym silniku powinno być 1.3-1.7bar (przy oleju 5w).

u mnie taki dzwięk pojawił się jak zmieniłęm olej z 10w (poprzedni właściciel) na 5w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ap ropo dziwny dźwięków, zaraz po wymianie rozrządu słychać coś takiego

dziwne bo przed wymianą tego nie było i bardzo mnie to zastanawia...... dodam że rolki i napinacz ruville pompa hepu pasek conti. Sam osobiście podejrzewam za mocno napięty pasek ale chciałbym dowiedzieć sie od kogoś kto miał taki problem a się z nim uporał.

Edytowane przez Seta-1.8t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może któraś z osłon trze o pasek albo o koło. Reklamuj tak zrobiona usługa nadaje się tylko do reklamacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje kotleta :) mam podobnie po wymianie rozrzadu rowniez mam taki dzwiek i zastanawiem sie co to moze byc ?? Uporałes sie kolego z tym dzwiekiem co bylo winowajca ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sam dźwięk na nowym rozrządzie. Rozwiązał ktoś zagadkę ? Dodam, że u siebie zamontowałem rolkę napinającą w wersji 36mm. Montowałem do innych 1.8T rozrząd na tych samych komponentach, z tym że rolka w wersji 34mm i nie było problemu z tym dźwiękiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem pomaga czyszczenie smoka pompy oleju, a jak nie to napinacz + łancuch, ori około 2.5k...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki to grzechotanie występuje tylko przy odpalaniu można spokojnie jeździć, jak będzie słyszalne w trakcie pracy silnika trzeba się już tym zainteresować

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez thomek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma. Jeśli trwa to do 2 sekund to nie ma się czym przejmować. Ktoś gdzieś pisał tu na forum, że nawet producent dopuszcza chwilowe terkotanie przy porannym rozruchu. Jeśli ciśnienie oleju masz ok i czyściłeś smok olejowy (jeśli nie to lepiej to zrobić dla świętego spokoju) oraz nie ma innych niepokojących dzwięków od napinacza to daj sobie spokój. Ludzie wymieniali na ori i też hałasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odgrzeje temat. U mnie rowniez występuje taki dźwięk właśnie po wymianie rozrządu. Doszedł już ktoś o co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, 1.8 T napisał:

Panowie odgrzeje temat. U mnie rowniez występuje taki dźwięk właśnie po wymianie rozrządu. Doszedł już ktoś o co chodzi ?

 

47 minut temu, 1.8 T napisał:

Panowie odgrzeje temat. U mnie rowniez występuje taki dźwięk właśnie po wymianie rozrządu. Doszedł już ktoś o co chodzi ?

Chodzi Ci o ten dzwięk od strony paska rozrządu czy o terkotanie łańcuszka przy napinaczu? Jeśli zakładałeś zestaw INA to ten typ tak ma. Chwilowe terkotanie łańcuszka zaraz po odpaleniu to też norma i dopuszcza to nawet producent (jeśli trwa do 2-3 sekund).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20180110_183747.mp4

Rozrząd składa się właśnie w calosci z INY z napinaczem mechanicznym bez hydraulicznego tłumika drgań. Dziś po pracy poszedłem zobaczyć jak napięty jest pasek i co ciekawe jeszcze przed odpalenim pasek był luźny a jak pochodził zrobił się napiety jakby w sam raz był napiety. Rolka napinajaca jest ustawiona w sam punkt wyznaczony przez producenta. Dodam że ten dźwięk robi się bardziej wyrazisty jak samochód się zagrzeje. Nie wiem już czego to może być wina. Może wymienić pasek na Continental albo napinacz?  Nagralem dzisiaj o jaki dźwięk mi chodzi.

Edytowane przez 1.8 T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, 1.8 T napisał:

Nie wiem już czego to może być wina. Może wymienić pasek na Continental albo napinacz?  Nagralem dzisiaj o jaki dźwięk mi chodzi.

Nie chce mi się po raz kolejny pisać tego samego więc tu coś więcej na ten temat:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ziomek. Brzmienie identyczne jak u mnie. W najblizszym czasie wymienie pasek na conti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, 1.8 T napisał:

Dzięki ziomek. Brzmienie identyczne jak u mnie. W najblizszym czasie wymienie pasek na conti.

Ja tak przejeździłem 20tys i nic się nie pogarsza. Czasem całkowicie zanika ten dźwięk ale ja już przestałem na to zwracać uwagę :P Kilka osób z takim samym problemem miało też zmieniać sam pasek na inny ale jakoś temat umarł. Pochwal się czy rzeczywiście coś to zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...