Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)


T-żółw

Rekomendowane odpowiedzi

Mazury - od rana odwilż ale jeszcze trochę zostało :D :

72492801724769737484.jpg

07387524019876872247.jpg

Wyciagałem dziś RAV4 spod bloku, 2xBMW i peugeota Partnera - ja pieprze muszę sobie cennik zrobić i na szybę przykleić :naughty::decayed:

Ciekawostka - wjeżdżam B5 bez uślizgów i problemów tam gdzie ML55 ojca się wiesza i robi masakre z podłożem, czyli Torsen lepszejszy chyba niż Gwiazdowskie 4x4... Może to kwestia dość niskiej masy i środka cięzkości ale mimo moich usilnych prób nie udało mi się zakopać dziś nigdzie, czy to las czy osiedle mimo miejscami 50-60cm śniegu a pod nim lisci, gałęzi itp syfu w lesie...

Ty masz quattro :?: bo w profilu masz zaznaczoną ośkę :mysli:

tak jeździ ośka :decayed: a tak serio to same się profile pozmieniały z Q na FWD i teraz quattro jest małymi literkami napisane :doh1:

O curva faktycznie :blink:

Na to bym nie wpadł :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mazury - od rana odwilż ale jeszcze trochę zostało :D :

72492801724769737484.jpg

07387524019876872247.jpg

Wyciagałem dziś RAV4 spod bloku, 2xBMW i peugeota Partnera - ja pieprze muszę sobie cennik zrobić i na szybę przykleić :naughty::decayed:

Ciekawostka - wjeżdżam B5 bez uślizgów i problemów tam gdzie ML55 ojca się wiesza i robi masakre z podłożem, czyli Torsen lepszejszy chyba niż Gwiazdowskie 4x4... Może to kwestia dość niskiej masy i środka cięzkości ale mimo moich usilnych prób nie udało mi się zakopać dziś nigdzie, czy to las czy osiedle mimo miejscami 50-60cm śniegu a pod nim lisci, gałęzi itp syfu w lesie...

chyba teraz przestałes juz żałowac wyłozonej kasy na auto, co ?????

:mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev nigdy nie żałowałem ale wooooooolne to to na suchym jak wóz drabiniasty... Ale na śniegu - nie ma choooja w mieście na Quatrro jeśli chodzi o cwaniaków w bemkach,golfach,hondach-ryczypipach - kręcili się chłopaki na "ręcznych" + zdechłe e30 i e34 pod Intermarche i mieli z deczka dziwne miny jak Audi co ustało na środku ich placu boju zrobiło burze śnieżną na środku placu - szczęki na ziemi i sie rozjechali... :polew:.

NAJWAŻNIEJSZY PLUS - pewnosć prowadzenia auta - ludzie suną 30km/h a Ty na looozie 70-80 i auto robi to co mu karzesz(jedynie trzeba się przyzwyczaić, że przód potrafi wyjechać lekko ale lekka kontra ręcznym + gaz załatwia sprawę). Moja połowica bała się zimą jeździć a teraz mi kluczyki zabiera i opowiada jakich to spowalniaczy nie wyprzedziła :polew: ---> Q uzależnia ale trzeba wiedzieć gdzie jest granica ;)

Najgorsze są te 2 rysy na błotnikach i to, że teraz dla odmiany jest mokro w nogach kierowcy a u pasażera suchutko - za chooooja jakiś odpływ czy cuś - w next weekend będę chyba tapicerki zdejomował bo mnie to zaczyna wkurfiać i od razu s3ele foto rys - może ktoś będzie miał pomysł...

Pozdrówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciagnij akku i sprawdz

kolejna rzecz to sprawdz przewód spryskiwacza od tylnej wycieraczki

on idzie w lewym progu, tam może byc zonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazury - od rana odwilż ale jeszcze trochę zostało :D :

72492801724769737484.jpg

07387524019876872247.jpg

Wyciagałem dziś RAV4 spod bloku, 2xBMW i peugeota Partnera - ja pieprze muszę sobie cennik zrobić i na szybę przykleić :naughty::decayed:

Ciekawostka - wjeżdżam B5 bez uślizgów i problemów tam gdzie ML55 ojca się wiesza i robi masakre z podłożem, czyli Torsen lepszejszy chyba niż Gwiazdowskie 4x4... Może to kwestia dość niskiej masy i środka cięzkości ale mimo moich usilnych prób nie udało mi się zakopać dziś nigdzie, czy to las czy osiedle mimo miejscami 50-60cm śniegu a pod nim lisci, gałęzi itp syfu w lesie...

Dzielne to Twoje autko :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wujek_kamil , to co isotne to pamiętać że przyspiesza jak żaden hamuje jak każdy.. :wink4:

ręczny raczej zostaw w spokoju, jak przód naprawdę zacznie wyjeżdzać przy grubszych prędkościach, zhamowanie się lewą nogą i gazem znacznie bardziej skuteczny sposobem :wink4:

z tego co widzę to po parametrach Twojej Corsy, już nigdy nic nie będzie tak przyspieszało, skręcało i zapewne hamowało :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wujek_kamil , to co isotne to pamiętać że przyspiesza jak żaden hamuje jak każdy.. :wink4:

ręczny raczej zostaw w spokoju, jak przód naprawdę zacznie wyjeżdzać przy grubszych prędkościach, zhamowanie się lewą nogą i gazem znacznie bardziej skuteczny sposobem :wink4:

z tego co widzę to po parametrach Twojej Corsy, już nigdy nic nie będzie tak przyspieszało, skręcało i zapewne hamowało :decayed:

Jadąc dzisiaj na narty, górki w lesie były moje fwd sie kopały ja spokojnie przejezdzałem :D Natomiast wracając drugą drogą na zjeździe prawie że pionowym quattro mi już nie pomogło pare aut leżalo w rowach ale jakoś opanowałem fure i zjechałem hehee :decayed: jeszcze na liczniku pokazalo sie 0km/h i abs przestał działać, fajnie auto potańczyło wtedy :decayed:

A co do zakrętów to fajnie wygląda B5 chodzące bokami w zakretach :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę śniegu i wszyscy jaki fun mają :decayed: ech jesteśmy jak dzieci :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ręczny traktuję jak ostateczność(jakkolwiek to brzmi :polew:) i zawsze luz wbijam bo szkoda napędu(podobno szkodzi Torsenowi ręczny + pełen ogień) ale z 3-4 razy tej zimy mi się zdarzyło przegiąć na małych rondach = z dwojga złego(handbrake vs. krawężnik) wolałem to pierwsze. Lewą nogą musiałbym sobie przypomnieć jak hamić się bo już 6 ty rok w KJS nie jeżdżę bo na 1/4 mili przeszedłem na 5 lat ;). Tak czy srak napęd jest świetny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękną wycieczkę dziś zaliczyłem - Jaworzyna Krynicka

napęd się sprawdził (byłem w szoku jak wóz szedł przez zaspy) miejscami widoczność dochodziła do 5 m

furmanka niewiarygodnie się rozpędza aż ciężko sie później zatrzymać :gwizdanie:

kocham Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda na biegu i na recznym w Q jest bez sensu bo hamuje tyl i przod przez naped

na wcisnietym sprzegle nie ma strachu, nic sie nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak zaciągać ręczny w Quattro to tylko ze wciśniętym sprzęgłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w weekedn u rodziców w Piotrkowie , i tam nawet znosnie padało .

Finał byl takie ze rodzice podwórko maja zryte , wszystkie place i zatoczki MPK zaliczone

374633_3019894821057_1373266148_3138690_16111915_n.jpg

Jakość kiepska bo BB ma do **py aparat :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam kiedy za ręczny złapać-gaz w podłogę i kontra- żeby tylko gumy z przodu były lepsze było by lżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie denerwuje wyciaganie przodu :angry: trzeba by wrzucić kawałek szyny na prżód i dociazyć :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie drogi gminne i powiatowe w tym roku nie potrzepane ani solą ani innym syfem :)

Lubię to :good:

Opony niby chinole ale na śniegu i błocie dają radę za***iście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...