Skocz do zawartości
IGNOROWANY

TMC RNS E A4 B7 jak włączyć ?


bartekzks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko co potrzebuje żeby uruchomić TMC bo cały czas mam przekreślone u Siebie na RNS'iE oraz jak to uruchomić jakoś zakodować czy tylko podłaczyć "coś " i będzie działało?? :wtf:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie chodzi o przekreślone tmc a o mute :) po prostu dźwięku nie masz po podpięciu rns dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stacja radiowa musi nadawac TMC u nas nie wiem czy ktoras stacja nadaje, dlatego jest przekreslone .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz w zasięgu TMC (za granicami już łapie) to będziesz miał podświetlone :) niekiedy nawet u nas w kraju się pojawia ale jeszcze słabo działa (mi raz podało informacje o korku który był 300 km ode mnie :grin: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego jaką masz silną antenę. Mi sie TMC podświetla raz na jakiś czas na krótko a mój szwagier który na RNS-E w audi S3 jak naprwił instalację wzmacniacza antenowego to mu świeci cały czas a mieszka obok mnie. Poza tym lepiej zbiera stacje ze słabym sygnałem niż moj RNS więc moim zdaniem to właśnie moc anteny lub jej wzmacniacza za to odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc

A gdzie jest wzmacniacz antenowy w ktorym miejscu ??

Auto to sedan dodam jeśli to robi to różnicę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiś nr lub jak to wygląda moge prosić i jaki najlepiej wstawić by łapał jak najlepiej sygnał chodzi mi o najmocniejszy model

Wielkie dzięki kolego :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy są różne rodzaje tzn. lepsze czy gorsze. Musisz poszukać. A jak zdejmiesz tapicerkę znajdziesz bez problemu. To taka kostka jak pudełko zapałek mniej więcej. Chyba jest przykręcony do podstawy wzmacniacza audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie !!! wzmacniacz antenowy to nie taka kostka jak pudełko zapałek i w sedanie nie jest w żadnym wypadku przykręcony do podstawy wzmacniacza audio... z resztą w Avancie również znajduje się w innym miejscu niż opisujesz!

Wzmacniacz antenowy w sedanie czy to w B6 B7 jest na tylnej szybie przymocowany pod plastikowa blendą u góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Avancie Wzmacniacz znajduje pomiedzy lewym tylnym nadkolem a lewą tylna boczna szyba. U mnie ikonka TMC na RNSE nie jest przekreślona tylko przygaszona, czego to jest powodem? Rozumiem ze jak by nie lapało zasiegu TMC to by bylo przekreślone. Dodam ze wczesniej mialem RNS-D i przy tunerboxie polaczylem ze soba anteny a Cany z radia polaczylem bezposrednio do licznika. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego jaką masz silną antenę. Mi sie TMC podświetla raz na jakiś czas na krótko a mój szwagier który na RNS-E w audi S3 jak naprwił instalację wzmacniacza antenowego to mu świeci cały czas a mieszka obok mnie. Poza tym lepiej zbiera stacje ze słabym sygnałem niż moj RNS więc moim zdaniem to właśnie moc anteny lub jej wzmacniacza za to odpowiada.

Kolego,W Bielsku to TMC się podświetla i działa, ale informacja jest z Czech.

Jak wyjedziesz z Bielska w stronę centrum Polski to TMC znika. Niestety w Polsce TMC w Audi darmowo nie działa.

Edytowane przez marjankowi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest przekreślona ns fisie a jak jestem w zasiegu i są komunikaty to zmienia kolor na zielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ikonka jest przygaszona :wink:

Tak to wyglada u mnie w RNS E W poblizu Bielska i Cieszyna

CAM00820.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gliwicach mi się to to zapala i w Czechach, fajne to jest ;-) Może za pare lat w całym ciemnogrodzie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tym miesiącu przy dojeżdżaniu do Katowic ikonka na Fisie zmieniła kolor z czerwonego na zielony i były komunikaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...