Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buczenie chrobotanie z filtra powietrza


Seta-1.8t

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Od jakiegos czasu dochodzą mnie dziwne dzwięki z okolicy filtra powietrza. Dzwięku nie stety nie jestem w satnie opisać bo jest nie typowy i nie regularny. Jest to mniej więcej coś takiego jak rozerwany filtr powietrza i nierówne zasysanie. Lecz rozebrałem calość wyjąłem filtr i obudowę odpaliłem auto i dalej było słychać chrobotanie. Miał ktoś kiedyś podobny problem? Jesteście w stanie pomóc? Dodam że VCDS i inne wynalazki nic nie pokazują..... Odma wyczyszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to słychać pompę SAI która jest pod obudową filtra? Gdy spadnie z niej wąż to słychać podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca bo zdejmowałem przewody i jest to samo. jak zdjąłem obudowe od filtra i "włożyłem ucho" w przewód do turbo to dosłownie było slychać cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim aucie też jest takie dziwne jakby chrapanie :) w obudowie filtra powietrza, czy to moze być związane z tym ze jak zgaszę silnik to słychać jakby powietrze jeszcze syczało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy wirnik turbo nie obciera o obudowe

albo tak zwany efekt turbo surge dźwięk cofającego się powietrza uderzającego w wirnik turbiny brzmi jak blow off

spowodowane zacinaniem się sztangi przy turbo, która nie nadąża z upustem ciśnienia
, zapieczonej geometrii

w tdi



w benzynie




Edytowane przez maniekaudia4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no jest tylko dzwięk schodzącego powietrza, wiec muszę zerknąć na tą pompe sia czy jakiś przewód się nie zsunął a może to być wina bezpiecznika tej pompy? jesli tak to gdzie go szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dzwięk jest słyszalny cały czas po odpaleniu auta nie ważne na jakiej prędkości obrotowej częstotliwość dźwięku jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było juz na ten temat, szukaj ....

bulgotanie z filtra powietrza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było juz na ten temat, szukaj ....

bulgotanie z filtra powietrza...

aczkolwiek temat nie został rozwiązany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim aucie też jest takie dziwne jakby chrapanie :) w obudowie filtra powietrza, czy to moze być związane z tym ze jak zgaszę silnik to słychać jakby powietrze jeszcze syczało

Może jakiś kot tam usnął :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przewody pompy sai zdemontowalem filtr i to chrobotanie wydobywa sie gdzieś z wewnątrz dolotu do filtra nie mam pojecia co to moze powodować poczekam moze ktos inny na forum sie z tym upora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z dolotu do filtra to zerknij na ta wkładke/siateczke może porwana jakaś i takie dźwięki wydaje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaciśnij przewód z boku kolektora ssącego co idzie do ezektora i zobacz wtedy czy ucichnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam taki "bulgot". Słyszalny jeszcze sekunde po zgaszeniu silnika? Odłącz przewód odmy ten co wchodzi do tipa. To raczej z niego. Zatkaj palcem i zobaczysz. U mnie odma zrobiona. Wymienione wszystko i szczelna. Właśnie po tym zaczął mi tak sapać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem już o tym przecież że to przenosi właśnie ten wężyk o którym mówi Arcus ...

ktoś kiedyś pisał ze pytał o ot nawet w ASO i podobno tak ma być....

po co szukać dziury w całym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przytkanie tego przewodu ucisza to chrobotanie, moze wymiana tego ezektora mogła by to uciszyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem i nadal chrumka ;)

Ale to ciche jest nic mi nie przeszkadza bo w samochodzie nie słychać ;)

Edytowane przez bongod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez to nie przeszkadza. Wymiana ezektora raczej Ci nie pomoże. Tak mi się wydaje bo u mnie właśnie po zrobieniu całej odmy się to zaczęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...