Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8T BFB Quattro LPG a modyfikacje.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich. Posiadam jak w tytule BFB Quattro. Chcę założyć LPG: W skład zestawu wchodzi: STAG AC 250, STAG 4Q-BOX i wtryskiwacze zielone HANA. Cena to 2.900zł. Mówiłem gazownikowi że są plany na podniesienie mocy poprzez Wirusa,downpipe i wtryski od BEX-a. Ten zestaw to uciągnie? Bo chcę raz założyć LPG i mieć święty spokój.

Opublikowano

Zamiast hana daj barracuda 130 ml i 200 na stabilnym ciśnieniu uciągnie

Opublikowano

Zamiast hana daj barracuda 130 ml i 200 na stabilnym ciśnieniu uciągnie

Żeby nie mnożyć wątków zapytam tutaj,

u siebie mam Qboxa z Barracudami 130 i reduktorem Romano, chcę programem podnieść moc do ok 180-190KM, pytanie czy mam szukać też większych wtrysków benzynowych, wymienić je i stroić wszystko, czy wyciągnąć tyle co się da z fabrycznego zestawu i do tego wystroić też instalację?

Gdzie to zrobić w Krakowie/małopolsce? Compsport (nie wiem czy stroją też LPG na szerokopasmówce?) czy gdzieś jeszcze?

Opublikowano

U mnie około 190km i zielona hana i reduktor AC czarny i ciągnie bez problemu.

Nawet lepiej niż na pb bo tu trochę cofa zapłony, na lpg nie.

Przy podniesieniu mocy lepiej wymienić wtryski z bexa lub auq, mimo że jeździ się na lpg ale lepiej wystroić, bo krótsze czasy

Opublikowano

Przy podniesieniu mocy lepiej wymienić wtryski z bexa lub auq

Bez adaptacji wtrysków? Słabo

Opublikowano

Zielone wystarczą na serię , jak chcesz więcej to niebieskie lub jakieś inne. Wtryski na początek od BEX-a . W KR zakładałem na ul. Telimeny 30a.

Opublikowano

OK, dzięki Panowie za podpowiedzi.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Jednak wybór padł na Hany, sterowonik LPG Tech i reduktor AC Czerwony. Podobno spokojnie uciągnie 230 koni. Zobaczymy :))

Opublikowano

Jednak wybór padł na Hany, sterowonik LPG Tech i reduktor AC Czerwony. Podobno spokojnie uciągnie 230 koni. Zobaczymy :))

Jeżeli założyłeś Hanki to jedyne co mogę Ci doradzić, to pilnuj przeglądów tak jak w książce piszą bo jest sporo doniesień że Hanki się kleją już po 30-40kkm. U mnie w poprzednim aucie też były Hany i po ok 30-35 zaczęło się poszarpywanie na zimnym tuż po przełączeniu na gaz a po >40kkm zaczął gasnąć przy przełączaniu na gaz i była to wina wtrysków. A gaz zawsze tankowany na dobrych stacjach i filtry też były zmieniane. Ponieważ minął rok to gwarancja na wtryski się skończyła.

Potem włączyłem podgrzewanie wtryskiwaczy co poprawiło nieco sytuację, co było dalej - nie wiem, bo auto poszło do kolejnego właściciela. Takich historii jak moja jest pełno, więc pilnuj sprawy.

Ps. Zapomniałbym - pilnuj i obserwuj jeszcze jednej rzeczy, niektóre czerwone reduktory AC R01 lubią zamarzać zimą, więc jeżeli zauważysz coś takiego to od razu do gaziarza niech zmienia reduktor na nowy.

Edytowane przez countryFan

Opublikowano
  • Autor

Edit: Wtryski jednak są barracudy, bo gazownik mówił to samo co Ty, że Hana się sypie.

Opublikowano

Edit: Wtryski jednak są barracudy, bo gazownik mówił to samo co Ty, że Hana się sypie.

A widzisz, czyli plus dla gazownika :thumbup1: no to jeden problem Ci odpada.

Pozostaje pytanie na jaki reduktor trafiłeś ale to się okaże zimą.

Opublikowano
  • Autor

Na reduktor jest gwarancji 5 lat, więc będę spał spokojnie :))

Opublikowano

filtry też były zmieniane.

Co masz założone na FL??

Opublikowano

niektóre czerwone reduktory AC R01 lubią zamarzać zimą,

Większych bredni jeszcze nie słyszałem.

Opublikowano

LPG założone w renomowanym warsztacie we Wrocławiu to i problemów nie będzie z LPG.

V-gaz stosuje dobre komponenty , dbają o klienta.

Opublikowano
  • Autor

@UP: Tak jak mówisz, zresztą sam okres oczekiwania na montaż mówi sam za siebie :)) Konkurencyjni druciarze mieli terminy za 3 dni, a u Pawła udało mi się wcisnąć na styk po 3 tyg :))

Opublikowano

filtry też były zmieniane.

Co masz założone na FL??

na fazie lotnej mój gazownik daje włókno szklane - nie podam Ci niestety producenta, bo owija filtry taśmą i musiałbym go rozwijać, żeby zobaczyć,

Opublikowano

Witam wszystkich. Posiadam jak w tytule BFB Quattro. Chcę założyć LPG: W skład zestawu wchodzi: STAG AC 250, STAG 4Q-BOX i wtryskiwacze zielone HANA. Cena to 2.900zł. Mówiłem gazownikowi że są plany na podniesienie mocy poprzez Wirusa,downpipe i wtryski od BEX-a. Ten zestaw to uciągnie? Bo chcę raz założyć LPG i mieć święty spokój.

Też zakładam taki zestaw do swojej 1.8T BFB Quattro z tym że tak jak pisałes wtryskiwacze Baracuda zakładam. Zastanawiałem się nad reduktorem KME Gold bo polecali na duże moce, ale mój gazownik odradził KME dla turbo doładowanych silników bo samochody gasły, dławiły się przy spadku ciśnienia doładowania. A reduktor AC250 podobno nie jest wrżliwy na skoki ciśnienia. Taki zestaw podobno wystarczy na 230-240KM. Bo też mam w planach wirusa, wtryski BEX i downpipe. Tak że dobry zestaw wybrałeś :) za 2 tyg zakładam to będę mógł powiedzieć jak to śmiga na gazie.

Opublikowano

reduktorem KME Gold bo polecali na duże moce

Gold przy turbo lubi padać termicznie...


A reduktor AC250 podobno nie jest wrżliwy na skoki ciśnienia.

Jak trafisz dobry to będzie chodził. ;)

Opublikowano

reduktorem KME Gold bo polecali na duże moce

Gold przy turbo lubi padać termicznie...

A reduktor AC250 podobno nie jest wrżliwy na skoki ciśnienia.

Jak trafisz dobry to będzie chodził. ;)

Dzięki za informacje ;) mam nadzieje ze trafie dobry ;) no i plus ze ma sie gwarancje na te 2 lata.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.